Op-Ed: سررا سقوط بیشتر ممکن است 'سفید' در امریکا در حال حاضر بیش از حد سفید تاریخچه

پدر Junípero سرا سریع از دست دادن زمین در تحت اللفظی و مجازی چشم انداز آمریکایی. مجسمه مبلغ نابود شده اند حذف

توسط MORVARIDEASIA در 29 تیر 1399

پدر Junípero سرا سریع از دست دادن زمین در تحت اللفظی و مجازی چشم انداز آمریکایی. مجسمه مبلغ نابود شده اند حذف و یا برچسب به صورت بالقوه تبعید بالا و پایین دولت است. روز چهارشنبه پس از ساعت ها بحث کشش بیش از چندین شب های ونتورا شهرستان شورا رای به حذف یاد سرا مجسمه که در یک فرم و یا دیگری بود در مرکز شهرستان پس از سال 1936.

سقوط بنیانگذار کالیفرنیا ماموریت باید تعجب هیچ کس. برای نسل تقسیم شده است رو به رشد بين تاریخی سرا — که خودش اختصاص داده شده به جهان گرایی کاتولیک سرکوب فردگرایی و چشم پوشی از چیزهای دنیوی و مدرن ایالت کالیفرنیا که میراث او محدود است.

اضافه کردن به کسانی که incongruities و آگاهی از آسیب است که مردم بومی تحمل در ماموریت — که در آن فرانسیسکوییها حمله و فرهنگ خود را و که در آن بیماری کتک جوامع خود — و این جای تعجب نیست که یادآوری سرا زندگی و کار تحریک و درد و خشم و خواستار حذف به خصوص در یک زمان ملتهب خواسته است که کسانی که در قدرت (در حال حاضر و در گذشته) برگزار می شود مسئول اشتباهات خود است.

و در عین حال ما باید با در نظر گرفتن آنچه از دست خواهد رفت اگر تصویر خود را و نام ناپدید می شوند از مربع های عمومی. اگر ما لغو سرا, ما می تواند بیشتر "سفید" تاریخ آمریکا و یا حداقل بخشی از آن را ما مورد پسند عامه کردن. تناقض تمایل به پاک کردن سرا ممکن است بازی را به دست نژادپرستان و سفید گرایان که به دنبال تعریف امریکا تنها در تصویر خود را.

تبلیغات

سرا را تحمل کرده است تا به حال به عنوان یک نماد در کالیفرنیا به دلیل نسل بعد از نسل از کاتولیک و مدنی رهبری پیش بینی شده بر شباهت او ارزش تلقی می شود بی انتها و شایسته ستایش. به زودی پس از مرگ او او منزه توسط خود شرکت دینداران به عنوان عامل مهیب خدا معجزه کارگر و یک مرد عالی فضیلت است. دیگران توزیع مجدد او به عنوان مروج کشاورزی یک محافظ بومی آمریکایی واشنگتن-esque پدر و بنیانگذار و فروتن مهاجر از جنوب مرز. در سال 2015 فرانسیس مقدس او ساخت و او را به ایالات متحده آمریکا برای اولین بار اسپانیایی سنت.

امروز عمدتا جادویی دگرپیکری که نگه داشته سرا محبوب خود را از دست داده قدرت. برای بسیاری از او فقط یکی دیگر غیر قابل توصیف کلمبوس یک نماد از همه وحشت تحمیل شده بر مردم بومی پس از شروع استعمار اسپانیایی 250 سال پیش.

برخی از حقایق تاریخی را در نظم هستند. سرا مشغول به کار خستگی ناپذیر برای صرفه جویی بومی روح مسیح است. به این منظور او به دنبال ریشه کن کردن بسیاری از عناصر فرهنگ بومی و او چشم پوشی تنبیه بدنی. اما او نه ترویج عمل و یا جشن کشتار بومیان کالیفرنیا.

با این وجود ده ها هزار نفر از بومی کالیفرنیا درگذشت از بیماری در ماموریت ها که سرا آغاز شده است. قدرت او امن از نایبالسلطنه در شهر مکزیک در حال گاهی بعنوان یک بومی آمریکایی از لایحه حقوق, در عین حال آنها عمدتا تقویت مبلغان' کنترل در کالیفرنیا و کاهش نظامی است. سرا حفاظت شده بومی کالیفرنیا از بی پروا مهاجران و سربازان و او مخالف اعدام رهبران مقاومت. اما او هیچ فعال حقوق بشر. در سررا سن حقوق بشر به عنوان یک مفهوم وجود ندارد و او نمی موعظه است که همه مردم دنیا رایگان, برابر, در, عزت, حقوق و قانون است.

تبلیغات

رکورد نیز نشان می دهد که سررا (و دیگر استعمارگران اسپانیایی) سزاوار جای در درک ما از تاریخ آمریکا است. اگر با طرد سرا ما مبهم است که در واقع ما نه تنها تحریف روایت ما از دست دادن این فرصت را به مقایسه دو تاپیک از میراث ما است. بسیاری از پروتستان استعمارگران که منجر به حل و فصل اروپا از ساحل شرقی به عنوان مثال نمی تواند تصور های جهان خود را با مردم آنها را رد کرد و به عنوان "وحشی"; از این رو خود را از مخرب حتی نسل کشی اعمال. سرا رفت و به جنگ با باورهای بومی اما او هرگز در نظر گرفته شده است که زمین باید جاروب از مردم بومی است.

ایالات متحده چشم انداز تاریخی است که در حال حاضر بیش از حد سفید بیش از حد به زبان انگلیسی و بیش از حد پروتستان به انتقال پیچیدگی و تنوع ملی ما ریشه. از هزاران اسپانیایی زبان padres سربازان و مهاجران که آمد به آمریکا تقریبا همه فراموش شده اند, بازنده نه آنقدر در مسابقه برای خاک که پس از نبرد با قهرمانان جنگ انقلابی و معماران قانون اساسی برای یک محل در آمریکا تخیل.

خواستار سرا را لغو می توانید تقویت مفاهیم منسوخ است که حل و فصل آمریکای شمالی و طبیعی بود از قبل مقدر سوی غرب در حال حرکت پروتستان جزر و مد, حتی اگر بسیاری از این قاره از فلوریدا به کالیفرنیا در گذشته مستعمره اسپانیایی زبان کاتولیک ها که آمد شمالی از کارائیب و یا آنچه که در حال حاضر مکزیک. فرهنگ و دین از این pobladores و فرزندان ما شکل زمین ماندگار در راه است. آثار به سررا باید به عنوان مفید — اگر ناقص و غیر حساس — نشانگر اسپانیایی کمک به متنوع ملی و پارچه.

زمان است که به احتمال زیاد برای سررا به مجسمه. حذف آنها باید یک حساب برای کسانی که تمایل به اشتباه خیال بافی ماموریت عصر. ما باید در نظر نه تنها آنچه را جایگزین Junípero سررا اما چگونه در غیاب او ممکن است oversimplify ملت ما گذشته است. این است که صرف هیچ علمی بحث است. چگونه ما را در درک تاریخ ما, که ما جشن می گیرند و محکوم می توانید مغموم عواقب ملی ما تعریف شهروندی ما حقوق سیاسی و چه کسی و یا دریافت نمی کند به آمریکا.

تبلیغات

UC ریورساید استاد تاریخ Steven W. Hackel نویسنده "کودکان از کایوتی مبلغان سنت فرانسیس: هندی-اسپانیایی روابط استعماری در کالیفرنیا 1769-1850" و "Junípero سرا: کالیفرنیا تاسیس پدر."tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب