بالا چلنجر در بلاروس انتخابات ریاست جمهوری بازداشت

مقامات بلاروس در روز پنج شنبه بازداشت رئیس سابق روسیه متعلق به بانک تجارت است که به عنوان بالا چلنجر به بلاروس

توسط MORVARIDEASIA در 29 خرداد 1399

مقامات بلاروس در روز پنج شنبه بازداشت رئیس سابق روسیه متعلق به بانک تجارت است که به عنوان بالا چلنجر به بلاروس' استبدادی رهبر در ماه اوت انتخابات.

رئیس جمهور الکساندر لوکاشنکو که به دنبال یک ششم مدت در Aug. 9 رای متهم کرده است Belgazprombank رئیس سابق اجرایی ویکتور Babariko از فساد و او را به نام "رذل."

در روز پنج شنبه محققان بازداشت Babariko پس از بازجویی او را به اتهام فرار از پرداخت مالیات و پول شویی. Babariko را بازداشت شرح زیر است روز یکشنبه جستجو در بانک و دستگیری آن 15 مدیران.

Babariko که هنوز به طور رسمی ثبت نام برای انتخابات ریاست جمهوری را محکوم کرده که اقدامات مقامات به عنوان بخشی از یک کمپین ارعاب. مبارزات انتخاباتی خود را در حال حاضر جمع آوری شده 425,000 امضا در حالی که حداقل 100000 مورد نیاز است برای نامزدی.

رهبر بلاروس است و حکومت این کشور از 9.5 میلیون با مشت آهنین برای بیش از یک ربع قرن بی وقفه سرکوب مخالفان و رسانه های مستقل. Babariko است که به طور گسترده ای دیده می شود به عنوان قوی ترین از یک دوجین از نامزدها که اعلام کرد قصد خود را برای پیوستن به این مسابقه است.

ایوان Tertel سر از کنترل دولت کمیته گفت که Babariko بازداشت شد چرا که او به اتهام "اقدام به فشار شهود و پنهان اثری از گذشته کرده است." Tertel ادعا که Belgazprombank تا به حال گفته کانال بیش از $430 میلیون دلار به یک بانک لتونی.

Babariko خانه جستجو بود و وکلای او گفت: آنها نبوده و با توجه به دسترسی به او. ناظران می گویند که بازداشت او نشان دهنده بلاروس را به عصبانیت.

"Babariko شده است قادر به جمع آوری گلوله برفی در اعتراض به آرا و لوکاشنکو احساس یک تهدید واقعی از شکست در انتخابات برای اولین بار در ربع قرن" مستقل مینسک بر اساس تحلیلگر سیاسی والری Karbalevich گفت.

Belgazprombank است که اکثریت متعلق به روسیه دولتی گازپروم گاز شرکت و Gazprombank است که وابسته به آن است. روسیه صاحبان انتقاد مقامات بلاروس' تصمیم روز دوشنبه به معرفی دولت موقت در بانک به عنوان یک "تخلف آشکار" از بلاروس قانون و قوانین روسیه-led اقتصادی داد.

Tertel را متهم کرد که "کارفرمایان بزرگ در گازپروم و احتمالا بالاتر" می تواند درگیر شده اند و اتهام نقض در Belgazprombank.

Babariko را بازداشت و حمله به بانک برجسته تنش های رو به رشد بین لوکاشنکو و کرملین.

مسکو در حال حاضر ارائه شده ارزان انرژی برای کمک به حفظ بلاروس' اتحاد جماهیر شوروی به سبک اقتصاد شناور اما در سال گذشته آن را نقل مکان کرد به قطع یارانه ها با این استدلال که نزدیک ادغام ایران مورد نیاز است برای بلاروس برای ادامه دریافت نفت و گاز در قیمت های پایین.

لوکاشنکو را رد کرد کرملین فشار برای نزدیک تر سیاسی و اقتصادی یکپارچه سازی, ریخته گری, آن را به عنوان بخشی از مسکو تلاش به زور بلاروس به رها کردن آن فروپاشی شوروی سابق و استقلال است.

به عنوان انتخابات, مقامات نیز تشدید سرکوب مخالفان بازداشت حدود 100 مخالفت فعالان در سراسر کشور از جمله محبوب بلاگر سرگئی Tikhanovski بود که جمع آوری امضا برای همسرش نامزدی به عنوان یک کاندیدای ریاست جمهوری. همسر او گفت که او تا به حال تهدید شده همراه با کودکان خود.

"لوکاشنکو با استفاده از نیروی ... برای کنترل این وضعیت در میان یک بحران عمیق اقتصادی و نارضایتی رو به رشد بیش از پاسخ مقامات به همه گیر" Karbalevich گفت.

بلاروس شده است یکی از معدود کشورهایی است که نه تعطیل آن مرز و نمی اعمال هر گونه محدودیت برای جلوگیری از شیوع بیماری است.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب