ArtHyve است که آرشیو این آشفته لحظه تاریخی

هیچ تعجب: وجود دارد بسیاری که به تازگی تقریبا بیش از حد به جذب بسیار کمتر به یاد داشته باشید.خیلی از کلرادو --

توسط MORVARIDEASIA در 27 تیر 1399

هیچ تعجب: وجود دارد بسیاری که به تازگی تقریبا بیش از حد به جذب بسیار کمتر به یاد داشته باشید.

خیلی از کلرادو -- نه به ذکر است این جهان تعطیل کرده است و آن را تلاش برای بازگشایی حتی به عنوان بهداشت عمومی مقامات تلاش برای مدیریت گسترش coronavirus. افغانستان برانگیخته اند در سراسر جهان قیام در برابر اجرای قانون است. مردم عزادار و تلاش همه در حالی که نهادهای فرهنگی ما به راحتی و به روند واقعیت ما هستند توقیف.

از طریق آن همه archivists و مورخان در صورت سوال: چگونه ما به یاد داشته باشید این لحظه ؟ را بایگانی می تواند فراگیر باشد ، که داستان نگه داشته شود برای مورخان به در نظر گرفتن ؟

دنور گروه ArtHyve در حال تلاش برای جمع آوری خاطرات و داستان و تاریخ از زندگی مردم از طریق این آشفته لحظه ای با Ourstory بایگانی.

Westword با ArtHyve اعضای هیات موسس جسی de la Cruz, هانا میلر و Sigri رشته به بحث در مورد پروژه های جدید و Arthyve کار است.

RareByrd$ at an ArtHyve event.گسترش

RareByrd$ در یک ArtHyve رویداد.

بری دیویس

Westword: به من بگو در مورد ArtHyve و Ourstory پروژه.

ArtHyve بنیانگذاران:
ArtHyve یک جامعه ساخته شده بایگانی با هدف مقابله با آرشیوی روش های است که از لحاظ تاریخی ارزش داستان و تاریخ از ممتاز صدای در هنر و بایگانی. ما در مورد مجموع ایجاد یک بایگانی است که نماینده متنوع خلاق روح شهر ما در حالی که تقویت صدای که حذف شده اند از تاریخ ما است. ArtHyve است که مقابله فرهنگی حک برجسته تاثیر آرشیوی غیبت باید در مورد چگونه ما را در درک جامعه است.

ما درخواست کلرادو معماران و طراحان به فکر کردن در مورد خود را میراث در حالی که آنها هنوز زنده هستند و به طور فعال به حفظ داستان های خود را برای نسل های آینده به دلیل اعتقاد ما بر این است که آنها (ما) هستند به عنوان مهم به عنوان آنچه که شده است به طور سنتی ذخیره شده در آرشیو. ما به خصوص محور برای حفظ داستان از هنرمندان هستند که کمتر در هنر و تاریخ هنر. ما تقویت BIPOC, womxn و تجاوز+ داستان که رفته اند بی حد و حصر برای بیش از حد طولانی است. به عنوان ما می خواهم به می گویند ما هستند که ما بایگانی.

این Ourstory بایگانی ایجاد شده بود در پاسخ به حس فوریت ما در حال تجربه در این لحظه در تاریخ است. با خیلی تغییر با توجه به همه گیر و رو به رشد Black Lives Matter جنبش وجود دارد, تغییرات فرهنگی, سیاسی, ناآرامی و خواستار عدالت در هوا. ما می دانستیم که ما نیاز به عمل می کنند و برای رسیدن به جامعه هنر به سند پاسخ ما در یک زمان قابل توجهی. در زمانی که اخبار رسانه ها و پیام رسانی از رهبری می تواند به نظر می رسد نقطه متناقض و غیرقابل اعتماد ما به دنبال جمع آوری اطلاعات دست اول ابتدایی منابع مواد به طور مستقیم از اعضای جامعه زندگی می کنند و تجربه این تغییر. هنرمندان و اعضای جامعه دعوت به ارسال آثار خلاق در فرمت های مختلف (تصویر, صوتی, تولید, متن...) که منعکس کننده تجارب خود را به عنوان آنها مربوط به اتفاقات فرهنگی در اطراف ما. ما می خواهیم به شنیدن از شما. سال از هم اکنون مورخان آینده هنرمندان و به طور کلی جامعه را دست اول حساب ما چگونه شهر و دولت بود و پاسخ در طول این زمان.

ArtHyve is an archive built by the community.گسترش

ArtHyve است یک بایگانی ساخته شده توسط جامعه.

Sigri رشته

به عنوان archivists چه افکار خود را در مورد این لحظه تاریخی? چه اتفاقی می افتد و آیا شما هر گونه راهنمایی برای چگونه ما می توانیم بسته بندی سر ما در اطراف آن ؟

این بار در تاریخ ما خواهد بود مورد مطالعه و بررسی مجدد ایجاد شده از طریق فیلم های مستند, ادبیات و تحقیقات فراتر از زمان ما — آن است که قابل توجه است. بله ما archivists توسط آموزش رسمی اما ما با استفاده از آموزش و پرورش ما و پس زمینه برای الهام بخشیدن به آموزش و ایجاد انگیزه در اعضای جامعه به آژانس در که و چه می شود آرشیو. ما در حال از بین بردن gatekeepers به چالش کشیدن قدرت و شکل دهی مجدد چگونه ما را در درک رویدادهای تاریخی است.

در رمان 1984, اورول اعلام کرد: "که کنترل گذشته کنترل آینده; کیست که در حال حاضر کنترل گذشته است. بی قراری از گذشته مرکزی شعار Ingsoc. وقایع گذشته آن استدلال شده است, هیچ, هدف, وجود, اما زنده ماندن تنها در پرونده نوشته شده است و در انسان خاطرات. گذشته است و هر چه سوابق و خاطرات بر توافق برسند."

آیا شما جمع آوری از کسی یا هنرمندان به طور خاص ؟ اگر چنین است چرا ؟

با Ourstory ما در حال جمع آوری آثار خلاق از همه نوع ساخته شده در طول این زمان. شما لازم نیست که برای شناسایی به عنوان یک هنرمند; تمرکز ما این است که چگونه داستان این زمان گفته خواهد شد و گفته از طریق لنز از بیان خلاق. هنگامی که به دنبال بازگشت در تاریخ ما قادر به عمیقا ارتباط با فرهنگ خود را از طریق آثار هنری و موسیقی و معماری است.

ما معتقدیم که هنر شده اند و همچنان به عنوان یک میانجی لنز که از طریق آن ما را در درک ما جمعی بشریت — راه ما خودمان را درک کنید و هر یک از دیگر در طول زمان است.

Archivists at work.گسترش

Archivists در محل کار.

Sigri رشته

چه نقشی را archivists بازی در تفسیر لحظات مانند این است ؟

نقش ما این است که کمتر در مورد تفسیر و بیشتر در مورد حفظ و نمایندگی. تفسیر سمت چپ در دست داران محققان و پژوهشگران است که با مراجعه به این منابع اولیه. در ArtHyve ما به عنوان آينده فکر کردن در مورد آنچه در داستان حفظ خواهد شد و گفته ما به آینده خودشان.

چگونه ArtHyve برگزاری شده تا از طریق خاموش کردن?

مثل اکثر مردم بسیاری از ما در ArtHyve هیئت مدیره با استفاده از این زمان برای برخی از مقدار مورد نیاز خود حفظ و انعکاس است. نیمی از هیئت مدیره ما در حال کار مادران مجرد بنابراین بسیاری از ما دائم از شغل تمام وقت مدرسه در منزل فرزندان ما و تلاش برای حک کردن زمان برای ArtHyve.

شما در حال کار با هر یک از دیگر آرشیوی پروژه های به دنبال در این دوره زمانی در شهر ؟ تاریخچه کلرادو یا غربی گروه تاریخ در لاواژ ،

ما همکاری با دنور کتابخانه های عمومی و حنا Zittel ما سالانه هنر و فمینیسم برنامه. میشل Jeske در دنور کتابخانه های عمومی و ابی Hoverstock و جیمی Seemiller در غرب تاریخچه و شجره نامه همواره حمایت از ما و آنچه که ما انجام دهد. ما در حال حاضر نیست که یک برنامه مشترک اما همه ما به اشتراک بگذارید همان ماموریت ها و ارزش ها, و ما در حال کار در جهت خدمت به جامعه ما است.

متعدد کتابخانه در حال توسعه جامعه محور archives پروژه ها به خصوص در اطراف COVID بیماری همه گیر. ما (جسی و هانا) هستند شانس فرصت برای ایجاد پروژه های مشابه در دانشگاه Regis, که در آن ما در حال اعضای هیات علمی در کتابخانه موجود است. Regis یسوعیون است و موسسه که به معنی آن مظهر یک ماموریت است که دارای روابط قوی برای عدالت اجتماعی و در میان بسیاری از چیزهای دیگر را نگه می دارد به ما پاسخگو بودن در خدمت به دیگران است. ما در حال کار به سمت راه اندازی یک جامعه رانده archives پروژه ای است که در ضبط صداها و تجارب Regis جامعه است.

نخبه سوال: چگونه می توانم به شما اطمینان حاصل شود archives نیست از دست داد زمانی که آنها در حال حاضر? چه نوع پشتیبان گیری دارید ؟ هر چیزی آنالوگ?

ما در حال ایجاد یک آرشیو با هدف ارائه پایدار دسترسی — ما می خواهیم این را به عنوان در دسترس 100 سال از هم اکنون. حفظ دیجیتال بایگانی سخت تر از اکثر مردم فکر می کنم آن را به عنوان نه فقط در مورد دسترسی به, اما همچنین در مورد حفظ و نگهداری. مطابق با بهترین شیوه های ArtHyve حفظ سه نسخه از تمام محتوای دیجیتالی است. محتوای حمایت است تا در سه مکان مختلف و متنوع سازی راه حل. این ممکن است به نظر می رسد کمی در روز قیامت-ish, اما, اگر, ابر, ارائه دهنده خدمات می رود از کسب و کار اگر یک بلای طبیعی وجود دارد اگر وجود دارد یک نقض امنیتی حفظ جداگانه کپی تضمین دسترسی مداوم. هدف ما نیز به رقمی کردن فیزیکی و/یا آنالوگ آرشیوی اشیاء به عنوان یکی دیگر از روش هر دو حفظ و دسترسی.

ArtHyve busy building the archive.گسترش

ArtHyve مشغول ساختمان بایگانی.

Sigri رشته

در بیانیه خود در مورد پروژه شما ذکر محدودیت های رسانه های اجتماعی به عنوان یک بایگانی. شما می توانید بحث در مورد چگونه است که بازی کردن با گذشته تاریخی لحظات? چه اتفاقی می افتد زمانی که بسیاری از مردم اعتماد این شرکت به حفظ حافظه ؟ آنچه که در خطر است ؟

بسیاری از ما استفاده از Facebook, Instagram, Twitter و دیگر سایت های رسانه های اجتماعی برای به اشتراک گذاری جمعی ما ، این سیستم عامل ارائه موقت اشاره به وقایع در حالی که حمایت از برای سود شرکت های رسانه ای. بر خلاف آرشیو این شرکت سیستم عامل ساخته شده است به بایگانی و حفظ داستان ما برای نسل های آینده با ارائه مداوم دائم باز دسترسی داشته باشید. محتوا است که ارسال شده به سیستم عامل رسانه های اجتماعی منوط به حذف در هر زمان. این شرکت در حال استخراج اطلاعات شخصی در حالی که با استفاده از الگوریتم های به معاون کشیش بخش محتوای مشترکان در خوراک خود را از جمله تبلیغات در بهره از سود است. این دستکاری از دسترسی به اطلاعات کج حافظه و تاریخ است. آن است که نقش یک بایگانی برای دسترسی به اطلاعات بدون محدودیت. در ArtHyve آن است که نقش ما به جمع آوری داستان است که انعکاسی از ما در جوامع مختلف و به ساخت مجموعه های که باز هستند برای کاربران به تفسیر.

آیا شما جمع آوری فراتر از آنچه که مردم در حال اهدای? برای مثال شما در حال تمیز کاری رسانه های اجتماعی پست ها و یا گالری کاتالوگ و یا فلان چیز? چرا که نه ؟

ما نمی آرشیو رسانه های اجتماعی پست ها و یا گالری کاتالوگ. یک شعار اصلی کار ما در حال انجام در ArtHyve این باور است که جوامع باید تقویت شود تا انتخاب کنید که چگونه آنها نمایندگی ما در رکورد تاریخی. ما نمی داران از مجموعه های ما و بنابراین جمع آوری این داستان ها ما روبرو می شوند در رسانه های اجتماعی. اما اگر ما برای دریافت مطالب از اعضای جامعه اهدا از طریق Instagram ما خواهد آن را قبول کند.

ما در حال توسعه یک برنامه به نام شهروند بایگان که در آن ما را استخدام آموزش و همکاری با یک استخر متنوع از اعضای جامعه که همچنین نمایندگی مربوطه جوامع است. تیم شهروند Archivists ضبط خواهد شد تصاویر, تاریخ شفاهی, فیلم ها و مصاحبه ها به ارائه آرشیوی شواهد از جامعه اتفاقات مانند تظاهرات عمومی عملکرد, جامعه, نمایشگاه ها و جشنواره های موسیقی.

برای اطلاعات بیشتر برو به ArtHyve سایت.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب