چینی گراد دانش آموزان ممکن است ضربه بعدی توسط آمریکا و چین تنش

واشنگتن (AP) — مغلوب ساختن پیشی جستن دولت ممکن است اخراج هزاران نفر از دانشجویان تحصیلات تکمیلی ثبت نام در دان

توسط MORVARIDEASIA در 8 خرداد 1399

واشنگتن (AP) — مغلوب ساختن پیشی جستن دولت ممکن است اخراج هزاران نفر از دانشجویان تحصیلات تکمیلی ثبت نام در دانشگاه های ایالات متحده در آخرین نشانه ای از تنش میان واشنگتن و پکن که در حال خشم بر تجارت این بیماری همه گیر کوروناویروس حقوق بشر و وضعیت دلار هنگ کنگ است.

چهار مقامات دولت می گویند رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در حال حاضر با توجه به ماه پیشنهاد برای لغو روادید از دانش آموزان چینی وابسته و موسسات آموزشی در چین که مربوط به مردم و ارتش آزادی یا چینی سرویس های اطلاعاتی.

مقامات گفت: مغلوب ساختن پیشی جستن هنوز ملت چه خواهد بود ریاست جمهوری اعلام به اجرای این قانون اما او می تواند انجام این کار در اوایل این هفته به عنوان تازه ترین تنش شعله ور شدن بیش از چین حرکت به دفاع از کنترل کامل بیش از هنگ کنگ. متهمان مجاز به بحث در مورد این موضوع علنا صحبت کرد و خواست نامش فاش نشود.

توجه جدی پیشنهاد, اولین گزارش نیویورک تایمز مواجه شده است و مخالفان از دانشگاه های ایالات متحده و سازمان های علمی است که بستگی به شهریه پرداخت شده توسط دانش آموزان چینی برای جبران هزینه های دیگر. علاوه بر آن موسسات ترس ممکن است عمل متقابل از پکن است که می تواند در حد خود دانش آموزان و مربیان' دسترسی به چین است.

در اشاره به کسانی که نگرانی مقامات گفت: هیچ گونه محدودیت خواهد بود دقت طراحی شده برای تحت تاثیر قرار تنها دانش آموزانی که در حال حاضر قابل توجهی از خطر درگیر در جاسوسی و یا سرقت مالکیت معنوی. مقامات می گویند که چگونه بسیاری از مردم می تواند در نهایت اخراج می شود اگر چه آنها گفت: این امر می تواند تنها کسری از دانش آموزان چینی در کشور است.

هنوز هم این احتمال که این پیشنهاد ممکن است اجرا شده و نگرانی از مربیان است.

"ما بسیار نگران در مورد چگونه به طور گسترده این اعمال خواهد شد و ما نگران آن می تواند ارسال یک پیام است که ما دیگر خوش آمدید با استعداد دانشجویان و دانش پژوهان از سراسر جهان گفت:" سارا Spreitzer, مدیر روابط دولت در شورای آمریکایی در آموزش و پرورش است.

"ما لازم نیست که مقدار زیادی از اطلاعات در مورد چگونه آنها می رویم به تعریف روابط به دانشگاه ها چه نوع از دانشگاه ها می خواهند به هدف چه تشکیل یک دانشگاه با داشتن روابط به چینی, نظامی," او گفت:. اگر وضعیت معکوس شد و دیگر ملت تحمیل محدودیت در دانش آموزان از دانشگاه های آمریکا دریافت خواهید کرد که وزارت دفاع بودجه او اشاره کرد و آن را تحت تاثیر قرار دهد طیف گسترده ای از مدارس.

ایالات متحده میزبانی 133,396 دانش آموزان فارغ التحصیل از کشور چین در 2018-19 سال تحصیلی و آنها ساخته شده 36.1% بین المللی دانشجویان تحصیلات تکمیلی با توجه به موسسه بین المللی آموزش و پرورش است. به طور کلی وجود دارد 369,548 دانش آموزان از چین حسابداری برای 33.7 درصد از دانشجویان بین المللی که کمک نزدیک به 15 میلیارد دلار به اقتصاد آمریکا در سال 2018 است.

پیشنهاد برای لغو روادید به طور مستقیم مربوط به اختلاف بیش از هنگ کنگ و نه آن را به ایالات متحده گره خورده انتقاد از چین برای دست زدن به آن از شیوع کروناویروس. بلکه آن است که متصل به عناصر مختلف تجارت و مسائل مربوط به حقوق بشر است که باید دیده مقامات ایالات متحده در مورد شکایت چینی جاسوسی صنعتی و جاسوسی و آزار و اذیت مخالفان و اقلیتهای قومی و مذهبی.

اما زمان بندی احتمالی اعلام می آیند در یک زمان به طور فزاینده گرم لفاظی در مورد اعمال قوانین امنیت ملی سابق قلمرو بریتانیا که قرار بود برای لذت بردم از 50 سال از وضعیت ویژه پس از آن بازگشته و به کنترل در سال 1997.

این پیشنهاد برای اولین بار شروع به بحث در سال گذشته زمانی که دولت منتقل نیاز به چینی دیپلمات های مستقر در ایالات متحده به خود را گزارش داخلی ایالات متحده سفر و ملاقات با دانشمندان آمریکایی و دانشگاهیان. در آن زمان مقامات ایالات متحده گفته متقابل اندازه گیری برای مطابقت با محدودیت هایی که دیپلمات های آمریکایی در چین است.

این محدودیت ها به دنبال یک نیاز است که چینی رسانه دولتی در ایالات متحده ثبت نام به عنوان "ماموریت های دیپلماتیک خارجی" و گزارش خود را به اموال و دارایی های کارمند فهرست اسامی به دولت است. که به نوبه خود به دنبال محدود کردن تعداد ویزا برای خبرنگاران چینی مجاز به کار در ایالات متحده است.

چین انتقام برای ویزا محدودیت با اخراج چندین خبرنگاران از ایالات متحده, رسانه ها از جمله واشنگتن پست و نیویورک تایمز.

____

AP آموزش و پرورش نویسنده, Collin Binkley در بوستون کمک به این گزارش.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب