طالبان حمله انتحاری, کشته شدن 7 سرباز در شرق افغانستان

کابل, افغانستان (AP) — یک بمب گذار انتحاری در یک سرقت Humvee نظامی هدفمند و یک پایگاه در شرق افغانستان متعلق ب

توسط MORVARIDEASIA در 29 اردیبهشت 1399

کابل, افغانستان (AP) — یک بمب گذار انتحاری در یک سرقت Humvee نظامی هدفمند و یک پایگاه در شرق افغانستان متعلق به این کشور سرویس های اطلاعاتی اولیه در روز دوشنبه کشته شدن حداقل هفت نفر از اعضای نیروی استانی مقام گفت. طالبان مسئولیت این حمله است.

حداقل 40 نفر از اعضای نیروی زخمی شدند در این حمله در نزدیکی شهر غزنی مرکز استان غزنی با توجه به عارف نوری سخنگوی والی. هشت نفر از زخمی ها در شرایط بحرانی و منتقل شدند به پایتخت کابل برای درمان بیشتر Noori اضافه شده است.

او گفت که این بمب افکن مورد استفاده قرار گیرد به سرقت رفته Humvee نظامی و منفجر وسیله نقلیه خود را پر از مواد منفجره را به عنوان او با نزدیک شدن به دروازه اصلی ورودی. سخنگوی طالبان Zabihullah مجاهد گفت: این ولسوالی پشت این حمله در ولایت غزنی که در آن طالبان کنترل بسیاری از حومه شهر و مناطق روستایی است. مرکز استان نیز نامیده می شود غزنی به طور خلاصه کاهش یافت و به کنترل طالبان دو بار در سال های اخیر است. این استان در گذشته بوده است, صحنه از بسیاری از مقیاس حملات علیه نیروهای افغان و نیروهای ناتو.

این حمله یک روز پس از رئیس جمهور اشرف غنی و سیاسی خود را رقیب عبدالله عبدالله به امضا رسید و قدرت های قرارداد دو ماه پس از هر دو خودشان را برنده از سپتامبر گذشته انتخابات ریاست جمهوری.

این معامله سیاسی را غنی رئیس جمهور باقی می ماند از جنگ زده کشور در حالی که عبدالله منجر خواهد این کشور را به آشتی ملی شورای عالی.

غنی و عبدالله برگزار شد که به موازات افتتاح مراسم در ماه مارس شده بود قفل شده است و در جنگ قدرت پس از رای دادن. این اختلاف باعث تهمت به دولت آن را اعلام خواهد کاهش 1 میلیارد دلار کمک به افغانستان اگر دو افغان کار نمی کند تفاوت های خود را.

توافق صلح میان آمریکا و طالبان به امضا رسید و در فوریه. 29 تماس برای آمریکا و ناتو افغانستان را ترک. آن دیده می شد در آن زمان به افغانستان را بهترین فرصت در صلح پس از چند دهه از جنگ.

پس از امضای ایالات متحده شده است در تلاش برای به دست آوردن طالبان و دولت افغانستان شروع به داخل افغانستان مذاکرات اما آشفتگی های سیاسی و شخصی acrimony بین غنی و عبدالله مانع شد. مذاکرات که در ماه مارس اتفاق افتاده است.

وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo صحبت با دو تن از رهبران یکشنبه گفت که او خوشحال بود توسط تمایل خود را برای حرکت به سمت داخل افغانستان مذاکرات اما "افسوس زمان از دست رفته."

خشونت ادامه دارد در افغانستان است.

آخرین سه شنبه شبه نظامیان حمله یک بیمارستانی در کابل به قتل 24 نفر از جمله مادران و پرستاران و دو بچه. این حمله یک ساعت-طولانی ضربات با پلیس; حمله همچنین در سمت چپ 16 مجروح در بیمارستان است که با حمایت کمک های بین المللی گروه پزشکان بدون مرز. هیچ کس مسئولیت این حمله را بر روی درمانگاه در دشتی Barchi, بیشتر شیعیان محله در کابل.

همچنین در روز سه شنبه یک بمب گذار انتحاری با حمله به مراسم تشییع جنازه یک طرفدار دولت شبه نظامی فرمانده و سالار سابق در استان شرقی ننگرهار, کشته شدن 32 نفر و زخمی شدن 133 نفر دیگر. که حمله ادعا شده توسط گروه دولت اسلامی.

در یک سخنرانی تلویزیونی ساعت پس از حملات رئیس جمهور نیروهای امنیتی به حمله طالبان به نوبه خود از موضع دفاعی دولت گفت: در آن نگهداری می شود پس از ایالات متحده آمریکا-طالبان معامله است.

"طالبان داده نشده تا مبارزه و کشتن افغانها به جای آنها افزایش یافته و حملات خود را بر هموطنان ما و اماکن عمومی میگویند.

طالبان روز دوشنبه گفت: این حمله در کابل بود در پاسخ به این دولت اخیر اعلام جنگ.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن