سازمان ملل متحد اتمی watchdog سر خواستار دسترسی بیشتر در ایران

برلین (AP) — رئیس سازمان ملل متحد دیده بان اتمی سازمان تصریح کرد دوشنبه که ایران باید دسترسی بازرسان به سایت ه

توسط MORVARIDEASIA در 26 خرداد 1399

برلین (AP) — رئیس سازمان ملل متحد دیده بان اتمی سازمان تصریح کرد دوشنبه که ایران باید دسترسی بازرسان به سایت های که در آن کشور به فکر ذخیره می شود و یا با استفاده از مواد هسته ای اعلام نشده.

آژانس بین المللی انرژی اتمی مدیر کل Mariano Grossi خبرنگاران پس از جلسه هیئت مدیره این سازمان در وین که او ساخته شده بود در مورد او با "مقامات ایران در سطوح بالاتر است."

"ما نیاز به این همکاری" او گفت:. "من متاسفم که در این مرحله ما باید این اختلاف نظر است."

Grossi گفت: هیئت مدیره است که برای بیش از چهار ماه "به ایران را رد کرده است ما دسترسی به مکان های که برای تقریبا یک سال است که درگیر اساسی بحث برای روشن شدن سوالات ما مربوط به امکان اعلام نشده هسته ای و مواد هسته ای مربوط به فعالیت است."

فعالیت در هر سه سایت ها بوده است از اوایل 2000s قبل از ایران امضا 2015 هسته ای ایران با قدرت های جهان و ایران حفظ آژانس است و هیچ پایه و اساس قانونی برای بازرسی آنها.

Grossi نظرات تاکید آژانس نگرانی های مطرح شده در این سازمان گزارش کتبی به اعضای اوایل این ماه در مورد دسترسی به دو تا از سه مکان آن مشخص شده در مارس.

در گزارش آژانس بینالمللی انرژی اتمی گفت: در آن زمان گزارش که آن را به حال مشخص شد که یک سایت قرار گرفته بودند "گسترده مایع و سیما" در سال 2003 و 2004 و خواهد بود وجود دارد هیچ تأیید ارزش در بازرسی از آن. آن گفت: ایران مسدود شده و دسترسی به این دو مکان که یکی از آنها بخشی از تخریب در سال 2004 و دیگر در آن سازمان مشاهده فعالیت های "سازگار با تلاش برای پاکسازی" تسهیلات از جولای سال 2019 به بعد.

در جزئیات دیگر از خود را گسترده و آدرس Grossi اعلام کرد آژانس بینالمللی انرژی اتمی خواهد بود راه اندازی یک برنامه جدید به منظور گسترش جهانی قابلیت شناسایی ویروس ها و دیگر تهدیدات به سلامت انسان در پاسخ به درس های آموخته شده از COVID-19 بیماری همه گیر.

او گفت که این بیماری همه گیر کوروناویروس تا به حال در معرض کافی قابلیت تشخیص در بسیاری از کشورها ناکافی تجهیزات آزمایشگاه در بسیاری از کشورهای در حال توسعه و نیاز به ارتباطات بهتر بین بهداشت جهانی نهاد.

آژانس بینالمللی انرژی اتمی است که به کمک کشورهای با هسته ای مشتق از coronavirus تشخیص تکنیک شناخته شده به عنوان RT-PRC که بسیار دقیق است و قادر به شناسایی این ویروس در نمونه های ارسالی به آزمایشگاه در زمان واقعی و ارائه کمک های دیگر.

تا کنون 121 کشور خواسته اند این آژانس برای کمک تجهیزات برای تشخیص ویروس و تشخیص و همچنین تجهیزات حفاظت شخصی و سایر لوازم Grossi گفت. حمل و نقل ساخته شده اند به 88 کشور و دیگران در حال جریان است.

"با وجود همه ما سخت کار ما تنها خراش سطح از خیلی مشکلات بزرگتر که همه گیر است و در معرض" Grossi گفت.

در پاسخ آژانس است ایجاد یک شبکه جهانی از ملی تشخیص آزمایشگاه های مجهز برای نظارت بر شناسایی و کنترل میکروب ها است که شروع به پریدن کرد از حیوانات به مردم, مانند جدید کروناویروس فکر این است که شناخته شده به عنوان بیماری های زئونوز.

زودیاک پروژه — انسان و دام بیماری یکپارچه عمل خواهد شد دسترسی به تجهیزات و تکنولوژی و تخصص مشاوره و آموزش, Grossi گفت.

"با ملی آزمایشگاه های متصل به یک شبکه منطقه ای منطقه ای و شبکه های مرتبط از طریق یک پلت فرم جهانی تصمیم گیرندگان را دریافت خواهد کرد تا به روز و کاربر پسند اطلاعات است که آنها را قادر به سرعت عمل" او گفت:.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب