قاهره جشنواره فیلم هنر مدیر استعفا در میان جنجال

قاهره (AP) — بحث هنر مدیر قاهره جشنواره بین المللی فیلم استعفا داد در میان خواستار حذف او از آنجا که از گذشته

توسط MORVARIDEASIA در 21 خرداد 1399

قاهره (AP) — بحث هنر مدیر قاهره جشنواره بین المللی فیلم استعفا داد در میان خواستار حذف او از آنجا که از گذشته التهابی پست در رسانه های اجتماعی این جشنواره گفت.

استعفای مصر منتقد فیلم احمد Shawky اعلام شد روز سه شنبه در بیانیه ای این جشنواره هیئت مشورتی. Shawky بود که سرپرست و مدیر هنری 2019 جشنواره منصوب شده بود و مدیر هنری این جشنواره در اوایل این ماه.

اخیر خود انتصاب آورده انتقاد از فعالان و دیگران که با اشاره به نظرات گذشته Shawky ساخته شده است که ظاهرا معتقدان به خشونت است. عبارتند از کسانی که با اشاره به مرگ ده ها تن از مصر با طرفداران فوتبال در بدنام ضد شورش خود را به عنوان اینکه "حذف شده."

در این بیانیه گفت: این جشنواره ادامه خواهد داد آماده سازی خود را برای سال 2020 نسخه و "رعایت اصول ما از دفاع از تنوع پل فرهنگ تشویق گفت و گو جشن صدای جدید." این جشنواره برای نوامبر برنامه ریزی شده 19-28.

جشنواره بیانیه ای را ارائه نمی دهد دلایل Shawky استعفای. این منتقد فیلم جواب نداد گوشی تماس ها و پیام ها به دنبال نظر چهارشنبه.

اما Shawky استعفای آید پس از فعالین را تهدید به نوشتن به فیلمسازان خارجی دعوت شده به این جشنواره را به اطلاع آنها از Shawky تاریخ.

در میان بحث برانگیز ترین اظهارات Shawky شد پست در مورد سال 2012 فوتبال شورش است که در سمت چپ بیش از 70 نفر کشته در مصر بدترین ورزش فاجعه و یکی از مرگبارترین در جهان.

در 2014 پست Shawky با اشاره به مرگ و میر ناشی از طرفداران فوتبال را به عنوان خود بودن "گلچین" نشان می دهد کسانی که مرده بودند به نحوی تحتانی و انتخابی کشته شدند. تقریبا همه کسانی که کشته شدند از الاهلی باشگاه "Ultras" — طرفداران هاردکور از قاهره مبتنی بر تیم و این کشور بزرگترین فن ارتباط است.

Shawky با استفاده از همان کلمه برای توصیف مرگ دختر یک رهبر جنبش اخوان المسلمین که کشته شد در تابستان سال 2013 زمانی که نیروهای امنیتی تبار حامیان رییس اسلامی رئیس جمهور محمد مرسی.

"هیچ کس نباید احساس متاسفم برای او," او گفت:. "اگر من می دانم که کسی مثل او ... من کشتن او را با دست خود من است."

پس اخیر واکنش در رسانه های اجتماعی Shawky عذرخواهی کرد در این هفته گفت: در بیانیه ای که او با استفاده از "کلمات مضر" است که "دردناک را به خانواده های مرده است."

او پس از تعطیل خود را در حساب های رسانه های اجتماعی.

Shawky نیز به شدت بحرانی سوریه فیلمسازان مستند در این کشور جنگ داخلی متهم آنها را از بهره گیری از درد و رنج به دست آوردن اسکار معرفی.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب