برخلاف چین فشار, تایوان, سومالی ایجاد روابط

تایپه, تایوان (AP) — تایوان به ثمر رساند نادر پیروزی دیپلماتیک در ایجاد روابط با کشورهای مستقل منطقه از سومالی

توسط MORVARIDEASIA در 16 تیر 1399

تایپه, تایوان (AP) — تایوان به ثمر رساند نادر پیروزی دیپلماتیک در ایجاد روابط با کشورهای مستقل منطقه از سومالی.

فشار شدید از چین را کاهش داده است خود حاکم دموکراتیک تایوان به داشتن فقط 15 دیپلماتیک متحدان و محروم بودن از سازمان ملل متحد و دیگر سازمان های بین المللی که در آن پکن است اهرم.

چین ادعای تایوان را به عنوان قلمرو خود به ارمغان آورده و تحت کنترل خود توسط نیروی نظامی اگر آن را لازم بداند. در انتخابات و نظرسنجی تایوانی را به شدت رد کرد اتحاد سیاسی با چین است.

سومالی شکست دور از سومالی در سال 1991 به عنوان کشور سقوط به warlord-led جنگ دیده است و کمی از خشونت و افراطی حملات که طاعون آن همسایه به جنوب. با وجود فاقد رسمیت شناختن بین المللی این منطقه را حفظ کرده است و خود را مستقل از دولت ارز و سیستم های امنیتی.

در بیانیه ای ژوئیه 1 در تایوانی وزارت امور خارجه وب سایت وزیر جوزف وو گفت: دولت موافقت کرده بود برای ایجاد روابط بر اساس "دوستی و تعهد مشترک به ارزش های مشترک از آزادی و دموکراسی و عدالت و حکومت قانون است."

"در روح کمک متقابل برای سود متقابل تایوان و سومالی را در تعامل و همکاری از جمله در زمینه شیلات کشاورزی و انرژی و معدن, بهداشت عمومی, آموزش و پرورش" و تکنولوژی وو گفت: در این بیانیه است.

وو و سومالی وزیر خارجه یاسین هاگی Mohamoud امضا یک موافقتنامه دو جانبه در تایپه در فوریه 26. تایوان ارائه شده است کمک هزینه تحصیلی به دانش آموزان از منطقه 3.9 میلیون نفر است.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن