که Chicano? و آنچه در آن است به Chicanos می خواهید ؟

یک Chicano مکزیکی-آمریکایی با یک غیر انگلیس و تصویر خود را.او متنفر گفت کلمبوس "کشف" آمریکا که Chicano اجداد م

توسط MORVARIDEASIA در 3 مرداد 1399

یک Chicano مکزیکی-آمریکایی با یک غیر انگلیس و تصویر خود را.

او متنفر گفت کلمبوس "کشف" آمریکا که Chicano اجداد مایاها و آزتک تاسیس بسیار پیچیده تمدن قرن ها قبل از, اسپانیا, تامین مالی, ایتالیایی, اکسپلورر سفر به "دنیای جدید است."

Chicanos خشمگین همچنین انگلیس و اظهارات که Chicanos هستند "فرهنگی محروم" یا این که این واقعیت است که اسپانیایی صحبت می کنند یک "مشکل است."

Chicanos به شما خواهد گفت که فرهنگ خود را predates که از زائران و اسپانیایی صحبت شد, در امریکا قبل از فارسی و بنابراین "مشکل" به آنها نیست اما Anglos' که نمی اسپانیایی صحبت می کنند.

تبلیغات

داشتن به شما گفت که Chicano خواهد شد و سپس ادعا می کنند که Anglos اسپانیایی هستند گرا در هزینه مکزیکی.

آنها شکایت خواهد کرد که زمانی که فرماندار لباس به عنوان یک نجیب زاده برای سانتا باربارا Fiesta او توهین مکزیکی چون اسپانیا را فتح و بهره برداری مکزیکی.

آن را به عنوان اگر فرماندار لباس پوشیدن و مانند یک سرباز انگلیسی انگلیسی برای یک چهارم جولای رژه Chicanos می گویند.

هنگامی که شما فکر می کنم شما می دانید آنچه Chicanos در حال گرفتن در یک مکزیکی-آمریکایی را به شما بگویم که Chicano یک توهین مدت و حتی ممکن است نقل قول اسپانیایی آکادمی ثابت کند که Chicano ناشی از حیله بازی.

تبلیغات

یک Chicano را مسخره می کنند و می گویند که چنین مکزیکی-آمریکایی ها شده اند و شستشوی مغزی توسط Anglos و که آنها Tio Tacos (Uncle Toms). این نوع مکزیکی-آمریکایی Chicanos خواهد استدلال می کنند نمی خواهم کلمه Chicano چون ساینده به انگلیس و ذهن گرا.

این مردم فقیر در حال قهوه ای Anglos, Chicanos خواهد پوزخند.

آنچه سپس Chicano? Chicanos می گویند که اگر شما بخواهید که شما هرگز درک بسیار کمتر تبدیل به شیکاگو.

در واقع کلمه Chicano است به عنوان دشوار است برای تعریف به عنوان "روح".

تبلیغات

برای کسانی که دوست دارند ساده پاسخ Chicano می تواند به عنوان تعریف کوتاه برای Mexicano. برای کسانی که ترجیح می دهند پیچیده پاسخ آن پیشنهاد شده است که Chicano ممکن است از چیهواهوا—نام یک دولت مکزیک, مرز, ایالات متحده است. گرفتن سختتر این نسخه پس از آن معتقد است که مکزیکی ها که مهاجرت به تگزاس تماس خود را Chicanos به دلیل داشتن عبور به ایالات متحده از چیهواهوا آنها به تصویب سه حرف اول آن دولت چی اضافه و سپس کانو برای بخش دوم از Texano.

چنین توضیح تمایل به از دست دادن تمام نقطه که چرا مکزیکی-آمریکایی فعالان خود را Chicanos.

مکزیکی-آمریکایی ها بزرگترین اقلیت در کشور و بزرگترین در جنوب غربی ایالت (کالیفرنیا و تگزاس و آریزونا و نیومکزیکو و کلرادو), همیشه به سختی ساخت تا ذهن خود را به آنچه به خود تماس بگیرید.

در نیومکزیکو آنها خود را اسپانیایی-آمریکایی است. در سایر نقاط جنوب غربی آنها خود را آمریکایی های مکزیکی تبار مردم با نام خانوادگی یا Hispanos.

تبلیغات

به همین دلیل درخواست برخی از مکزیکی-آمریکایی ها نمی تواند ما فقط خودمان تماس آمریکایی ها ؟

Chicanos در حال تلاش برای توضیح دهید که چرا نه. مکزیکی-آمریکایی ها هر چند بومی جنوب در پایین ترین پله scholastically, اقتصادی, اجتماعی و سیاسی است. Chicanos, احساس فریب خورده. آنها می خواهند به اثر تغییر دهید. در حال حاضر.

مکزیکی-آمریکایی ها به طور متوسط هشت سال تحصیل در مقایسه با نگرس' 10 سال است. کارگران مزرعه بسیاری از آنها مکزیکی-آمریکایی در جنوب غربی محروم هستند از ملی روابط کار عمل بر خلاف دیگر کارگران است. همچنین مکزیکی-آمریکایی ها اغلب باید به رقابت برای کم-شغل پرداخت با مکزیک برادران از سراسر مرز که مایل به کار برای حتی کمتر است. مکزیکی-آمریکایی ها مجبور به زندگی با سوزش واقعیت است که کلمه مکزیکی است که مترادف برای پایین تر در بسیاری از نقاط غربی.

است که چرا مکزیکی-آمریکایی فعالان جولان دادن barrio کلمه Chicano—به عنوان یک قانون تمرد و یک نشان افتخار. مکزیکی-آمریکایی ها هر چند بزرگ در اعداد هستند بنابراین به لحاظ سیاسی ناتوان است که در لس آنجلس که در آن کشور بزرگترین غلظت از اسپانیایی زبان زنده آنها هیچ یک از خود در شورای شهر. این شهر از لحاظ سیاسی به اندازه کافی پیچیده به سه Negro councilmen.

تبلیغات

Chicanos پس صرفا مبارزه برای تبدیل شدن به "آمریکایی ها است." بله اما با Chicano چشم انداز.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب