همه گیر به شمار ویژه تهدید به بومی, سلامت, فرهنگ

اندونزی (AP) — در اندونزی, شرقی ترین استان, قطع درختان چیده برای جلوگیری از یک جاده ای که منجر به Papuan روستا

توسط MORVARIDEASIA در 18 اردیبهشت 1399

اندونزی (AP) — در اندونزی, شرقی ترین استان, قطع درختان چیده برای جلوگیری از یک جاده ای که منجر به Papuan روستاها. در تایلند-میانمار مرز کارن مردم را نیز ساخته شده موقت موانع و مشخص شده آنها را با علائم هشدار دهنده بازدید کنندگان دور.

در سراسر جهان از این بیماری همه گیر کوروناویروس را ترک کرده است مردم بومی در خطر خاص از آنجا که بسیاری فقیرتر بهداشت و کمتر دسترسی به مراقبت های بهداشتی از خود را غیر بومی همسالان.

در حالی که وجود دارد که البته تفاوت های گسترده در میان گروه های بومی از جمله شیوه زندگی و عوامل اجتماعی و اقتصادی سازمان ملل متحد تخمین می زند که امید به زندگی مردم بومی می تواند تا 20 سال کمتر از همتایان خود است. یک توصیه از دولت استرالیا بر نابرابری. یک پیام ارسال شده در مارس هشدار داد: "مردم بیش از سن 70 سنین بالای 60 با شرایط موجود و یا مردم بومی با سن بیش از 50 باید در خانه بمانند هر زمان که ممکن است برای حفاظت از خود را دارند."

دقیق تر توصیه برای مردم بومی است به احتمال زیاد به این خاطر که بسیاری از انواع مشکلات سلامتی است که کارشناسان می گویند می تواند منجر به عواقب جدی تر اگر آنها قرارداد coronavirus.

با توجه به U. N. داده بیش از نیمی از بومی بزرگسالان بیش از 35 در سراسر جهان به دیابت نوع 2 است. مردم بومی نیز تجربه "نامتناسب سطح بالا" از بیماری های قلبی عروقی اچ آی وی/ایدز و بیماری هایی مانند سل.

برای اکثر افراد این ویروس باعث خفیف یا متوسط علائم. اما برای برخی به خصوص کسانی که با مشکلات بهداشتی و افراد مسن از آن می تواند باعث بیماری شدید و منجر به مرگ شود.

ژنتیک ممکن است یک بخشی در سلامت فقیر میان مردم بومی ماسون Durie استاد مائوری مطالعات در دانشگاه مسی که خودش مائوری اما عوامل اجتماعی به طور کلی در نظر گرفته شود مهم تر است.

آگاه باشید از خطرات اضافه شده بسیاری از مردم بومی — به ویژه کسانی که زندگی در نزدیکی و یا در مراکز شهری — به دنبال انزوا و گفت: رودلف Rÿser یک فعال بومی و مدیر اجرایی مرکز جهانی مطالعات بومی.

"بسیاری از مردم که قادر به سادگی در حال اجرا بازگشت به جنگل در حال اجرا پشت کوه تلاش برای بدست آوردن دور از مناطق شهری به دور از پتانسیل بردار," او گفت:. "آنها به سادگی بسته قرار داده تا موانع و مسدود کردن جاده ها برای رفتن به سرزمین خود است."

که مطرح است این احتمال که کاربرانی که به طور معمول نمی زندگی سنتی در روستاها می تواند بیماری را با آنها. و برخی از جوامع مانند بومی آنهایی که در استرالیا ممکن است بیمار مجهز به امن نگه داشتن مردم به دلیل زیرساخت های ضعیف و ازدحام در خانه دکتر گفت: علامت Wenitong یک بومی پزشک عمومی و مشاور بومی سلامت شورا در استرالیا.

برخی از جوامع بومی در حال تمرین های اجتماعی فاصله که شباهت به آنچه اتفاق می افتد در خارج از آنها. در اندونزی گروه از جمله Papuans و Buntao' در سولاوسی جنوبی استان در حال مسدود کردن دسترسی به روستاهای خود. در جای دیگر, دیگران, مانند کارن مردم نیز با اضافه کردن در شیوه های سنتی مانند اجرای مراسم مذهبی برای حذف بد شانس یا مارک ایجاد کرد ورودی با فرهنگی قابل توجهی نمادها.

در حالی که بسیاری از گروه های به حاشیه رانده شده در حال پیدا کردن خود را در معرض خطر ریسک ممکن است حتی بالاتر برای مردم بومی که در حال حاضر در تلاش برای حفظ سنت های خود را و نگه داشتن جهان در خلیج مانند کسانی که در جنگل های بارانی آمازون که به مدت طولانی به مخالفت با تجاوز در سرزمین خود وبلاگ نویس کارگران و کشاورزان.

این بیماری به شمار خطر جدی اما محدودیت برای جلوگیری از همه گیر نیز تهدید راه زندگی برخی از گروه ها و اخلال مهم شیوه های فرهنگی برای دیگران.

در اوگاندا نظامی در تلاش است برای جلوگیری از Batwa که گرسنه هستند تحت مستند از لغزش در سراسر مرز به رواندا به دریافت مواد غذایی از بستگان گفت: ایمان Tushabe که با این نسخهها کار محلی و سازمان های غیر دولتی. طولانی خارج از جنگل خود را خانه های Batwa معمولا تجارت کار برای غذا — و نمی تواند در حال حاضر.

محدودیت در جنبش نیز آن را دشوار برای برخی از Mbororo — نیمه عشایری چوپان در کامرون — برای زنده ماندن ، گفت: سالی Django یک برنامه هماهنگ برای Mboscuda غیر دولتی است که با پشتیبانی از Mbororo.

"آنها باید به دنبال غذایی برای خوردن," او گفت:.

ماسایی نیمه عشایری بومی در کنیا و تانزانیا در ضمن مجبور به توقف مهم آیین را که قبیله با هم از جمله فارغ التحصیلی از رزمندگان به مردان جوان است که می تواند ازدواج کند و اموال خود را.

شیوع مجبور است تغییرات عمده ای گفت: بنیامین Timaiyio یک ماسایی رهبر جوانان.

"آن را کاملا تداخل با فرهنگ و سنت — و ما از طریق فرهنگ و سنت" او گفت:.

در حالی که برخی از کشورها اختصاص بودجه اضطراری برای کمک به مردم بومی این ویروس هنوز هم شمار یک تهدید عمده گفت: Rukka Sombolinggi دبیر بومی مردم داد از الجزایر (امان) در اندونزی.

"آنها می تواند منقرض شده," او گفت:. "نه تنها مردم بلکه خود را کشت."

___

آسوشیتد پرس روزنامه نگاران کارا آنا در ژوهانسبورگ ادنا Tarigan در جاکارتا اندونزی و خالد Kazziha در نایروبی کنیا کمک به این گزارش.

___

آسوشیتد پرس بهداشت و وزارت علوم دریافت پشتیبانی از Howard Hughes Medical Institute وزارت علوم و آموزش و پرورش. AP تنها مسئول همه مطالب.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب