کمی متوجه فیلیپینی آمریکایی ها در حال مرگ هستند از COVID-19 در نرخ هشدار دهنده

در مارس 10, Loretta مندوزا دینیسیو شد که فرد برای اولین بار در لس آنجلس شناخته شده اند و از COVID-19.دینیسیو ش

توسط MORVARIDEASIA در 1 مرداد 1399

در مارس 10, Loretta مندوزا دینیسیو شد که فرد برای اولین بار در لس آنجلس شناخته شده اند و از COVID-19.

دینیسیو شد 68 بود, دیابت و تا به حال فقط در بازگشت از سفر به زادگاهش فیلیپین. ساخته شده است که او یک پیشرو آینده همه گیر در بیشتر راه بیش از یک.

برای انواع دلایل فیلیپینی آمریکایی را ضربه سخت شده توسط رمان coronavirus. مردم با ریشه در فیلیپین حدود یک چهارم از آمریکایی های آسیایی تبار در کالیفرنیا و در عین حال اطلاعات وارد شده توسط بار نشان می دهد که فیلیپینی آمریکایی ها حساب برای حداقل 35% از COVID-19 مرگ و میر در کشور را جمعیت.

از 48 فیلیپینی آمریکایی شناخته شده آلوده شده اند با COVID-19 در جنوب کالیفرنیا, 19 فوت کرده اند با توجه به فیلیپین سرکنسولگری لس آنجلس. اگر چه این داده ها ممکن است به صورت اریب با یک نمونه کوچک, اندازه, این, فیلیپینی آمریکایی در 40 درصد مرگ و مير به طور قابل توجهی بالاتر از کلی 3.7% مرگ و میر در ایالات متحده با توجه به تحقیقات توسط دانشگاه جانز هاپکینز.

تبلیغات

اطلاعات وارد شده توسط بار نشان داده اند که موجود شرایط بهداشتی و خطرات شغلی در میان عوامل است که کمک به بالا تعداد فیلیپینی آمریکایی مرگ و میر در این بیماری همه گیر. بسیاری از کسانی که کشته شدند و بیش از 60 و حال بسیاری از دیابت و فشار خون بالا. بسیاری از آنها بازنشسته زندگی در multigenerational مسکن با فرزندان خود و یا در خانه های سالمندان. قربانیان جوان مشغول به کار ضروری شغل ارائه بهداشت و درمانمشغول به کار در اجرای قانون و در فروشگاه های مواد غذایی.

اگر چه میزان مرگ و میر در میان آمریکایی های آسیایی تبار است که در مورد متناسب با سهم خود را از جمعیت, مطالعات نشان می دهد بهداشتی و اجتماعی و اقتصادی و نابرابری در اين فیلیپینی جامعه آمریکا ممکن است باعث بیشتر موارد شدید عفونت است. یک مارس 30 گزارش از UC Davis Bulosan مرکز Filipinx مطالعات ذکر شده مستند نشده وضعیت قرار گرفتن در معرض برای سلامت کارگران و فقر و ناامنی اقتصادی موجود شرایط تنفسی و عدم بیمه بهداشت و درمان به عنوان عوامل ساخته شده است که فیلیپینی آمریکایی ها بیشتر در معرض خطر است.

"این طوفان کامل" گفت: Adrian De Leon, دستیار استاد در USC بخش مطالعات آمریکا و قومیت. "از نظر قرار گرفتن در معرض این بیماری همه گیر قرار گرفتن در معرض ویروس, بلکه قرار گرفتن در معرض بسیاری از عوامل دیگر هم مانند انبوه مسکن گرایش به مکان است که خطرات زیست محیطی."

تبلیغات

سیاه پوست و لاتین آمریکایی نیز نگران کننده نرخ مرگ و میر بالاو به عنوان بیشتر داده شده و روشن شده که به محققان coronavirus تحت تاثیر گروه های نژادی متفاوت است. اما کالیفرنیا وزارت بهداشت گزارش نشده قومیت با آسیایی, گروه, که باعث می شود آن را دشوار برای شناسایی داده های بیشتر از فیلیپینی آمریکایی است. "با استفاده از 'ایالات متحده' به عنوان یک فراگیر برچسب مبهم بسیاری از نابرابری در درون و در میان جوامع" De Leon گفت.

به گفته دکتر ملیندا بندر که متخصص در مداخلات بهداشت کار برای فیلیپینی آمریکایی در دانشگاه ایالتی سان فرانسیسکو, فیلیپینی باید نرخ نسبتا بالا چاقی و فشار خون بالا و بیماری های قلبی, که همه آنها در ارتباط با موارد جدی تر از COVID-19.

"مردم فکر می کنم که آسیایی ها به عنوان یک کل بسیار سالم" گفت: بندر است که در فیلیپین. "اما در واقع همه ما بسیار متفاوت در چگونه ما می شوند در بیماری های مزمن."

"فیلیپینی" او افزود: "باید بالاترین بیحرکت رفتار آسیایی آمریکایی و فیلیپینی رژیم غذایی سرشار از چربی است. همه این عوامل قرار فیلیپینی در خطر است."

تبلیغات

بندر همچنین گفت که آسم شایع بود در فیلیپین جمعیت در ایالات متحده است که می تواند استعداد ابتلا به عفونت تنفسی مانند coronavirus.

یکی دیگر از عوامل: در کالیفرنیا تقریبا یک پنجم از ثبت نام پرستاران فیلیپینی قرار دادن آنها در معرض خطر بیشتری در حالی که در خط اول جبهه در بیمارستان ها و خانه های سالمندان. آنها همچنین تمایل به کار در ICU مراقبت حاد جراحی و واحد که در آن COVID-19 بیماران درمان می شوند. این ترکیب کار ضروری شغل در حالی که با داشتن شرایط بهداشتی اساسی را افزایش می دهد خطر ابتلا بیشتر عفونت های جدی از COVID-19.

"مردم در برخی از گروههای قومی مستعد به کار واقعا سخت و آنها را "قهرمانان" و یا چیزهایی مانند آن است که یک آسیایی آمریکایی کلیشه — اما آن را بیشتر به خاطر مردم باید همچنان به کار برای زنده ماندن" De Leon, که, فیلیپینی, کانادا گفت. "در یک کشور است که چنین ضعیف امنیت اجتماعی مانند ایالات متحده, شما باید از مردم در نهایت به خطر انداختن بسیار مورد نیاز بهداشت و درمان برای خود فرصت برای کار و ادامه به پول برای خانواده است."

بالا بودن تعداد فیلیپینی آمریکایی ها در بهداشت و درمان می رود بازگشت به ایالات متحده آمریکا تاریخ استعماری در فیلیپین. آموزش پزشکی در فیلیپین بود و پس از مدل آمریکایی آموزش پزشکی سیستم. هنگامی که وجود دارد کمبود پرستاران در ایالات متحده در دهه 1960 آن را آسان برای بیمارستانهای آمریکایی به استخدام پرستاران فیلیپینی که تا به حال آموخته پرستاری راهی آمریکا شد.

تبلیغات

"این یک رابطه استعماری است که تقویت ایالات متحده وابستگی به نیروی کار خارجی" دکتر ماریا روساریو Araneta فیلیپینی آمریکایی است که یک استاد در دانشکده پزشکی خانواده و بهداشت عمومی در دانشگاه سان Diego دانشکده پزشکی.

در میانه فیلیپینی کنسولگری در شیکاگو ردیابی 17 فیلیپینی آمریکایی مرگ و میر. نیمی از قربانیان تا به حال مشغول به کار در بهداشت و درمان. "پرستاری ذاتا نیاز به بودن در محله های نزدیک با بیماران و هیچ راهی وجود دارد شما می توانید با انجام شش پا اجتماعی فاصله," دکتر گفت: VJ Periyakoil مدیر در دانشگاه استنفورد پیری و Ethnogeriatrics مرکز تحقیقات که به بررسی قومیت و سلامت.

با توجه به Periyakoil, شرایط اجتماعی و اقتصادی یک عامل خطر بزرگ برای فیلیپینی. "اگر شما فقیر مسکن خود را با شرایط در حال رفتن به بسیار محدود است; وجود خواهد داشت بیشتر مردم های همان فضا; شما در کار روزانه-حقوق و دستمزد و یا کم-شغل پرداخت که شما نیاز به رفتن به محل کار," او گفت:. "هنگامی که شما مجبور هستید برای رفتن به محل کار مجبور به تماس مجبور به حمل و نقل عمومی طبیعت از منابع مالی خود را تحمیل برخی واقعیت ها و محدودیت ها در زندگی روزمره خود قرار داده است که شما در معرض خطر بالاتر استرس و عفونت از جمله COVID."

چندین نسل از یک خانواده فیلیپینی ممکن است زندگی زیر یک سقف است که می تواند منجر به مشکلات جداسازی بیمار و اعضای خانواده.

تبلیغات

Dulce Amor Aguilo is among Filipino Americans to have died of COVID-19.

دولک Amor Aguilo است که در میان فیلیپینی آمریکایی ها به درگذشت COVID-19.

(عکس خانوادگی)

دولک Amor Aguilo55 سال مراقب از سن خوزه در اثر عوارض ناشی از COVID-19 مارس 19. اگر چه او کار نمی کند و در زمان او بود دریافت دیالیز برای پایان مرحله بیماری کلیوی و همچنین تا به حال به دیابت نوع 2 و فشار خون بالا و چربي.

خانواده مطمئن نیستید که چگونه Aguilo قرارداد ویروس اما او شروع به برگزاری نمایشگاه علائم سه روز پس از آخرین درمان دياليز. در این خانه دو خوابه در یک جامعه بازنشستگی او با پدر و مادر و خواهر و مادر او را می پوشیدن یک ماسک و سعی کنید به مراقبت از او را به عنوان بهترین او می تواند.

اما زمانی که Aguilo شروع به داشتن تنگی نفس و تب او به بیمارستان است. ده روز بعد او درگذشت. "برای فیلیپینی که در حال حاضر این شرکت morbidities این نهاد و آنها را در معرض خطر بالاتر که آنها قرارداد COVID-19," بندر گفت.

تبلیغات

با توجه به Aguilo را Dalisay دیابت شایع است در کنار او از خانواده و فرزندان او تا به حال آن را به عنوان به خوبی به عنوان مادر او است. بزرگش پاملا نیز در دیالیز.

بندر کار با تمرکز بر ایجاد اقدامات پیشگیرانه برای کاهش فیلیپینی آمریکایی ها خطر ابتلا به بیماری های مزمن. "وجود دارد بسیاری از عوامل فرهنگی است که به همین دلیل آنها را به یک شیوه زندگی بود, و ما در حال تلاش برای ایجاد تغییر در شیوه زندگی مانند کمک آنها قادر خواهید بود به طبخ غذاهای فیلیپینی در یک راه سالم برای," او گفت:. "این شیوه زندگی مربوط به بیماری های مزمن است که قابل پیشگیری هستند."

تحقیقات بیشتری باید انجام شود به آدرس نابرابری در ایالات متحده در جامعه است. یک تحقیق مختصر منتشر شده در امور بهداشت و درمان گزارش شده است که آمریکایی های آسیایی تبار به نظر می رسد به یک نرخ مرگ و میر از COVID-19 چهار برابر بیشتر از جمعیت کلی. مقاله ای اشاره کرد که این نتیجه می تواند به دلیل اطلاعات ناکافی در آمریکایی های آسیایی تبار و عدم وجود استاندارد در اقوام شمارش را. به تازگی در جزایر اقیانوس آرام یافت شده است به رنج می برند بالاترین نرخ آلودگی هر نژادی یا قومی در لس آنجلس, اما داده های محدود باقی می ماند.

تبلیغات

دکتر تونگ Nguyen وقف صندلی به طور کلی در پزشکی داخلی و استاد پزشکی در دانشگاه سان فرانسیسکو با همکاری نویسنده این مقاله است. او گفت: disaggregating اطلاعات در آمریکایی های آسیایی تبار یکی از اولین گام برای پرداختن به سلامت, نابرابری در میان جوامع از رنگ. "در بهترین حالت باید آن را disaggregated با ملی آمریکا مبدا و زبان اصلی" نگوین گفت. "و سپس آنها نیز باید سرمایه گذاری و تلاش در جمع آوری داده ها به طوری که وجود دارد این است که یک مقدار حداقل از ناشناختهها به دلیل آن است که واقعا سخت به روشن شدن نابرابری هنگامی که وجود دارد یک گروه از مردم که ما نمی دانیم که در مورد هر چیزی در همه."

"عدم سرمایه گذاری" گفت: UC سن دیگو استاد Araneta, "نامرئی از مسائل مربوط به سلامت در جامعه چیزی است که من امیدوار هستم [ما می توانیم افشای]. ... ما نمی توانیم همچنان که نامرئی است. ما کمک معنی داری از نظر مالی حرفه ای به رشد این کشور اما نامرئی باقی می ماند."tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب