چگونه دنور تئاتر جامعه پرداختن به نژادی سهام?

در زمانی که تئاتر های محلی در حال توقیف و به فکر آینده نامشخص بیش از COVID-19 آنها نیز کشتی با سوالات دیگر. چگ

توسط MORVARIDEASIA در 29 خرداد 1399

در زمانی که تئاتر های محلی در حال توقیف و به فکر آینده نامشخص بیش از COVID-19 آنها نیز کشتی با سوالات دیگر. چگونه آنها می توانند و باید پاسخ آنها را به سیاه و سفید زندگی مهم جنبش فوران سیاه غم و اندوه و خشم بیش از پلیس با قتل و تقاضا برای تغییر ؟ باید آنها را تغییر دهید و خود را موجودی, وصله پینه کردن کارکنان و تخته, تولید پخش توسط نویسندگان از رنگ و استخدام بیشتر BIPOC بازیگران و tech مردم ؟ اگر آنها را هر گونه تفاوت واقعی در این بار پر سر و صدا? می تواند تئاتر یا هر فرم هنری را در مورد واقعی اجتماعی و سیاسی را تغییر دهید ؟

در میان این همه عدم اطمینان قطره پرشور دادخواست اصل امضا شده توسط بیش از 300 هنرمندان تئاتر از رنگ از جمله برخی از بزرگترین نامها در کسب و کار: Lin-مانوئل میراندا, ساندرا اوه لین Nottage و Suzan لری پارک. این طومار با عنوان "ما شما سفید آمریکا تئاتر" در حال حاضر دریافت بیش از 60 ، 000 امضا و پرواز را از طریق تئاتر دنور جامعه است. "ما باید به تماشای شما تقویت صدای ما هنگامی که ما منادی توسط مطبوعات" در آن آمده است: "اما حاضر به دفاع از ما زیبایی که به ما اجازه می دهد ما معیشت نابود شود یکپارچه و نژادپرستانه مهم فرهنگ است. ما شما را ببینید."

اکثر دنور تئاتر " هنری مدیره, تولید, ویژگی های نمایشی و هنرمندان و مدیران و اعضای هیئت مدیره سفید هستند. برای چند سال, با این حال, بسیاری از را ساخته اند یک نقطه از تولید کار توسط مردم رنگ از مدیر هنری Chris Coleman درخشان همه اوکلاهما در دنور مرکز آورده که مخاطبان کاملا جدید چشم انداز از غرب آمریکا به ارائه توسط تخته سنگ در تئاتر محلی شرکت رادنی هیکس را مواد منفجره جدید, اسکریپت شعله کبابی.

تراشه والتون مدیر هنری در کنجکاو تئاتر اختصاص داده شده خود را بیست و چند سال در راس به مسائل مربوط به عدالت اجتماعی است. در 2015, کنجکاو remounted Tarell آلوین McCraney را برادران اندازهکه قبلا نشان داده شده است وجود دارد دو سال قبل به عنوان بخشی از این پروژه به دنبال آن دو بیشتر از McCraney اسکریپت. والتون با استفاده از همان روش در نصب یک گروه سه نفره از آثار Quiara Alegrai Hudes داشتن در حال حاضر ارائه 26 مایل در سال 2009. هر دو Hudes و McCraney آن را امضا کرده اند به درخواست.

Owen Zitek, Krisangela Washington and Kobe Johnson in Caroline, or Change.

اوون Zitek, Krisangela واشنگتن و کوبه جانسون در کارولین یا تغییر.

شفق قطبی روباه مرکز هنرهای

والتون برای تلفن های موبایل خسته در مصاحبه خود با Westword. او تعمق است که آیا و هنگامی که کنجکاو می تواند بازگشایی برای کسب و کار. اشاره به این واقعیت است که دنور مرکز اعلام کرده است آن را متوقف خواهد کرد همه تولید برای یک سال کامل او می گوید که یکی اما انتخاب دیگری است "به نگه داشتن سوار میانه راه آهن و دیدن آنچه که اتفاق می افتد. اگر شما می خواهید برای حفظ گزینه ای برای باز کردن به عنوان به زودی به عنوان امکان پذیر است و با خیال راحت شما لازم نیست به شما اعلام کند در حال بستن تا سقوط 2021. اما پس از آن شما باید برای زنده با قطعیت و به طور مستمر حفظ یک دسته از حالات مختلف که خسته کننده است."

والتون به عنوان خوانده شده "ما شما سفید آمریکا تئاتر است."

"ماسه در حال تغییر پس اساسا" او مشاهده. "من نمی دانم آنچه در آن به معنی این که آیا شما در حال انجام کار درست — یا به اندازه کافی — و یا چیزی اشتباه. این یک بحران در بحران است. گفتگو در حال حاضر بسیار دشوار است -- و من فکر می کنم آن دشوار بود قبل از.

"از یک طرف شما می خواهم به فکر می کنم بدن ما از کار برای خود صحبت می کند اما من می دانم که وجود دارد بسیار پرشور مکالمات اتفاق می افتد در مورد چگونه است که نوع کار ایجاد شده است و چه کسی و توسط چه کسی اجرا می شود سازمان و چه کسانی که تصمیم گیری ساخته شده است. ما عمدتا سفید سازمان متعهد به انجام کار مورد عدالت اجتماعی است. سوال این است که آیا این کافی است که هر بیشتر."

اما او معتقد است که "نباید در مورد من و یا آنچه که من باید بگویم به عنوان یک مرد سفید پوست. من می دانم که مردم دیگر اختلاف نظر دارند, اما آن را در یک زمان که در آن آنچه که من باید بگویم این است که تقریبا به عنوان مهم به عنوان افراد دیگر چه چیزی باید بگویم."

مهم نیست که چه می آید "کنجکاو ادامه خواهد داد تا زندگی ما ماموریت" والتون می گوید. "ما هرگز نمی خواهد متوقف کردن تلاش برای نمایشی پاسخگو به آنچه اتفاق می افتد در جهان ما است."

برای آماندا برگ ویلسون مدیر هنری برای Catamounts چالش پرسش از پاسخ. او معتقد است که در حال کوچک افزایش می دهد این شرکت شانس زنده ماندن پس از کمی وجود دارد سربار و او خودش تنها کارمند تمام وقت. علاوه بر این بسیاری از جالب ترین محصولات مانند او در حال حاضر فکر برای سقوط اما هنوز اعلام کرد — را در خارج از آن فاصله آسان تر است.

او سوال در مورد سهام قبل از شروع این چالش مستقیم از هنرمندان از رنگ او می گوید: بلافاصله پس از انتخابات دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن. او متوجه شد که "ما نیاز به چیزی کمی بیشتر به صراحت متعهد به غیر غالب فرهنگی سلسله مراتب است. انتخابات با یک ضربه ویرانگر و چنین آشکار از چیزهایی که ما لیبرال حباب, ما می خواستیم به فکر می کنم وجود نداشت." برگ Wilson متعهد سپس به انجام حداقل یک نشان می دهد نوشته شده توسط یک زن هنرمند از رنگ و یا LBGTQ نمایشنامه نویس در او به طور کلی به سه یا چهار تولید فصل و به اطمینان حاصل شود که هیچ یک از بازیگران بودند منحصرا سفید.

"این احساس مثل یک گام در مسیر درست" او می گوید. "اما در حال حاضر آن را احساس می کند که به اندازه کافی نیست یا. که می تواند tokenism فقط نوازش خودمان را در پشت." او رسیده است را به سیاه و سفید هنرمندان او کار می کرد با خود می گویند: "هر پلت فرم Catamounts است که من ارائه آن را به شما است." او می افزاید: "ما در حال کوچک اما پلت فرم شامل یک کمی از مطبوعات توجه و دسترسی به متوسط کمک کننده استخر و برخی از دولت های ایالتی و محلی بودجه.

"من در آستانه اشک" او اذعان می کند. "این همه احساس به یاد ماندنی. من می خواهم به انجام کار درست. من خود آگاهانه در مورد گرفتن آن را حق. من می خواهم به خارج شدن از راه. من می خواهم برای حمایت از. من سکندری اما من سکندری رو به جلو است."

در اروادا مرکز نان و کره نهفته در مقیاس بزرگ موزیکال ارائه شده به طور منظم در مرحله اصلی. نیز وجود دارد یک جعبه سیاه تئاتر است که جسورانه تر کار می کنند گاهی اوقات سنتی و گاهی جدید و معاصر اما به ندرت به هیچ وجه سیاسی است.

"بله" می گوید: مدیر اجرایی فیلیپ Sneed "ما همه به چالش کشیده و تغییر راه ما کار گیرند. این یک کاتالیزوری لحظه. ما می دانیم که ما باید برای اثبات خودمان در آینده هفته و ماه و سال. همه من می توانید انجام دهید در حال حاضر است به شما پیشنهاد کلمات من — و من می گویم که دانستن کلمات خیلی مهم نیست در حال حاضر."

او ادامه می دهد: "ما شده اند قادر به رسیدن به مقدار تنوع; این چیزی است که ما نیاز به انجام بهتر. من نمی خواهم به صحبت می کنند برای چه هنرمندان از رنگ می خواهید, اما این یک اشتباه است که فرض کنیم آنها فقط می خواهم به انجام نقش توسط نویسنده از رنگ. من معتقدم عالی پخش از دیروز و امروز باید به مردم رنگ. آن را به عنوان با ارزش به فرد از رنگ یک فرصت برای بازی هملت."

Westword قادر به صحبت با مدیر هنری کریس کلمن در دنور مرکز, اما این روزنامه فرستاده شده این بیانیه به شرح زیر است: "دنور مرکز هنرهای نمایشی متعهد به زندگی مهم جنبش است. ما در حال توسعه یک طرح عملی برای بالا بردن فرصت ها برای همه افراد از رنگ در سراسر سازمان است. لیدیا گارسیا, مدیر اجرایی, سهام و سازمان فرهنگ مشغول به کار خواهد شد با یک صلیب-دپارتمان تیم بیشتر به سازمان تعهد به حقوق صاحبان سهام تنوع و شمول بر ما مراحل در کلاس های درس ما و در طول فعالیت هنری و اداری تیم است. با توجه به لیدیا " ما در حال گوش دادن عمیقا به نیاز بیان می شود و متعهد به کار لازم است از خود بازتاب ارزیابی صادقانه و ماندگار کرد. ما مشتاقانه منتظر به اشتراک گذاری برنامه های ما به طور گسترده در آینده است."

شفق قطبی روباه که در آن سرکش هلن موری بوده است مدیر هنری برای دو سال جذب کرده است, سیاه و سفید بیشتر مخاطبان از بسیاری از سالن های محلی. پس از آمدن در هیئت مدیره موری نصب شده به چالش کشیدن چندین نمایشنامه از جمله Tearrance Arvelle Chisholm را ابلق و یا سیاه و سفید برای Dummies و تونی کوشنر را پیچیده و تحریک آمیز, موسیقی, کارولین یا تغییر. موری روشن است در پاسخ به چالش های امروز: "من فکر می کنم که زمان ناآرامی باید یادآوری سفید مردم در رهبری بود کاملا آگاه از سفیدی و افتخار است که همراه با آن است. من خودم کسی که سخت کار می کرد برای ایجاد فضا برای هنرمندان از رنگ اما این بدان معنا نیست که این کار انجام شده است. من باید آگاه باشید از تعصبات بخشی از من در یک سیستم نژاد پرستی (یا نه من به آن مشترک). من زنده هستم و بخشی از یک نژادپرست سیستم. همه ما هستند بنابراین همه ما مسئول برای کمک به از بین بردن آن است.

"آن را باید احساس ناراحت کننده را به تصمیم گیری بدون مردم رنگ به رسمیت شناخته شده به عنوان چیزی غیر از یک بخش حیاتی از ما کامل داستان آمریکایی. آنها یک زیر مجموعه از ما روایت — آنها جمعی ما روایت. آن را باید احساس اشتباه به هنر است که متنوع زیرا پس از آن که هنر راستگو است. آن را نتواند به ما بگویید داستان کامل است. ما باید ارزیابی یا ارزیابی مجدد چگونه عمل می کنیم و انتخاب را به مطمئن شوید که داستان کامل می شود گفت. از این گذشته چند هفته ساخته اند من بینهایت ناراحت کننده— و این بدان معناست که من هنوز هم باید کار را به انجام برای مخاطبان و هنرمندان است."

پرسید: اگر او احساس می کند تئاتر باعث می شود تفاوت موری قاطعانه: "جهنم بله هنر باعث می شود تفاوت. ما برای اولین بار شاهد یک رئیس جمهور سیاه در فیلم و نه در زندگی واقعی. هنر این است که قلمرو امکان پذیر است. در هنر ما می توانید تصور کنید آرمانشهرهای; و یا هشدار داد از dystopias. ما می تواند الهام بخش امید ما فراتر از شرایط فعلی. پس از تئاتر آغاز به کار آن استفاده شده است برای برخی از ما حاکمه. اگر بیشتر از جامعه ما ساخته شده است در خیالی سازه آن می ایستد به همین دلیل است که ما نیاز به نگه داشتن تظاهر چیز به وجود. ما این کار را به صورت جمعی نه تنهایی. بنابراین مهم است که برای جمع آوری برای به اشتراک گذاشتن یک داستان به آینده را تصور کنید و به سفر به عنوان انسان با هم به طوری که ما ترک آن تجربه پس از انجام یک شیرجه عمیق به ارتباط ما و متداول شدن به یک درک بهتر از یکدیگر و به آنچه که ما را قادر به انجام هستند."

جمیل جود یک کارگردان, تهیه کننده, نمایشنامه نویس و dramaturg و همچنین به عنوان مدیر هنری از Kenny Leon را رنگ واقعی تئاتر در آتلانتا یک امضا به "ما شما سفید آمریکا تئاتر است." دو سال پیش او به کارگردانی سوزان تولید مناسب در کنجکاو تئاتر. نوشته شده توسط براندن Jacobs-جنکینز یک آفریقایی-آمریکایی بازی کرده است کاملا سفید بازیگران. در این اسکریپت اعضای یک آرکانزاس خانواده در حال بازگشت به خانه خود را پس از مرگ از خانواده پدرسالار به سازماندهی خود و مستغلات. کشف یک کش عکس از lynchings از جمله آثار باعث می شود هر دو آنها را به تجدید خاطرات خود را از او و به فاش کردن تاریکی در درون خود روح. جود نیز در دنور به تازگی کارگردانی Tarell آلوین McCraney را کر پسر, برنامه ریزی, برای, تولید, توسط دنور مرکز اما در حال حاضر لغو شده است.

"من شناخته شده تراشه تقریبا تمامیت من تئاتر حرفه ای" جود ندارند. "من دیده ام تمایل خود را به حرکت سوزن و من فکر می کنم کنجکاو در حال انجام است که. من تا به حال چندین گفتگو با او را به می دانم که او علاقه مند در آوردن گفتگو و حاضر به چالش کشیده می شود در راه است که او و کنجکاو می تواند بیشتر انجام دهید. من فکر می کنم او به اعتراف بیشتر می تواند انجام شود. نه فقط در کنجکاو اما در هر شهر در آمریکا است."

در حالی که در دنور جود گوش به سیاه و سفید بازیگران و کارگردانان و آموخته است که: "رهبران برخی از این موسسات نیست ارزش تجربه و هنرمندان و یا بر این باورند که مخاطبان می آیند و ببینید که نشان می دهد اگر آنها به طور مداوم داستان است که انعکاس آن جامعه است. چه درصد از نمایشنامه توسط مردم رنگ بر اساس تمام تئاتر که مصرف? آن را فقط یک سال ؟ آیا در مورد فرصت ؟ هستند نویسان محلی و یا همیشه از خارج از شهر ؟ که کارگردانی?"

او ديپلمات توسط نظرات سفید مدیران که برنامه آنها به نوبه خود به جامعه جهت: "چیزهای که کمی ریاکارانه است. آیا شما شده است صحبت کردن با جامعه خود را? چرا بچه شما نمی گویند که ده سال پیش هنگامی که شما شروع به شرکت شما ؟ چرا باید به آنها اعتماد شما در حال حاضر ؟ آیا شما مایل به انجام کارهای این هنرمندان می گویند که آنها نیاز دارید ؟ مردم سیاه و سفید شده اند صحبت کردن در مورد بی عدالتی در کشور ما برای قرن ها. شما نمی تواند مراقبت اگر در حال حاضر شما می گویید شما نمی دانید که چه باید بکنید."

جود هدف برای خود تئاتر است که "به یک فضای که در آن سیاه و سفید هنرمندان در خانه احساس راحتی کنید که در آن داستان های خود را شنیده و به اشتراک گذاشته. پرسید که آیا او معتقد است که تئاتر می تواند حرکت سوزن او پاسخ می دهد "من فکر می کنم آن چیزی که ما شده ایم فروش مردم پس از تولد از جامعه تئاتر جنبش: هنر تغییر همه چیز. هنر الهام بخش. تظاهرات در خیابان چیزی از هنر است. سوال این است که به عنوان یک نهاد فرهنگی است که آمریکا تئاتر مایل به انجام همه آنها می توانند به یک قسمت از آن را تغییر دهید؟"

The cast of The Scottsboro Boys at Vintage Theatre.

بازیگران در اسکاتسبرا پسران در, در تئاتر.

RDG عکاسی

بازیگر Dwayne کارینگتون که تازه ترین نقش در تئاتر شجاع و پر جنب و جوش تولید Kander و جزر است موسیقی این اسکاتسبرا پسراناست که کار خود در دنور صحنه برای بسیاری از سال و به تماشای آن را به عنوان تغییر: ظهور و سقوط, سیاه, شرکت ها و علاقه رو به رشد در BIPOC مسائل در تئاتر جهان است. او به یاد می آورد که دنور یک بار افتخار سایه تئاتر شرکت حیاتی گروه اختصاص داده شده به کار آفریقایی-آمریکایی و نویسندگان و هنرمندان و او می داند که در مورد فارغ التحصیلان در منبع تئاتر شرکت که در حال کار برای نگه داشتن روح سایه زنده است. نیز وجود دارد Su تئاتر نفوذ و عمر طولانی تئاتر اختصاص داده شده به "فرهنگی هنری, میراث و سنت Chicano/جامعه لاتین."

دوازده سال پیش سایه موسس و مدیر جفری Nickelson ایستاده بود در لابی از آنچه در حال حاضر, در تئاتر, در شفق قطبی قبل از افتتاح Dinah شد. برای ده سال سایه آغاز شده است که با 500 دلار کمک مالی از اخبار لنگر زیر دامن, الهه شعر و موسیقی ارائه شده بود کار خود را در رالف والدو امرسون مرکز که در آن مخاطبان نشسته بر روی صندلی تاشو و هیچ اتاق پانسمان به طوری که بازیگران مجبور به تغییر در آتش فرار کنند. کار در محدوده Athol Fugard را فرزندان من من آفریقا به Suzan لری پارک را بالا سگ/Underdogاز نور دل موزیکال به کمدی به گریم اکتشافات تاریخ سیاه در امریکا است. در حال حاضر این شرکت تا به حال این gleaming فضای جدید است. لابی بود و فشار می آوردند و هر کس به طور رسمی لباس می پوشد. وجود دارد یک نمایشگاه از هنر های مشهور, سیاه, هنرمند اد دوایت در انتهای یک نوار در طرف دیگر. Nickelson ایستاده بود و یک لیوان را در دست او اشک glinting در چشم او.

کارینگتون که ستاره دار در چند سایه نمایشنامه از جمله من و فرزندان من و آفریقابه یاد حرکت خوب: "من یکی از معدود افرادی بود که در آن فضا بود که آن را خالی کاملا سوخته از mainstage فقط یک تخته سه لا پلت فرم. جفری و من ایستاده در این مرحله است. او شروع به مبلغ سرمایه گذاری چشم انداز خود را به من که در لخت مرحله: این چیزی است که لابی برای رفتن به گالری نوار. طرح از تئاتر است. ما هر دو بسیار خوشحال; ما را در آغوش کشید هر یک از دیگر: این است که واقعا اتفاق می افتد."

اما این رویا فرو ریخت. ظرف یک سال Nickelson استعفا کرده بود از سایه; چندی پس از مرگ او از یک حمله قلبی و یا به عنوان بسیاری از دوستان و حامیان باور یک قلب شکسته. وجود دارد آشکار نفاق در سایه مدیره و ساختمان جدید "بیش از او متوجه شد از نظر تعمیر و نگهداری, نگهداری, می گوید:" کارینگتون. "من احساس نمی کنم او حمایت شد و به اندازه کافی نه تنها این هیئت بلکه توسط افرادی که او را در فضا در وهله اول. این بودجه وجود ندارد. که در آن بودند کمک مالی? که در آن بود مردم رو به جلو در آینده گفت: اجازه دهید به شما برخی از پول دانه برای ده سال آینده ؟ او نیاز به $25,000 به 30.000 دلار در ماه فقط برای نگه داشتن تسهیلات باز شود. که آنچه او را کشتند. سایه او بود ، او دوست داشت او را به مرگ او در نهایت او را کشتند."

کارینگتون احساس شده است وجود دارد بهبود در چند سال گذشته آغاز شاید با دنور مرکز تعهد به تولید ماه آگوست ویلسون کل آثار مفصل اما او می گوید هنوز هم وجود دارد یک راه طولانی برای رفتن. "ما در حال رفتن به یک مدینه فاضله همیشه. چگونه بسیاری از سیاه و سفید و یا Latino, مدیران, آیا می دانید ؟ من می توانم نام شاید پنج. از آن زمان به حفاری عمیق تر."

کارینگتون با این نسخهها کار در رسانه, فیلم و تبلیغات و همچنین روی صحنه. در تئاتر او می گوید: "من typecast زیادی است. شما عصبانی ، و من چرا...من اما من عصبانی نیست."

اما او کار بر روی این اسکاتسبرا پسران "با زیبا و دوست داشتنی بتی هارت کارگردانی" پاداش و او را تحسین, در این سرسختی در نصب نشان می دهد. "وجود دارد برخی از منحنی یادگیری برای آنها داشتن یک پر سیاه و سفید بازیگران, نه فقط یک یا دو رخ داده است که باید از رنگ اما سیزده مردان سیاه و سفید یکی سیاه و یکی سفید. به صورت روزانه تمرین. نه که ما بدرفتاری اما وجود دارد برخی از چیزهایی که تمایل به نشان می دهد یک تصور غلط هیچ چیز عمدی فقط ناخودآگاه نوع از همه چیز. اما که نمی mar تجربه من تا به حال با خود را نشان می دهد. ما فروش از هر خانه."

کارینگتون به یاد یک بار نیاز به توضیح به یک مدیر که در یک صحنه که در آن یک زن وارد یک مرد سیاه و سفید کابین بود که به اشتباه با مرد — یک بازیگر او understudying — در نهایت تبدیل شدن آرام است. "من گفت: من تا به حال مشاهده است. اگر یک زن سفید پیاده روی به یک مرد سیاه و سفید کابین او خواهد بود به احتمال زیاد به بسیار بی قراری. این امر می تواند زمینه را برای او به اخراج می شود حداقل و در بدترین حالت. مدیر آن را گرفت و گفت که به این بازیگر. اما نه همه مدیران به بازیگران گفتن آنها چیزهایی که به خصوص در مورد مسابقه.

"اگر من بازی هملت به عنوان یک مرد سیاه و سفید, من به تجربه خود من. من لازم نیست برای تغییر گویش بازی یا هر چیزی متفاوت است. من را در هر چه نور می درخشد از خود من جنبه از منشور. من نمی آن را به اشتباه فقط متفاوت است که در واقع ممکن است غنی سازی کند."

در حال حاضر به عنوان "این است که زمان برای برنامه ریزی و ساخت. هر کس می خواهد به پرش در هیئت مدیره و Kumbaya و تمام چیزهای که اما کار واقعی اتفاق می افتد از یک سال از هم اکنون پنج سال از هم اکنون. خواهد شد که سوزن حرکت بیشتر ؟ من می خواهم به وضوح ببینید. من اعلام 2020 به عنوان هزاره از وضوح. این بیماری همه گیر است که ما به بسیاری از وضوح. این بیماری همه گیر از نژاد پرستی است که ما به بسیاری از وضوح. ما باید به توجه به این به چه معناست."tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب