St John Paul II مفتخر به لهستان می بیند جدید سوء استفاده اتهامات

ورشو لهستان (AP) — سنت جان پل دوم مفتخر شد در صدمین سالگرد تولد خود را با توده های ویژه در واتیکان و در زادگاه

توسط MORVARIDEASIA در 29 اردیبهشت 1399

ورشو لهستان (AP) — سنت جان پل دوم مفتخر شد در صدمین سالگرد تولد خود را با توده های ویژه در واتیکان و در زادگاه خود در لهستان در دوشنبه, سالگرد می آید که به عنوان کلیسای لهستانی می یابد خود را متزلزل جدید اتهامات سوء استفاده جنسی توسط روحانیون.

از شهر کوچک Wadowice, Poland که در آن Karol Wojtya متولد شد و در 18 مه 1920 به ورشو و واتیکان, کاتولیک وفادار به نماز برای تشکر از مردی که پاپ از سال 1978 تا زمان مرگ خود در سال 2005.

"امروز می توان گفت که 100 سال پیش پروردگار خود بازدید مردم" پاپ فرانسیس گفت: در یک صبح جمعی در کلیسای سنت پیتر. "جشن حافظه سنت جان پل دوم بیایید به یاد داشته باشید این است: خداوند دوست دارد مردم خود را از او بازدید قومش فرستاد چوپان."

به قطب ژان پل بهترین راه حل برای استفاده از مقام پاپی به لرزش پایه های سرکوب سیستم کمونیستی که سرنگون شد در سراسر شرق اروپا از 11 سال به مقام پاپی.

"Karol Wojtyla یکی از مهم ترین چهره های قرن 20" رئیس آندره Duda گفت: در نامه ای به نمازگزاران در لهستان جنش سایت Jasna قرا صومعه در چستوچوا. "آموزش و شهادت هنوز هم لمس قلب و ذهن میلیون ها نفر از مردم است."

لهستان جامعه یهودی نیز به یاد ژان پل تلاش به دنبال آشتی بین کاتولیک ها و یهودیان است.

"دیگر هیچ پاپ انجام داده برای التیام زخم دردناک بود و بیش از هر کس دیگری در تاریخچه به طور موثر پاک کردن معضل ستیزی" لهستان خاخام مایکل Schudrich گفت: در بیانیه ای در روز یکشنبه.

اما ژان پل میراث شده است رنگ آمیزی با شکست خود را به آدرس معضل سوء استفاده جنسی در کلیسا بود که به خوبی شناخته شده در واتیکان در طول پاپی. و این مسئله نیز در ذهن مردم در روزهای اخیر به دلیل یک فیلم مستند جدید در معرض اتهام سوء استفاده جنسی در لهستان کلیسا.

فیلم "بازی پنهان و به دنبال" توسط برادران Tomasz و مارک Sekielski منتشر شد شنبه آنلاین و مشاهده شده است بیش از 4 میلیون بار توسط صبح روز دوشنبه.

آن را می گوید داستان از دو برادر در حال حاضر بزرگسالان جوان که تصمیم به مقابله با یک کشیش که به اتهام آزار آنها را در دوران کودکی خود را. در تعقیب خود را از عدالت آنها کشف دیگر ادعا قربانیان کشیش Arkadiusz Hajdasz اما در صورت عدم دلسوزی و کمک از مقامات کلیسا.

این فیلم شرح زیر است یک فیلم مستند در معرض آزار جنسی کودکان در قدرتمند لهستانی کلیسای کاتولیک توسط Sekielski برادران منتشر شده در سال گذشته است. که فیلم "بگویم هیچ کس" باعث جستجوی روح در یک کشور وجود دارد که مقامات بالاتر نسبت به کلیسای کاتولیک و روحانیت. این فیلم همچنین بدستآمده عذرخواهی از اسقف اعظم Wojciech Polak این پستانداران از لهستان و باعث شد حداقل یک روحانی به روحانی ترک زندگی است.

پس از این فیلم جدید, پولاک, لهستان را بالا کلیسای رسمی دوباره با ابراز نگرانی کرد و گفت این موضوع را به واتیکان برای بررسی است.

"فیلم" بازی پنهان و به دنبال "که من به تماشای نشان می دهد که استانداردهای حفاظت از کودکان و جوانان در نیروی در کلیسا شده اند مشاهده" پولاک گفت.

کارگردان فیلم Tomasz Sekielski گفت: او معتقد است که بینندگان از فیلم خود را "حتی ممکن است احساس خشم" وقتی ببینید که چگونه قربانیان روحانیت سوء استفاده هستند "محروم از دولت و کلیسا پشتیبانی می کند."

___

نیکول Winfield در رم کمک به این گزارش.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن