نیوزیلند شهرستان حذف مجسمه از آن 'مرگبار' اسم

ولینگتون, نیوزیلند (AP) — نیوزیلند شهر همیلتون در روز جمعه حذف یک مجسمه برنزی از افسر نیروی دریایی برای آنها آ

توسط MORVARIDEASIA در 23 خرداد 1399

ولینگتون, نیوزیلند (AP) — نیوزیلند شهر همیلتون در روز جمعه حذف یک مجسمه برنزی از افسر نیروی دریایی برای آنها آن است که به نام — مردی که متهم به قتل بومی مائوری مردم در 1860s.

حذف توسط مقامات شهرستان یک روز پس از یک قبیله مائوری خواسته مجسمه را به پایین گرفته شده و یکی مائوری سالمند را تهدید به پاره کردن آن خود را.

شهرستانها در سراسر جهان در حال برداشتن گام برای حذف مجسمه که نمایندگی فرهنگی یا نژادی و ظلم و ستم به عنوان رشد می کند پشتیبانی برای زندگی مهم جنبش پس از مرگ جورج فلوید توسط پلیس در ماه گذشته در مینیاپولیس.

شهردار پائولا سوتگیت گفت: تعداد فزاینده ای از مردم در بر داشت مجسمه شخصا و فرهنگی توهین آمیز است.

"ما نمی توانیم چشم پوشی از آنچه که اتفاق می افتد در سراسر جهان و نه باید به ما" سوتگیت گفت. "در زمانی که ما در حال تلاش برای ایجاد تحمل و تفاهم بین فرهنگ ها و در جامعه من فکر نمی کنم مجسمه ما کمک می کند تا به پل این شکاف."

این شهر در اصل به نام Kirikiriroa توسط مائوری. در 1860s آن را تغییر نام داد و پس از کاپیتان جان همیلتون یک افسر انگلیسی که کشته شد در بدنام Gate Pa نبرد در شهر تائورانگا.

مجسمه استعداد بود به این شهرستان در سال 2013. این Waikato-Tainui قبیله یا iwi رسما درخواست روز پنجشنبه برای آن برداشته شود.

مقامات شهرستان گفت: روشن بود این تندیس قرار بود به تخریب و پس از مائوری سالمند Taitimu Maipi این هفته گفت: سازمان خبری چیزهای که او برنامه ریزی شده به پاره کردن آن خود را. او گفت: همیلتون بود که به عنوان نماینده یک قهرمان که او "قاتل" و "هیولا."

مقامات شهرستان گفت: آنها هیچ برنامه ای برای تغییر نام شهر در این نقطه است. سوتگیت آسوشیتدپرس گفت که هر گونه پتانسیل تغییر نام نیاز به بحث با کل شورا و با مائوری رهبران و اضافه کرد که او شخصا فکر نام Kirikiriroa بود "به خصوص زیبا" و اغلب از آن استفاده می شود در سخنرانی.

او گفت که قبل از از بین بردن مجسمه شهر اول در مورد ایده با خانواده گالاگر که به آن اهدا و از آنها حمایت شده است. او گفت: این مجسمه قرار داده شده بود در ذخیره سازی در حالی که بحث در مورد آن در آینده ادامه داد.

همیلتون است که این کشور چهارمین شهرستان با 160 ، 000 نفر حدود یک چهارم از آنها مائوریایی.

شورای اجرایی ریچارد بریگز گفت: آنها نگران بودند که اگر مجسمه پاره شده بود توسط نیروی آن می تواند آسیب, پارکینگ زیرزمینی, ساختار زیر است.

"ما کار کرده اند در همکاری با Waikato-Tainui برای بیش از 12 ماه در یک پروژه به نقد و بررسی فرهنگی حساس نام محل و سایت" Briggs در بیانیه ای گفت. "ما درک می کنیم این کار مهم و حیاتی در بالا بردن سطح آگاهی های فرهنگی آسیبی است که صورت گرفته است."

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن