شما درمان یک بیماری کشنده — و در حال حاضر شما مبتلا به شهرت

پس از کشف یک واکسن فلج اطفال ساخته شده جوناس سالک نام خانواده در 1950s, پخش Edward R. Murrow خلاصه تا قیمت از

توسط MORVARIDEASIA در 28 اردیبهشت 1399

پس از کشف یک واکسن فلج اطفال ساخته شده جوناس سالک نام خانواده در 1950s, پخش Edward R. Murrow خلاصه تا قیمت از شهرت. "مرد جوان گفت:" سالک "یک تراژدی بزرگ است فقط شما اتفاق افتاده. شما فقط باید خود را از دست داده اند."

سالک به سرعت متوجه شدند چه Murrow به معنای.

"او نمی تواند به یک رستوران بروید و بدون مردم به او و این وحشتناک بود برای خانواده اش گفت:" شارلوت DeCroes Jacobs, که, بیوگرافی "جوناس سالک: یک زندگی" به بررسی عواقب دانشمند مشهور است. "و تاریک: هنرمندان باهم obsessives, سایت تخصصی. اما بدترین قسمت این بود همکاران خود را — او گفت: "من دیگر یکی از آنها است.'"

به عنوان جهانی coronavirus تلفات موج گذشته 300,000 بیش از 125 گروه در حال مسابقه برای توسعه واکسن و درمان های دیگر. بسیاری در جامعه پزشکی پیش بینی یک واکسن موثر در دسترس خواهد بود در چند سال آینده.

تبلیغات

فرد یا افرادی که ایجاد اولین واکسن برای توقف COVID-19 همه گیر می تواند جرقه نوع شیفتگی و ستایش این سایت متعلق به یک نوازنده ورزشکار و یا بازیگر. اگر وجود دارد درس آموخته می شود از سرنوشت سالک و یک تعداد انگشت شماری از دانشمندان مانند او.

"من فکر می کنم اولین واکسن برای عبور از خط من احساس متاسفم برای افرادی که درگیر" گفت: Gary Kobinger که به عنوان یک تیم از 22 immunologists و virologists کار در دانشگاه لاوال در کانادا برای پیدا کردن یک واکسن. "از آنجا که آنها را تحت فشار و موشکافی."

Dr. Jonas Salk

دکتر جوناس سالک دریافت استناد ویژه از رئیس جمهور آیزنهاور در کاخ سفید در سال 1955.

(PhotoQuest / گتی ایماژ)

Kobinger مدیر دانشگاه مرکز تحقیقات در بیماری های عفونی می داند آنچه در آن است به شعله این نوع دنباله: او منجر شود توسعه دهنده ابولا واکسن که برنده تایید FDA در سال گذشته است. او کار کرده است برای اطمینان از موفقیت نمی خواهد به طور چشمگیری تغییر زندگی — "من روز هرگز تغییر" — اما رمان coronavirus است در سطح دیگری است.

تبلیغات

به این دلیل این واقعیت است که Kobinger انتظار ندارد برای اولین بار به بازار با یک coronavirus واکسن چیز خوبی است, او گفت:. نه این که ضرورت وجود ندارد. "این می تواند مهم ترین سهم من در زندگی این است که چگونه من آن را ببینید در حال حاضر," او گفت:.

برخی از کارشناسان بیماری های عفونی و پزشکی مورخان شک است که اولین coronavirus واکسن خواهد نعناع مدرن-بعد سالک یا لویی پاستور توسعه یافته که واکسن هاری در اواخر 1800s.

"هیچ فردی در سالهای اخیر ساخته شده یک واکسن," دکتر گفت: هری گرینبرگ یک استنفورد استاد دانشگاه است که کمک به ایجاد چندین واکسن از جمله یکی برای آنفلوانزا است. "این است که یک تیم ورزشی است."

آن را در سالک را بیش از حد. اما به چند دلیل کشف شد شناخته شده به عنوان "سالک واکسن."

تبلیغات

شاید مهم ترین او را درک قدرت رسانه ای که از مد افتاده و او را به یک ستاره.

من امیدوارم که آنها را در برخی از هشدار از سالک را تجربه می کنند. من فکر می کنم بزرگ وجود دارد حرکت نزولی.

شارلوت DeCroes Jacobs

مردم همیشه گاهی یک قهرمان است. Dr. Anthony Fauci مرکزی رقم در ایالات متحده در پاسخ به COVID-19 بحران را تبدیل به یک احساس خود را برای مشاوره های جدی و مداوم ظاهر در اخبار همایش ها در کنار رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن.

79-در سال immunologist حتی افسون 25,000-به علاوه طرفداران که امضا طومار او را به مردم "Sexiest Man Alive." و روز بعد از او در مصاحبه ای گفت که او نمی خواهد ذهن به تصویر کشیده در "شنبه شب زنده" توسط براد پیت از, برنده جایزه اسکار بود که فقط.

تبلیغات

اما این یک شرط بندی امن Fauci ستاره خواهد بود تحت الشعاع توسط خالق موفق COVID-19 واکسن.

"حتی اگر آن است که یک تیم [رسانه ها] ممکن است شهامت کسی که یک قهرمان خواهد بود از آن" جاکوبز گفت. "من امیدوارم که آنها را در برخی از هشدار از سالک را تجربه می کنند. من فکر می کنم بزرگ وجود دارد حرکت نزولی."

در سال 1948 سالک و سپس یک استاد در دانشگاه پیتسبورگ دانشکده پزشکی شروع به تحصیل در رشته فلج اطفال در یک پروژه با بودجه بنیاد ملی برای شیرخواران فلج که بعدها معروف شد به عنوان ماه مارس Dimes.

Dr. Jonas Salk

دکتر جوناس سالک بار خوانده شده مجله زندگی در خانه با همسر خود را دانا و فرزندان خود را جاناتان چپ پیتر و دارل در سال 1955.

(آسوشیتد پرس)

تبلیغات

یک بیماری عفونی که عمدتا کودکان و می تواند منجر به فلج فلج اطفال شده بود وحشتناک رنج در اوایل قرن 20th. سالک و اعضای آزمایشگاه خود در دانشگاه تولید یک واکسن آزمایشی در سال 1952.

پس از سه سال مطالعه شامل 1.8 میلیون کودک موفقیت واکسن اعلام شد به جهان است. سالک پس از آن در اوایل 40s شد "آیکون برای واکسن فلج اطفال" جاکوبز گفت.

در مصاحبه ها و دیگر ظاهر سالک اغلب سعی به اذعان کار از همکاران خود جاکوبز گفت: اما آن را آسان تر برای مطبوعات به فروش ساده روایت — و همسالان خود از آن برگزار شد در برابر او.

"روزنامه ها فقط برداشت به سالک — او داستان" او گفت:. "پس مهم نیست که چقدر او سعی کرد آن را شبیه او بود گفتن مطبوعات 'نیست من بزرگ است؟' "

تبلیغات

سالک گروه تا به حال نشده است تنها یک کار در یک واکسن. تلاش رهبری آلبرت سابین پزشکی محقق در دانشگاه سینسیناتی دانشکده پزشکی و همچنین تولید یک واکسن که بعدها یکی از اصلی مستقر در ایالات متحده برای چندین دهه است. اما سالک است که نام آن را به یاد.

ستون یک

یک ویترین برای قانع داستان سرایی
از لس آنجلس تایمز.

آن نقطه از دست داده است در Kobinger که اشاره کرد که برای اولین بار واکسن نیست همیشه بهترین است.

"بیایید می گویند اولین [coronavirus] واکسن مجوز در دسامبر سال 2020 — وجود خواهد داشت یک دوم در ژانویه و یک سوم در مارس," او گفت:. "اولین بار است که مهم تر از دوم یا سوم است ؟ دوم یا سوم می تواند ارزان تر و موثر تر و پایدار و امن تر است."

تبلیغات

سالک در ادامه به یافت می شود غیر انتفاعی سالک موسسه مطالعات بیولوژیکی در لا Jolla, کالیفرنیا., در سال 1960. ایجاد آن مشخص شده نقطه بالا در سالک بعد از واکسن حرفه ای. اما وجود دارد مقدار زیادی از پایین.

شهرت او تا به حال یک اثر مخرب در ازدواج خود را به دونا لیندسی. "او نمی تواند جای افراد مشهور" جاکوبز گفت. "ناگهان او قرار بود به لبخند و لباس و نمی تواند آن را انجام دهد."

دو سال بعد از طلاق, سالک ازدواج فرانسوا Gilot در سال 1970. نقاش فرانسوی او پابلو پیکاسو معشوقه سابق و کسی که "نمی توانست از نگاه دو" در سالک اگر نه برای شهرت خود را جاکوبز گفت.

"یکی از پسران خود گفت: او Frenchified; او تغییر نگاه خود او دربسته در محیط دندان های خود را," جاکوبز گفت. "اما چیزی گم شده بود. او بسیار تنها فرد بود و او به طور مداوم به دنبال چیزی است."

تبلیغات

چه سالک ممکن است به دنبال حداقل در بخشی خود را بزرگ بعدی پزشکی کشف. هرگز از آن آمد. "او نمی خواست به استراحت در laurels," جاکوبز گفت. "او می خواست برای درمان یک بیماری و او از ترس او هرگز قادر به انجام هر چیز دیگری."

Harry Greenberg

هری گرینبرگ از دانشگاه استنفورد که مشغول به کار در یک واکسن روتاویروس می گوید: "به هیچ وجه من کاشف واکسن. ... در جای مناسب در زمان مناسب است شانس تر از هر چیز دیگری است."

(Linda A. سیسرو / استنفورد سرویس خبری)

سالک تلاش برای توسعه واکسن ایدز است, اما از آن طفره رفت و او در سال 1995 درگذشت. غیر مومن خود رویکرد — یک "واکسن درمانی" به منظور کمک به پاسخ ایمنی در کسانی که در حال حاضر آلوده — تا به حال منجر به مخالفت و حتی snickering در جامعه پزشکی است.

"من او را با قرار دادن بر روی زره پوش خود را و گرفتن بر روی خاکستری خود را در اسب و یورتمه رفتن به ایدز آرنا — و بسیاری از دانشمندان جوان هستند گفت:" چه کسی هک شده است ؟ آنچه که او در اینجا انجام می?'" جاکوبز گفت.

تبلیغات

این روزها virologists و دیگران در زمینه استرس است که آنها به عنوان بخشی از تیم است. گرینبرگ که منجر آزمایشگاه تحقیقاتی بود که شنود گذاشته برای ایجاد اولین واکسن روتاویروس — یک برنامه به طور بالقوه مرگبار اسهالی, بیماری موثر بر نوزادان و کودکان — تا به حال در این مورد می گویند تلاش خود را: "به هیچ وجه من کاشف واکسن."

گرینبرگ مایل به توضیح آنچه در آن احساس می خواهم به کار بر روی واکسن که زندگی را نجات داد. اما اصرار به بی اهمیت جلوه دادن دستاوردهای آشکار بود.

Louis Pasteur

لویی پاستور ساخته شده است شهرت خود را پس از واکسن هاری ساخته شده او را به یک قهرمان. "او بسیار زرنگ و دانا روابط عمومی مرد می گوید:" یک مورخ.

(ادوارد Gooch مجموعه / گتی ایماژ)

"من پیچیده احساسات در مورد آن" گرینبرگ گفت. "من افتخار می کنم از خودم. بدیهی است که من به برخی از هوش و من سخت کار می کرد اما باید در جای مناسب در زمان مناسب است شانس تر از هر چیز دیگری است."

تبلیغات

UC Irvine, استاد دکتر آلن باربور که با همکاران اختراع یک بیماری لایم واکسن به نظر می رسد به بندر حتی پیچیده تر احساسات: "من بسیار هیجان زده در مورد پیدا کردن علت این بیماری از واکسن. من با احتیاط از چه اتفاقی خواهد افتاد."

وجود دارد دلیل خوبی برای نگرانی خود را. در سال 1998 منتشر گلاکسو اسمیت LYMErix شد موثر در جلوگیری از بیماری لایم عفونت اما آمار بازار میان رو به رشد ضد واکسیناسیون جنبش است. یک داستان منتشر شده در یک مجله علمی را در جامعه پزشکی به باور برخی از مردم می تواند به توسعه خود ایمنی آرتروز پس از دریافت آن است.

غذا و دارو مورد بررسی قرار آرتروز ادعا و نمی پیدا کردن یک ارتباط بین واکسن و بیماری بورسی گزارش کرده است. چهار سال به مواد مخدر وجود دارد, 1.4 میلیون دوز شده بود دست اما تنها 59 گزارش از ورم مفاصل ساخته شده بودند به آژانس فدرال این واکسن عوارض جانبی گزارش سیستم Vox گزارش شده است.

هنوز پا برجاست و سازنده انصراف مواد مخدر در سال 2002. "ما مفتخریم در مورد دستاوردهای ما — همه می توانم بگویم این است که می توان آن را یک کیسه مخلوط" باربور گفت.

تبلیغات

باربور نگران است که اولین coronavirus واکسن می تواند به صورت مشابه از شک و تردید دیگران — شاید در یک مقیاس بسیار بزرگتر. او گفت که هر کس در توسعه اولیه واکسن "باید به مقابله با افرادی که فکر می کنم این جعل است یا این که یک واکسن است که رفتن به آن را بدتر."

باید یک ستاره virologist ظهور در COVID-19 مبارزه با او و یا او ممکن است نگاه به پاستور به عنوان مثال از یک محترم پزشکی ذهن که کانال ستارگی به موفقیت است. بعد از واکسن هاری ساخته شده او را یک قهرمان بین المللی او گردد فروتن شخصیت برای این که به او کمک کرد ترویج "علم پزشکی به عنوان یک مزیت برای بشریت" گفت: USC تاریخچه استاد Aro Velmet.

"او بسیار زرنگ و دانا روابط عمومی مرد گفت:" Velmet که تخصص شامل تکنولوژی و پزشکی است.

تبلیغات

به امید ایجاد یک آلاینده موسسه تحقیقات پاستور نوشت: به افراد برجسته مانند تزار الکساندر سوم روسیه گفت: "کسی که درمان هاری می خواهد برای درمان بیماری های دیگر" Velmet گفت.

آن کار می کرد. به انستیتو پاستور تاسیس شد و در سال 1887 — هشت سال قبل از او درگذشت. آن را تبدیل به بزرگترین سازمان های غیر انتفاعی پزشکی مرکز تحقیقاتی در جهان است.

پاستور یک قهرمان بود و بنابراین سالک. اما این منحصر به فرد و ارقام نیست هنجار.

و در عین حال جذابیت این منی افراد به نظر می رسد به احتمال زیاد به افزایش در سن coronavirus.

تبلیغات

"رسانه ها میل به گفتن این قهرمان داستان از ویروس شکارچیان" گفت: Velmet "بوده است در اطراف از اولین واکسن ابداع شد."tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن