Op-Ed: ما نیاز به گوش دادن به این از دست رفته صدای تاریخچه

شن و ماسه نهر کشتار تنها قتل عام بسیاری از متعهد توسط ارتش ایالات متحده در برابر بومیان آمریکایی که ارتش خود ر

توسط MORVARIDEASIA در 21 تیر 1399

شن و ماسه نهر کشتار تنها قتل عام بسیاری از متعهد توسط ارتش ایالات متحده در برابر بومیان آمریکایی که ارتش خود را به رسمیت شناخته شده است پس از سال 1865. در کلرادو "اتحادیه" سربازان آبی نمی عمدتا مبارزه کنفدراسیون (آنها در نبرد Glorieta تصویب در آنچه در حال حاضر مکزیک جدید). به جای چهار "جنگ" ذکر شده در سال 1909 جنگ داخلی در بنای تاریخی در Colorado State Capitol بودند خونسرد قتل عام چینن و Arapaho مردان و زنان و کودکان است. هر یک "حمله غافلگیرانه."

جنگ علیه جنوب تجزیه لغو نسل کشی و برده داری. جنگ در غرب از مینه سوتا به یوتا انجام نسل کشی علیه بومیان آمریکایی است.

در فوریه 1864 پوشیدن یک مدال به او داده در واشنگتن, دی سی, لاغر خرس سوار مسالمت آمیز به صحبت با ستوان George S. Eayre در دودی تپه رودخانه. تحت سفارشات از کلرادو جان Chivington به کلرادو برای اولین بار به قتل لاغر خرس سربازان سوار بر بدن است.

که ممکن است در سرو کنین عمده یعقوب داونینگ — نیز تحت سفارشات از Chivington — قتل عام 25 زنان و مردان و کودکان.

قبل از شن و ماسه نهر عمده ند Wynkoop ملاقات کرده بود کتری سیاه و سفید و آموخته افتخار چینن و Arapaho رهبران آنها او را به صلح با فرماندار جان ایوانز و Chivington. آنها حل و فصل شد در نزدیکی فورت لیون و سپس تحت فرمان Wynkoop و فرستاده بود از شکار احزاب از مردان جوان به مواد غذایی برای زمستان.

ایوانز به عنوان به خوبی به عنوان Chivington به دنبال "نابودی" بومی آمریکایی است. ایوانز جایگزین Wynkoop. Chivington در زمان نیروهای نظامی و احاطه فورت لیون برای جلوگیری از افسران از هشدار به اردوگاه. اما هشت افسران رهبری سیلاس سوله و یوزف کرامر با شجاعت حاضر به شرکت در قتل عام. سوله و کرامر فرمان سربازان خود را به ساقه.

ماری جوانا معاملات در نزدیکی شما

مست سوم هنگ و بخش اول تحت Chivington و داونینگ ذبح نزدیک به 200 مردان و زنان و کودکان در 29 نوامبر سال 1864. آنها قطع یک جنین از رحم مادر رها شده و یک کودک نو پا خود را به مرگ, قطع آلت تناسلی زنان و مردان و کیسه از آنها. دنور شد و سپس یک جامعه کوچک 5000 و رهبری سیاسی بود roaringly نسل کشی.

در طول پس از آن کنگره تحقیقات داونینگ سوگند در یک استشهاد: "من تو را دیدم هیچ لحیم کاری اسکالپینگ کسی اما دیدم یک یا دو بدن بودند که آشکارا scalped." پس از مرگ او بیوه ارائه شده از پوست سر به عنوان یک هدیه به کلرادو موزه.

در 1865, Silas Soule شد یک پلیس در دنور. Soule کمین شد و به قتل توسط یک Evans-Chivington علاقه مندان که دستگیر شد. تحت فرماندار ایوانز همراه خود درب باز شد و او "فرار کرد."

جنگ داخلی بنای برجسته نام ایوانز و Chivington و این "جنگ است." آن لیست سیلاس Soule به عنوان یکی از بسیاری از تلفات جنگ است.

برای جشن گرفتن این ارقام معادل جشن درک چوین دنبال کردن در یک دوربین با قرار دادن زانو خود را به گردن جورج فلوید برای 8 دقیقه و 46 ثانیه است.

Governor John Hickenlooper apologized for the Sand Creek Massacre on the 150th anniversary in 2014.

فرماندار shive عذرخواهی برای شن و ماسه نهر کشتار در سالگرد 150 در سال 2014.

براندون مارشال

این است که برخی از باریک سیاسی مهم است. پس از خواندن این دانشگاه دنور گزارش ایوانز و شن و ماسه نهر قتل عام فرماندار shive عذرخواهی کرد, به نام مردم کلرادو و چهار زندگی فرمانداران به چینن و Arapaho فرزندان در شن و ماسه نهر کشتار شفا اجرا در دسامبر 3, 2014. در سال 2018 به رسمیت شناختن این سابقه کیفری و با همکاری فرزندان DU مطرح پرچم چینن و Arapaho سازمان ملل در کنار آمریکا و کلرادو پرچم.

در پاسخ به فشار عمومی فرماندار Jared پلیس به درستی به نام برای تحقیقات به پلیس قتل الیاس McClain و ده شهرداری بیلی. دفتر متاسفانه با صدور بیانیه ای در مورد تخریب مجسمه است که نادان از تاریخ است.

زمان اجرا برای نژادپرستانه ارزش جان مردم بی گناه...

"ما" تاریخچه یکی از افتخارات تاریخ واقعی این کشور — از جمله مردم بومی که سرزمین های به سرقت رفته بود به عنوان فرماندار Hicklenlooper عذرخواهی پیشنهاد — و یا آن را تحریف تاریخ نژادپرستانه خیر را محکوم کرد و حتی توسط ارتش ایالات متحده?

آیا ما می خواهیم مجسمه که هر فرد بومی که آنها را می بیند و به خصوص افراد جوان میلرزد و احساس بی ارزش ؟ که باعث می شود هر کسی که می داند تاریخچه — من برای خودم صحبت می کنند — انقباض غیر ارادی ماهیچه?

آلمان هیچ مجسمه هیتلر یا هیملر. معلمان وجود دارد اغلب تدریس تاریخ واقعی نسل کشی است, اما ما می توانید انجام دهید به مراتب بیشتر در گوش دادن به از دست رفته صدای رانده از کلرادو به باد رود و اوکلاهما — از چینن و Arapaho.

ما می توانیم یک بحث عمومی به عنوان دنور شورای شهر وعده داده است از آنچه ما می خواهیم به افتخار...

آلن گیلبرت استاد Josef Korbel دانشکده مطالعات بین المللی دانشگاه دنور و یکی از نویسندگان این دو گزارش بر روی شن و ماسه نهر قتل عام.

Westword هرازگاهی op-eds و مقالات در مورد مسائل مورد علاقه به دنور جامعه است. باید یکی از شما می خواهم به ارائه? ارسال آن به editorial@westword.com که در آن شما همچنین می توانید نظر در این قطعه.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de