شما ببینید هشدارها در همه جا. اما سرپا نگه داشتن. 65 واقعا از شما محافظت ؟

ورمونت صابون را, احساس خوب, طبیعی, محصولات آمد با همه چیز کالیفرنیا مصرف کننده آمده بود انتظار می رود: یک صدور

توسط MORVARIDEASIA در 2 مرداد 1399

ورمونت صابون را, احساس خوب, طبیعی, محصولات آمد با همه چیز کالیفرنیا مصرف کننده آمده بود انتظار می رود: یک صدور گواهینامه آلی غیر GMO مهر و موم از تصویب یک "ظلم رایگان" اسم حیوان دست اموز شبح. و یک هشدار است که آن پناه "مواد شیمیایی شناخته شده به ایالت کالیفرنیا به علت سرطان و نقص های هنگام تولد و یا باروری آسیب برساند."

اشتباه گرفته ؟ طوری بود که لری Plesent که تاسیس خود را صابون شرکت در انتخابات ریاست جمهوری نامزد برنی ساندرز' لیبرال دولت خانه در مفهوم جایگزینی "yucky" مواد شیمیایی با "جالب" آنهایی که طبیعی است.

که دقیقا چیزی بود که گزاره 65 معماران را تا به حال در ذهن داشته باشیم هنگامی که آنها را متقاعد کالیفرنیا رای دهندگان به تصویب رای گیری ابتکار عمل در سال 1986 به اجبار شرکتها به جایگزینی مواد شیمیایی سمی با امن آنهایی که به جای تحمل بار یک Scarlet Letter مهر در محصولات خود را.

بیش از سه دهه بعد Plesent و بسیاری از تولید کنندگان دیگر برای پیدا کردن خود را در تقابل با طرح دعوی در دادگاه آسیاب که رشد کرده در اطراف گزاره 65 که به شهروندان این حق را برای تحت تعقیب قرار دادن شرکت ها از طریق همان شهرستان دادگاه که رسیدگی به طلاق و فندر-گوشه های گرد.

تبلیغات

تبلیغات

"من فکر می کنم هدف اصلی بود بسیار مثبت" Plesent گفت. "اما نیروهای سیاسی درگیر شد به گزاره 65 قریب به اتفاق overreaching, بیش از حد و پر از شکوفه."

در Plesent مورد او می ترسید او می تواند شکایت بیش از کسانی که همان "جالب" طبیعی جایگزین. یکی از آنها یک ترکیب موجود در هویج رازک سنبل و حشیش بوده است مربوط به سرطانی کلیه تومور در موش های صحرايی نر بودند که نیروی تغذیه مقادیر زیادی از آن پنج روز در هفته به مدت دو سال. که به دست آورده آن را به یک محل در گزاره 65 لیست در سال 2015 بیش از اعتراض از سازندگان محصولات سازگار با محیط زیست و هویج تولید کنندگان است.

Plesent ساخته شده به شدت به تصمیم گیری کسب و کار: "ما نمی خواهید به مبارزه در برابر کالیفرنیا." وی افزود: یک هشدار است.

Plesent تنها نیست. شرکت در هر بخش از مصرف کننده در اقتصاد در حال حاضر به طور معمول ضمیمه هشدار برای هر یک از بیش از 900 مواد شیمیایی و عناصر تحت پوشش گزاره 65 بدون تست برای آنها و یا تلاش برای reformulate محصولات. آنها از ترس شهروند-مجری دعاوی بیش از آنها از ترس ناجور مشتریان.

که اسراف از هشدارهای اتحاد واژگون گزاره 65 و چپ کالیفرنیا و به طور فزاینده ای کسی که فروشگاه آنلاین, بیش, هشدار داد, تحت مطلع و به طور بالقوه محافظت نشده یک بار بررسی کرده است. و آن را قریب صدها میلیون دلار به یک تعداد انگشت شماری از وکلای مدافع و خود را تکرار مشتریان.

تبلیغات

گزاره 65 هشدار در حال حاضر مهمانان خوش آمد می گوید در دیزنی لند رانندگان در کالیفرنیا پارکینگ, بازدید کننده در هتل خریداران در dealerships خودرو و lunchgoers در مواد غذایی سریع خط.

A Proposition 65 sign at Disneyland's entrance warns visitors of the presence of dangerous chemicals.

یک گزاره 65 نشانه هشدار می دهد بازدید کنندگان به دیزنی لند است که آنها ممکن است در معرض مواد شیمیایی است که می تواند باعث سرطان یا باروری آسیب برساند.

(Myung J. Chun / لس آنجلس تایمز)

که در آن گزاره 65 تعقیب پس از هدفمند به شدت خطرناک و سمی مانند جیوه موجود در در هموروئید شیاف و سرب در چاشنی مکزیکی, آب نبات, آنها در حال حاضر ادعا می کنند که سرطان و نقص های هنگام تولد و یا باروری آسیب ممکن است بوجود می آیند از dalliances با, نوار و یا از باز کردن کتاب مقدس; از بتواند از یک جفت انبردست با دست خالی و یا پوشیدن پلی یورتان-پوشش دستکش ایمنی. از جویدن پلاستیک فریم عینک ترک آنها را در بینی خود را و یا دست کشیدن زیپ خود را در مورد حمل. از گلدان سیگار کشیدن و سوزاندن مقالات نورد استفاده می شود به پیچ و تاب آن ، از مصاحبه های پلاستیکی فریب در دریاچه.

در اوایل سال گزاره 65, دولت به طور کلی وکیل ثبت اقدامات در برابر صنعتی آلاینده و سازندگان به طور گسترده ای استفاده می شود محصولات با غلظت بالایی از سموم — از آن خواهد موافقت نامه های محدود کننده سرب در سرامیک و آکریل آمید در سیب زمینی سرخ کرده به عنوان مثال.

این روزها دفتر دادستان کل فایل های چند موارد است. معمولا آن را هل در مقابل نقض حقوق بشر توسط اولیه مجری توانمند با چاپ خوب از گزاره 65 — شهروند دادستان که ثبت بیش از 30000 نقض اعلامیه تحت اندازه گیری پس از آن به اثر رفت و در سال 1988.

چهار متوالی به طور کلی وکیل متهم کرده و گفته این شهروند مجریان و وکلای آنها از preying در شرکت هایی که بیمار می تواند استطاعت برای دفاع از خود از تشکیل پرونده ضعیف و یا بیهوده و بیمعنی موارد جمع آوری هزینه های غیر منطقی و گمراه کننده ارائه راه حل در شهرک که واکسینه شرکت از پاسخگویی بیشتر برای محصولات خود را.

یکی از 100.000 دلار حل و فصل بیش از سرب در سالسا نیست از بین بردن سرب و نمی در نتیجه چاپ اخطار یا آن را تغییر خوب چاپ بر روی برچسب — "بخش" رفت و از یک قاشق غذاخوری به یک قاشق چای خوری. یکی دیگر از حل و فصل برای $40,000 سعی در حل و فصل یک آکریل آمید قرار گرفتن در معرض مورد با تغییر دمای پیش گرمایش راهنمای آلی منجمد سیب زمینی قبل از دادستان کل اعلام کرد حل و فصل بر خلاف قانون در برابر سیاست های عمومی و غیرقابل اجرا. یک شرکت لوله کشی در سال 2017 به توافق محرمانه پرداخت یک سان دیگو شاکی وکیل نزدیک به $15,000 بدون امید به تغییر هر چیزی در مورد فتالات در خشک کن شیلنگ. این پیمان خارج شد و پس از دادستان کل آن گفت: "به نظر می رسد به سادگی به یک پرداخت به مجری و مشاور در ازای توافق به شکایت."

مقننه تلاش برای جلوگیری از چنین رفتاری به طور موقت افزایش گزاره 65 تعقیب reined در هزینه های خود را محدود و سهام جمع آوری شده توسط دائمی شاکیان و وکلای آنها. اما 2018 شاهد یک رکورد از 829 شهرک جمعا به مبلغ 35 میلیون, با توجه به داده های اخیر از کالیفرنیا دفتر دادستان کل است.

Litigating گزاره 65 اجرای کسب و کار هزینه بیش از $370 میلیون در شهرک از سال 2000 با توجه به دولت است. برچسب جدید نیاز به تنهایی و انتظار می رود به هزینه کالیفرنیا شرکت های بین $410 میلیون و 818 میلیون دلار در طول دهه آینده کالیفرنیا اتاق بازرگانی تخمین می زند.

هیچ آژانس تأیید میکند که چگونه بسیاری از هشدارهای دریافت شده و نه اینکه تمام وعده های شرکت ساخته شده اند به خصوصی مجریان نگهداری می شوند.

بیش از سه دهه به کالیفرنیا راست-به-می دانید انقلاب, مصرف کنندگان امروز نمی دانید که بسیار در مورد خطرات بهداشتی ناشی از مصرف کننده محصولات. آن را تقریبا غیر ممکن است برای گفتن که آیا برای قرار دادن یک محصول تحمل یک هشدار را انتخاب کنید و یکی بدون آن — یا یکی ممکن است در حال حاضر در معرض خطر کم خطر و یا بدون خطر است. عمیق ترین اینترنت شیرجه بعید است که سطح پاسخ قبل از مصرف کنندگان برسد پرداخت و یا نهایی کردن سفارش خود را آنلاین.

تبلیغات

این نوع از اطلاعات به خاک سپرده شده است در پشت صفحات دادگاه مدنی شهرک که اسب-تجارت مصرف کننده ایمنی و هزینه های کسب و کار. هیچ یک از کسانی که حقوقی جنگ می رود به یک هیئت منصفه. چند رفتن تمام راه را به یک قاضی حکم. میلیون ها دلار دست را تغییر دهید. یک بخش کوچکی می رود به آژانس دولتی به اتهام حمایت از مصرف کنندگان از سمی قرار گرفتن در معرض.

هزینه وکیل حساب برای نزدیک به سه چهارم از بیش از 300 میلیون دلار آن پرداخت شده است در گزاره 65 شهرک از سال 2000 با توجه به دولت داده است. سهم شیر از بین می رود که به یک تعداد انگشت شماری از همیشگی طرفین دعوا چند که به مقدار مات مقابل گروه با روابط نزدیک تر به وکلای نسبت به کالیفرنیا مصرف کنندگان بار پیدا کرده است. در ضمن خریداران افزایش یافته inured به هشدارها.

این چیزی بود که خلیج-منطقه زیست محیطی وکیل دیوید Roe تا به حال در ذهن داشته باشیم هنگامی که او پیش نویس پیشنهاد 65 به عنوان یک بازار محور جایگزین برای دولت مقرر است که متقاعد کردن شرکت ها برای تمیز کردن برای اجتناب از نیاز به "نم."

"از دیدگاه من هر هشدار دهنده شکست است" گفت: Roe که معتقد است که معنی انطباق هنوز هم غالب بیش از سوء استفاده. گزاره 65 به طور دائم تغییر راه شرکت های ارزیابی ریسک و انتخاب مواد تشکیل دهنده و در زمان تن از مواد شیمیایی سمی از تولید. اکثر شرکت ها بی سر و صدا تمیز کردن عمل خود را به او گفت.

اما این روند گفت کامل نیست.

"چیزی که در مورد اجرای خصوصی است که هر کس می تواند آن را انجام دهد" Roe گفت. "شما خوب, بد و زشت است."

متولد به شکست

Los Angeles Mayor Tom Bradley during his run for governor in 1986, when Proposition 65 was also on the ballot.

استراتژیست های سیاسی در سال 1986 امیدوار گزاره 65 می رسم لیبرال متمایل رای دهندگان به پای صندوق های رای و کمک دموکراتیک L. A. شهردار تام برادلی سمت چپ سرنگون کالیفرنیا ، جورج Deukmejian. کالیفرنیا به پایان رسید تا حمایت گزاره اما برادلی.

(ریک مایر / لس آنجلس تایمز)

حتی کوچک فکر گزاره 65 منتقل می در سال 1986. چند جارو محیط زیست رای گیری اقدامات تا به حال جان سالم به در برده شدید صنعت-بودجه ضد مبارزات.

اما شهردار لوس آنجلس تام برادلی یک دموکرات نیاز به کمک خود را در فرمانداری مسابقه برگشت مسابقه با جمهوری وقت جورج Deukmejian. استراتژیست های سیاسی مانند تام هایدن و سپس دولت, مجلس, و, همسرش, در, زمان, جین فوندا, دیدم آلودگی سمی به عنوان راهی برای جلب لیبرال متمایل رای دهندگان به پای صندوق های رای و بهره برداری سیاسی نقطه ضعف برای Deukmejian که وتو چندین سمی پاکسازی صورتحساب. هیدن در میان دیگران bankrolled اندازه گیری. اما از آن کاهش یافت و به دیگران به نوشتن آن است.

"آنچه در آن — محتوا — واقعا مهم نیست که استراتژی در تمام گفت:" Roe. "آن را در مورد تیتر و نه چاپ خوب است."

جزئیات سقوط تا حد زیادی به کوچک و یک زن و شوهر از محیطی دیگر وکلای مدافع. "این بسیار غیر معمول طراحی" Roe گفت. "شما هرگز قادر به پیش نویس توسط کمیته هر چیزی را به عنوان نوآورانه به عنوان سرپا نگه داشتن. 65."

برادلی از دست داد. گزاره 65 برنده توسط یک 2-1 حاشیه.

تبلیغات

How a product receives a Prop 65 warning label

چاپ خوب به طور ناگهانی اهمیت. و در آن چاپ خوب شد دانه از گزاره 65 موفقیت و افراط.

از آب آشامیدنی سالم و سمی اجرای قانون به عنوان گزاره 65 بود که به طور رسمی شناخته شده است گفت که "هیچ کسی در این دوره از کسب و کار باید آگاهانه تخلیه و یا انتشار مواد شیمیایی شناخته شده به دولت به علت سرطان یا سمیت تولید مثل به آب" و یا هر جای دیگری که در آن ممکن است منجر به یک منبع آب آشامیدنی. آن را نیز گفت که "هیچ کسی در این دوره از کسب و کار باید آگاهانه و به عمد در معرض" هر کسی که به آن مواد شیمیایی "بدون دادن روشن و معقول هشدار است."

معمول مردم اجرای آن — دادستان عمومی و محلی منطقه وکلای مدافع. اما تا می تواند "هر فرد در جهت منافع عمومی است." کسانی که کلمات deputized شهروندان به هر سو در معرض کالیفرنیا به سموم در محصولات آنها استفاده می شود.

تعیین چه چیزی تشکیل یک سم — و چقدر نا امن — کاهش یافت و به دولت ذکر شده که نمرات از مواد شیمیایی در حال حاضر شناسایی شده موجود در قانون و یا توسط سازمان های دیگر. دو پانل منصوب کارشناسان نیز می تواند اضافه کردن مواد شیمیایی بر اساس تخصص از سازمان های معتبر و یا در علم نگاه کنند و برای خود تصمیم بگیرند.

پرونده های حقوقی و در نهایت دولت را نیز در نظر بگیرید سموم مرتبط تنها به سرطان در حیوانات. این لیست پس از رشد به بیش از 900 مواد شیمیایی و عناصر.

که گسترده و محتاط نظر از آنچه در نظر گرفته مخاطره آمیز برای کالیفرنیا است که چرا Plesent از ورمونت صابون تصمیم گرفتند به موضوع یک هشدار با محصولات خود در سال 2015 بیش از یک عطر و طعم و عطر ترکیبی به نام بتا-میرسن شده مربوط به کلیه سرطان ها در جوندگان.

"این بدان معنی نیست که اگر شما شستشو با علف لیمو صابون شما [را] در خطر" گفت: Plesent. "یک تفاوت وجود دارد بین 2% تا 3 درصد اسانس در شستشو کردن محصول و 100% روغن های ضروری بودن نیروی تغذیه و خود را در موش کوچک است."

گفتن که به یک قاضی می تواند گران — گزاره 65 اماکن بار اثبات بر متهم برگشت از "برائت" اصل است که در غیر این صورت پی ریزی دادگستری ایالات متحده در سیستم.

بنابراین Plesent تسلیم بدون مبارزه. "ما نمی توانیم همه چیز را تست.... بنابراین ما در حال رفتن به قرار دادن این هشدار در," او گفت:.

تبلیغات

How a product receives a Prop 65 warning label

یکی از مشتری و سپس خواستار بازپرداخت برای $7,000 ارزش کالا او را خریداری کرده بود برای شروع خود را خصوصی-برچسب خط "غیر سمی" حمام کالا. Plesent پیروی. ورمونت صابون در حال حاضر مشتریان اشاره به پنج-صفحه مبین در خطرات مرتبط با اسانس منتشر شده توسط آمریکا محصولات گیاهی Assn. گروه صنعت.

"مسئله نوع رفت" Plesent گفت.

اگر این مسئله برطرف نمی شود و شرکت ها به نوبه خود به مایک عید پاک.

عید پاک است یک متخصص زهر شناسی زیست محیطی و وکیل که به کمک شرکت های برنده دولت-تحریم "استفاده ایمن" غلظت گزاره 65 مواد شیمیایی و حفاظت از آنها را از تعقیب. که از درمان است بنابراین به شدت محدود است که دولت اعطا کرده است نه تنها از این در 32 سال از بیش از 100 ، 000 محصولات است که هدف قرار داده شده است توسط شهروند دادستان.

دو سال پیش ورزشی ماهیگیری صنعت استخدام عید پاک پس از شهروند مجریان متهم به شرکت های عضو از افشای فریب-ماهیگیری به غیر قانونی دوز فتالات مشترک plasticizers است که می تواند مالش خود خاردار نسخه از ماهی مرکب شاد و قورباغه.

در میان دیگر حقایق عید پاک کنده چند بار ورزش دارندگان مجوز صید (18.3 بار در سال با توجه به آمریکایی Sportsfishing Assn.), برای چه مدت (شش ساعت) چگونه بسیاری از موارد آنها ممکن است لمس یک فریب در آن زمان چقدر از phthalates ممکن است انتقال به انگشتان دست خود را, چگونه اغلب کسانی که انگشتان دست ممکن است لمس دهان خود منطقه زمانی که آنها می خوردند و یا دودی و چگونه همه که بازی را بیش از سال های تفریحی ماهیگیری.

او با استفاده از نتایج به شکل حداکثر غلظت فتالات است که می تواند در فریب سازندگان ersatz طعمه قبل از آنها بیش از دوز روزانه تعیین شده توسط دولت یک سطح است که مجموعه ای از 1000 بار کمتر از معمولی صفر-اثر آستانه مورد استفاده در سم شناسی. یک قاضی مورد تایید $90,000 رضایت و توافق سال گذشته است.

هفت شرکت امضای حل و فصل می دانم که چقدر فتالات آنها می توانید استفاده کنید قبل از هشدار ماهیگیران تفننی. دیگر فریب سازندگان می توانید پیوستن به این توافق برای $2,150 به $59,150 بسته به اندازه.

این نوع از علم محور توافق است وقت گیر و گران است. وکیل شاکی به دنبال بیش از یک میلیون دلار در هزینه در هر یک از چندین طولانی در حال اجرا موارد با توجه به سوابق دادگاه.

تبلیغات

How a product receives a Prop 65 warning label

(لورنا Elebee / لس آنجلس تایمز)

بسیاری از مواقع وکلای فقط کار کردن کمتر از گران قیمت و سازش. که این چیزی است که در مورد شرکت های فروش چای.

طوفان بیش از چای

در طی دو سال ده ها تن از شرکت های چای پوسته بیش از 1 میلیون دلار به یک شهروند مجری و وکیل او.

آنها راه می رفت دور و بدون نیاز به انجام بسیاری از هر چیزی در مورد سرب گفته موجود در چای خود را.

آنها همچنین ارائه نمی کند به عنوان شواهد هر چیزی مانند تجزیه و تحلیل عید پاک می کند. بدانند که بیش از حد مخاطره آمیز برای هر دو طرف شاکی و وکیل گفت: یک قاضی. به طوری که آنها اسب-معامله شد.

این موارد نشان می دهد که چگونه گزاره 65 می توانید ترک مصرف کنندگان با حق می دانند که تقریبا هیچ چیز از جمله اینکه آیا یک زن باردار ممکن است او را محکوم آینده کودک به ناتوانی های یادگیری در آورده با سرب قرار گرفتن در معرض.

در اینجا چگونه است که اتفاق افتاده است.

در سال 2016 Sacramento, محیط زیست, مهندس, Whitney Antoinette ✌ ⛄ خدمت نقض اعلامیه به بیش از سه ده شرکت های چای ادعا خود تزریق بیش از حد گزاره 65 سرب قرار گرفتن در معرض استاندارد. این اعلامیه هشدار شرکت های که آنها را از 60 روز به کار کردن یک معامله و یا در صورت طرح دعوی در دادگاه. که دوره انتظار به دادستان عمومی مانند دادستان کل و شهرستان وکلای منطقه یک شات در نظر گرفتن بیش از این مورد به نمایندگی از مردم است. هیچ کدام را انجام داد.

A barista prepares matcha tea at Teavana Fine Teas + Tea Bar in Beverly Hills.

شرکت های چای از جمله استارباکس متعلق به Teavana پرداخت بیش از 1 میلیون دلار برای حل و فصل یک گزاره 65 مورد با اثر کمی بر رهبری گفته موجود در چای خود را.

(دامیان Dovarganes / آسوشیتد پرس)

در میان پرکار ترین شهروند دادستان با استفاده از گزاره 65, Antoinette ✌ ⛄ جمع آوری شده بیش از $550,000 در نعمت (25% سهم مجازات مدنی) از سال 2001 دادستان کل سوابق نشان می دهد. برکلی-بر اساس شرکت که نمایندگی او Chanler شده جمع آوری بیش از 7 میلیون دلار در هزینه از آن موارد — بخشی از بیش از 55 میلیون دلار این شرکت را جمع آوری کرده و در گزاره 65 هزینه بیش از 20 سال با توجه به سوابق دولت. در طول راه کلیفورد Chanler شرکت بنیانگذار کشیده شده خشم متعدد به طور کلی وکیل و اعضای کنگره یکی از آنها تشبیه او به گزاف ترول زیر پل از افسانه "سه Billy Goats Gruff."
Chanler تماس که یک "شات ارزان" و دفاع از خود را ضبط.

"کار ما بود بی چون و چرای کاتالیزور در شهرک بزرگ آورده عمومی مجریان موظف مواد شیمیایی مانند سرب حذف شدن از داخل و خارج از بطری های کوکا کولا و پپسی و دکتر فلفل در میان موارد دیگر," او نوشت: یک ایمیل در پاسخ به سؤال از زمان است.

تبلیغات

کوچک و شرکت های چای به سرعت حل و فصل اتهامات توسط امیدوار به نگه داشتن منجر به سختی قابل اندازه گیری سطح — به طور موثر صفر و یا هشدار به مصرف کنندگان است. شهرک درو هیچ توجه عمومی از دادستان کل.

همه مزایای از جمله مکان های عمومی از داشتن یک استاندارد است.

میشل Corash یک وکیل استخدام استارباکس

نوزده شرکت ها با هم متحد شده و به دادگاه رفت تا از خود دفاع رهبری استارباکس ساز Teavana. استارباکس استخدام یک تفنگ بالا که می دانستند Antoinette✌⛄, Chanler و گزاره 65 خوبی میشل Corash که توصیه شده بود مخالفان رای گیری در سال 1986 و تا به حال برنده یک نقطه عطف معافیت برای صنعت گوشت, ابطال موارد Antoinette ✌ ⛄ و Chanler شرکت تا به حال در برابر گوشت شرکت.

در ماه گرچه دو رقیب طرفین دعوا در بر داشت خود را در همان سمت تلاش برای متقاعد کردن قاضی به قبول مصالحه حل و فصل است. اول اگر چه آنها تا به حال به مبارزه غیر معمول دشمن — دولت بالاترین مامور اجرای قانون Atty. ژنرال خاویر بکررا.

Glassware at Williams Sonoma on Beverly Drive is displayed with a Proposition 65 warning.

حتی ظروف در ویلیامز سونوما در بورلی درایو نمایش داده می شود با یک گزاره 65 هشدار.

(Dania ماکسول / لس آنجلس تایمز)

بکررا را به حال خود پایان داد سکوت در موارد نادر مداخله و بمب افشاگری در دادگاه: بر اساس آنچه هر دو طرف شد و در حال حاضر ارائه به عنوان "امن" در سطح تقریبا هیچ یک از شرکت تا به حال نقض گزاره 65.

بکررا بر اساس, است که در, محرمانه, محصول آزمون Antoinette ✌ ⛄ ارائه شده بود به دفتر خود — که توسط قانون تنها دفتر خود می بیند. آزمایشات نشان داد که 15 از 19 شرکت ها تا به حال هرگز چای دم کرده با سرب بالا به تازگی سودا استاندارد هر دو طرف درخواست شد که قاضی به تصویب بکررا را نشان داد. که ترک بسیاری از متهمان رایگان برای خدمت به مردم همان چای, او گفت:. که ممکن است با توجه طرفین دعوی اما آن را نمی در خدمت منافع عمومی بکررا را استدلال کرد.

Corash وکیل برای استارباکس آمد به Chanler دفاع.

"همه مزایای از جمله مکان های عمومی از داشتن یک استاندارد," او گفت: سن فرانسیسکو County Superior Court Judge هارولد E. Kahn. در کنار دولت ایستاده بود و به جمع آوری مجازات های قابل توجهی به عنوان بخشی از حل و فصل او به یاد او.

کان تصویب توافق, همراه با هزینه های Chanler قانون گروه: $480,000. Antoinette ✌ ⛄ جمع آوری شده خود را 25 درصد فضل از مجازات و یا $26,250. دولت بقیه رو: $78,750.

تبلیغات

Chanler گفت: قاضی هزینه های خود را به مراتب بیش از آنچه که او جمع آوری شده است.

شرکت های دیگر که تا به حال بی سر و صدا حل و فصل قبل از استارباکس مورد بهره مند عطف به ماسبق. موافقت نامه در 13 از کسانی که در اوایل موارد شامل یک بند است که اجازه شرکت به پایبندی به هر آینده ای استاندارد تعیین شده توسط Antoinette ✌ ⛄ — و استارباکس توافق در حال حاضر آن را 10 برابر بالاتر از همه "-اما-صفر" سطح به سطح است که آنها موافقت کرده بود با توجه به سوابق دادگاه.

Antoinette ✌ ⛄ و Chanler انجام شد با چای راهرو. چهار ماه پس از استارباکس حل و فصل آنها در زمینه نقض اعلامیه در برابر سه برابر بیشتر از چای شرکت: Bigelow, Hain آسمانی و یک توزیع کننده Walong بازاریابی است.

بکررا را علنا خواستار جفت برداشت آن موارد -- آنها تا به حال "هیچ شایستگی" بر اساس آنچه که او می دانست که در مورد نتایج آزمایش نوشت. عمومی چنین خواسته به مقدار سرزنش — آنها را نگه دارید هیچ عواقب اگر آنها را نادیده گرفته و Chanler نکردند. معاون Atty. ژنرال هریسون Pollak ملاقات آنها در دادگاه قبل از همان قاضی که تا به حال رد Chanler استدلال در مورد استارباکس.

Pollak استدلال کرد که این موارد بود: "سوء استفاده از گزاره 65." چگونه می تواند Antoinette ✌ ⛄ و Chanler تعقیب شرکت که چای هرگز بیش از حد استاندارد آنها فقط مبارزه برای ایجاد یک سال قبل از آن قبل از همان قاضی در استارباکس موارد ؟

دوباره این وکیل برای شرکت های چای که مبارزه دادستان کل. متهمان وکیل ترنتون نوریس استدلال می خواستم حتی یک زمین بازی — همان منجر محدود کردن رقبای خود برنده شده بود در مورد استارباکس. حتی اگر آنها تا به حال شکست خورده است که استارباکس استاندارد آنها حاضر به پرداخت $58,500 هر کدام ($19,500 برای Walong) به حل و فصل اختلاف و حفظ از شکایت بیش از آن دوباره.

Nori at Lassens Natural Foods & Vitamins in Echo Park is certified organic but also stuck with a Proposition 65 warning.

این تست نوری در Lassens طبیعی مواد غذایی و ویتامین ها در اکو پارک گواهی شده ارگانیک — بلکه یک گزاره 65 هشدار.

(Dania ماکسول / لس آنجلس تایمز)

کان را هیچ یک از آن را در این زمان. او را دور انداخت حل و فصل و اخراج این سه مورد.

مبارزه برای حل و فصل وجود ندارد شواهد از نقض شد نه به عنوان غیر معمول آن را به عنوان ممکن است به نظر می رسد گفت: سرب وکیل نوریس, نمایندگی چای شرکت بیگلو و Hain.

"ما در مورد همه زمان ها است که به طور کامل و بدون شایستگی اما بیش از حد گران هستند به دادگاه شکایت," نوریس گفت. "شما باید برای توضیح همه علوم به یک قاضی که شاید آخرین مورد مطالعه شیمی در سال 1968."

Chanler گفت: بار است که او آماده برای انجام این علم در دادگاه نشان می دهد که غلظت سرب یا در زیر احتمالی سازش استاندارد — 10 قسمت در میلیارد — هنوز هم در معرض مصرف کنندگان به یک دوز سرب بالاتر از گزاره 65 محدود می کند. او همچنین گفت که او تا به حال تست های اضافی نشان دادن و حتی بالاتر غلظت سرب.

تبلیغات

مشتری خود را Antoinette ✌ ⛄ پیشنهاد کرد که دادستان کل می توانست یک نقش قوی در صورت — دفتر گرفته شهروند تعقیب در گذشته به چند نقطه عطف توافق بر روی محصولات از قبیل سرامیک, آب نبات, طلا و جواهر و اسباب بازی.

استارباکس سخنگو گفت که شرکت "متعهد به ارائه امن و محصولات با کیفیت برای مشتریان ما است." این شرکت کاهش یافته است برای پاسخ به سوالات دقیق در مورد این مورد.

چای فروشنده بیگلو گفت: بیشتر منجر شود آن را شناسایی کرده است در آن چای دم شد یک پنجم مقدار مجاز سرب در فدرال آب آشامیدنی استاندارد. Hain آسمانی نمایندگان نمی پاسخ به درخواست ها برای اظهار نظر.

A Proposition 65 warning greets customers at the door at Trader Joe's in Glendale.

یک گزاره 65 هشدار دهنده استقبال مشتریان در درب در معامله گر جو در گلندیل.

(Dania ماکسول / لس آنجلس تایمز)

بنابراین چای است بی خطر است ؟

نه به اندازه کافی برای جری Schwalfenberg یک دانشگاه آلبرتا دکتر که سم شناسی مطالعه کمک کرد تا جلب توجه به فلزات سنگين جذب شده از خاک توسط چای درختان. او با اجتناب از هر گونه چای از مناطق صنعتی از چین است.

"من می خواهم بگویم آن را هنوز هم مفید برای نوشیدن چای بنوشند و آن را از مکان هایی است که باید بیش از حد سرب" Schwalfenberg گفت.

مقایسه گزاره 65 شهرک مجاز 30 برابر بیشتر از سرب در شکلات 10 برابر بیشتر سرب در تند مکزیکی tamarindo , آب نبات, شش برابر بیشتر از سرب در سالسا مکزیکی که اندازه خدمت شد تنظیم مجدد به یک قاشق چای خوری بیش از پنج برابر بیشتر در برنج و سه برابر بیشتر در Nabisco Ginger Snaps کوکی ها.

مصرف کنندگان در چای راهرو مواد غذایی عمده زنجیره ای هستند و هیچ کدام عاقلانه تر در مورد سرب در چای — هیچ یک از شرکت هایی است که حل و فصل با Antoinette ✌ ⛄ چاپ یک گزاره 65 هشدار دهنده در چای آن بسته است.

که نه مورد آنلاین. فروشندگان که به تماشای از حاشیه در حال حاضر به طور معمول شامل گزاره 65 هشدار در سفارشات خود را. مانند Plesent آنها فقط نمی خواهید به مبارزه کالیفرنیا.

تبلیغات

"این امر می تواند تقریبا غیر ممکن است برای تست هر گیاه و هر محصول ما برای همه 800 مواد در کالیفرنیا پیشنهاد 65 لیست" فروشنده آنلاین چای هیون گفت. "به این دلیل از فراوانی از احتیاط ما تصمیم گرفتند به جای گزاره 65 هشدار در هر سفارش ما به کشتی کالیفرنیا."

یک بسته از چین چای سیاه و سفید این بار دستور داد از چای هیون آمد با یک گزاره 65 برچسب و کاغذ را با هشدار در مورد "یک یا بیشتر مواد شیمیایی خطرناک."

وجود دارد هیچ اشاره ای منجر شود.

ترس و نفرت آنلاین

خرید آنلاین, توییتر, مد سریع و Cardi B نیست در اطراف هنگامی که گزاره 65 به تصویب رسید.

آنها برخورد ماه مه گذشته بیش از یک گزاره 65 هشدار در bikinis. کالیفرنیا نمی آمد و در مرحله ملی.

"چگونه می تواند لباس ها باعث سرطان ؟" توییتی Azia آنی از آتلانتا بالا یک عکس از نئون سبز زنان لباس شنای زنانه دوتکه او خریداری شده از مد نوا به ورنون-بر اساس برند معروف ساخته شده توسط رپر Cardi, B.

کوچک سفید برچسب هشدار در مورد سرب و کادميوم آید.

برخی از 7000 رسانهها بعد از آنی ارسال انباشته یک رشته طولانی از خارج از کشور نظرات در مورد گزاره 65 هشدار در عینک, چراغ های کریسمس, کار, چکمه, بالشتک مبل و قطعات تفنگ.

"من مانند 90 درصد خاصی است که بسیاری از لباس افشای شما را به همان چیزهایی مضر است اما کالیفرنیا نیاز شما توسط قانون به اطلاع مصرف کننده گفت:" یک کاربر از بوستون.

"آیا خوردن آن lol" نوشت: یکی دیگر از.

تبلیغات

"این برچسب است که به معنای واقعی کلمه در مک دونالد رانندگی را از طریق پنجره lmao آن را در همه جا" کاربر دیگری اظهار نظر.

Ani در نهایت به این نتیجه رسیدند مد نوا "نه دیگر از سکه ها."

مد Nova کاهش یافته است به نظر در مورد این حادثه و یا دلایل آن برای ارسال هشدار.

صنعت پوشاک شده است یک هدف در حال رشد برای دعاوی بیش از سرب و فتالات در فلزی الیاف مصنوعی پوسته زیپ قفل و دکمه. پوشاک و لوازم جانبی تمرکز از صدها گزاره 65 اعلامیه سالانه با توجه به زمان بررسی دولت داده است.

توییتر بیکینی وحشت نشان می دهد که چگونه عمیقا پیشنهاد 65 به الزامات قانونی و روانشناسی نفوذ بازار ملی به خصوص برای شرکت هایی که فروختن محصولات خود را آنلاین.

A Proposition 65 warning label on a potted plant for sale at Home Depot.

باغبان ممکن است مبارزه به اینسو انسو جمع کردن که آیا گزاره 65 هشدار در مورد این گیاه گلدانی مربوط به گلدان گیاه و یا خاک.

(Dania ماکسول / لس آنجلس تایمز)

برخی از فروشندگان هشدار می دهند هر خریداران آنلاین. دیگر صبر کنید تا زمانی که یک مشتری وارد کالیفرنیا کد پستی است. جناح راست نشان می دهد بحث میزبان الکس جونز که Infowars زندگی مکمل های غذایی بودند با برچسب $135,000 حل و فصل در سال 2018 بیش از محتوای سرب هشدار تنها کالیفرنیا در وب سایت خود را, اما هشدار می دهد هر کس در آمازون که دارای آن مستقل فروشندگان مسئول گزاره 65 انطباق.

آنلاین در واکنش به هشدارهای پشتیبانی چه دانشگاه اقتصاددان پوست گوساله و بره Viscusi پیش بینی شده در قانون جنسیس. آزمون خود را سه دهه پیش نشان داد مصرف کنندگان overreacted در برابر میدانند این اعلامیه با جراح عمومی هشدارهای روی محصولات توتون و تنباکو.

"مشکل این است که این گزاره 65 هشدارهای انتخاب کنید تا طیف عظیمی از خطر" Viscusi گفت. "بسیار خطرناک محصولات مانند جویدن تنباکو بود که در میان اوایل گزاره 65 هشدار — که به وضوح در لیگ های مختلف از چیزی است که شمار 1 در 100000 نفر در طول عمر خطر ابتلا به سرطان است."

چون سریع مد به طور کلی طراحی شده به آخرین برای یک فصل بیکینی خطر ابتلا به سرطان می تواند به عنوان کم که در مورد یکی از 7 میلیون Viscusi محاسبات.

تبلیغات

آن را حتی روشن که آیا بیکینی حاوی مواد شیمیایی خطرناک — مد نوا مانند شرکت های دیگر ممکن است آن نوشته شده حتی بدون تست.

بنابراین خریداران سبز بیکینی می دانم به اندازه کافی به دانستن آنچه که خطر اگر هر یک از آن شمار است.

اما مایکل Barsa, co-مدیر محیط زیست قانون غلظت در دانشگاه نورث وسترن پریتزکر دانشکده حقوق گفت: مصرف کننده واقعا باید برای محاسبه خطر ابتلا به گزاره 65 برای به انجام رساندن هدف خود را از ساخت محصولات پاک کننده. آنها فقط باید ترس به آن را خرید.

"آیا این به مصرف کنندگان اطلاعات کافی را آگاهانه در معرض خطر-سود تجارت کردن است ؟ پاسخ این است که به وضوح هیچ" گفت: Barsa. "اما این امر می تواند غیر ممکن است جهان برای زندگی است. شما می توانید تصور کنید که شما به سوپر مارکت بروید و به معنای واقعی کلمه هر آیتم شما خرید شما نیاز به خواندن از طریق reams اعم از داده ها و قرار گرفتن در معرض تجزیه و تحلیل? آن خواهد بود دیوانه ساخت."

مصرف کننده ترس "است که واقعا فقط چه می شود توپ نورد برای هر کس دیگری برای تصمیم گیری درست — حتی اگر اولیه که مصرف کننده تاثیر نیست خود را منطقی" Barsa گفت. "اگر شما نگاه کنید در کل قانون و آنچه که اتفاق می افتد با این وجود ممکن است یک نوع دیوانه نابغه به آن است."

A Proposition 65 sign is prominently displayed on the window of an Il Fornaio Italian restaurant.

موسسات ناهار خوری مانند Il Fornaio رستوران ایتالیایی هشدار بالقوه مواد شیمیایی موجود در نوشابه ها و انواع ظروف از جمله سرخ شده و غذاهای پخته.

(Dania ماکسول / لس آنجلس تایمز)

حداقل یک فروشنده, ضربه فیلم های پورنو کار را عمده فروشی باشگاه, عضویت در تخفیف خروجی مستقر در ماساچوست تصمیم به زحمت فروش به کالیفرنیا به دلیل گزاره 65.

"در این زمان ما با اعتماد به نفس نیست که محصولات ما به طور مداوم برچسب برای پاسخگویی به این نیاز" شرکت " در آن سایت. از جمله این شرکت تصمیم گرفتند به طور موقت جلوگیری از فروش کالا به مصرف کنندگان در کالیفرنیا است. ما نمی اتا در هنگام حمل و نقل به کالیفرنیا خواهد بود پشت در."

حمل و نقل به کالیفرنیا است که آنچه تحت فشار قرار دادند چمن خانواده کنف از کسب و کار. مالک و تنها کارمند, فرانک چمن فروخته کنف پودر به کنت رندولف مور سن خوزه در ماه اوت سال 2017. ماه بعد مور دریافت شوم گزاره 65 اطلاع از تخلف از سن خوزه دفتر "محصولات امن برای کالیفرنیا."

مانند چمن خانواده کنف امن محصولات کالیفرنیا نیز یک خانواده عمل. آن است که ثبت نام به عنوان یک شرکت برای سود های اجرا شده توسط کنت مور از همسر سابق خود وکیل تانیا مور با توجه به سوابق دولت. او شده است او تنها مشتری در بیش از 100 نفر حدود نیمی از آنها در برابر آمازون فروشندگان. این جفت ارز باید مشبک او نزدیک به $700 ، 000 در هزینه های وکیل به گفته دادستان پرونده است.

تبلیغات

چمن رسیده به مورز به توضیح است که او معاف از گزاره 65 که فقط به شرکت ها با 10 یا بیشتر کارکنان است. او در یک فروشگاه عامل از خانه اش در, Aurora, Colo., فروش از طریق آمازون, او گفت:.

A Proposition 65 notice is one of several warning signs posted on a gate at Aerocraft Heat Treating in Paramount.

سایت های صنعتی مانند Aerocraft درمان گرما در پارامونت نیاز به گزاره 65 اعلامیه در علاوه بر این به دیگر علائم هشدار دهنده.

(Genaro ملینا / لس آنجلس تایمز)

"او نمی مراقبت" چمن گفت: تانیا مور. "او فقط قلم بیش از این مانند آن نبود و حتی گفت."

یک قاضی نمی حکومت که دفاع — هر دو طرف به توافق میانجیگری پس از آن مور درخواست شده است که در این مورد بود را رد کرد.

درباره بار, تانیا مور کاهش یافته است به بحث در مورد این مورد مشتری خود را و یا جایی که او انجام کسب و کار با استناد به وکیل مشتری امتیاز. (گزاره 65 شهرک عمومی هستند و در حال ارسال به دادستان کل سایت.)

"من نمی توانم بحث در مورد موارد خاص" مور گفت: بار. "من نمی توانم بحث در مورد هر یک از ما شهرک."

قانونی و برهم کردن هزینه چمن $5,000 و شرکت او — او تصمیم به انحلال آن است.

"من قصد ندارم به فروش در آمازون در هر زمان به زودی," او گفت:.

و قطعا نه به کالیفرنیا.

بار نویسنده کارکنان رایان Menezes کمک به این گزارش.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب