سازمان ملل: منبع رادیواکتیویته در Nordics هنوز مشخص نیست

برلین (AP) — U. N. آژانس هسته ای می گوید کمی افزایش میزان رادیواکتیویته است که تشخیص داده شده است در شمال اروپ

توسط MORVARIDEASIA در 10 تیر 1399

برلین (AP) — U. N. آژانس هسته ای می گوید کمی افزایش میزان رادیواکتیویته است که تشخیص داده شده است در شمال اروپا مطرح بدون خطر برای سلامت انسان یا محیط زیست اما هنوز مشخص نیست به چه علت بود.

فنلاندی, نروژی و سوئدی تابش و ایمنی هسته ای ناظران هفته گذشته گفت که آنها تا به حال کشف مقادیر ایزوتوپ های رادیواکتیو در بخش هایی از کشور فنلاند از شمال اسکاندیناوی و قطب شمال.

آژانس بین المللی انرژی اتمی را مدیر کل رافائل Grossi در بیانیه ای گفت: اواخر وقت روز دوشنبه که "سطح گزارش آژانس بسیار پایین و مطرح بدون خطر برای سلامت انسان و محیط زیست است."

وین-آژانس تماس کشورهای اروپایی در روز شنبه به درخواست اطلاعات. آن را گفت که بعد از ظهر دوشنبه, 29 تا به حال به طور داوطلبانه گزارش داد که هیچ چیز به حال اتفاق افتاده در خاک خود است که ممکن است ناشی از غلظت ایزوتوپ در هوا. چند کشور خارج از اروپا گزارش یافته های مشابه.

روسیه نبود در لیست کشورهایی که تا به حال گزارش به آژانس بینالمللی انرژی اتمی در روز دوشنبه.

""من انتظار بیشتری از کشورهای عضو به ارائه اطلاعات مربوطه و اطلاعات به ما و ما ادامه خواهد داد به اطلاع عموم" Grossi گفت.

هلند' موسسه ملی بهداشت عمومی و محیط زیست گفت: جمعه ایزوتوپ ممکن است از یک منبع در روسیه و "ممکن است نشان می دهد آسیب به سوخت عنصر در یک نیروگاه هسته ای."

روسیه دولت انرژی هسته ای, اپراتور گفت: این دو نیروگاه هسته ای در شمال غربی روسیه نیست و گزارش هر گونه مشکلات.

___

دنبال تمام AP پوشش در مورد آلودگی و تغییرات آب و هوایی در مسائل https://apnews.com/Climate.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب