کود آهن دار پالیز کشت

مقدار Fe در قسمت­های گوناگون گیاهان از 40 تا 200 ppm تغییر می­کند ولی در گیاهان سالم مقدار آن می بایست از 100

توسط MORVARIDEASIA در 1 دی 1401
مقدار Fe در قسمت­های گوناگون گیاهان از 40 تا 200 ppm تغییر می­کند ولی در گیاهان سالم مقدار آن می بایست از 100 ppm عمده باشد. آلرژی گیاهان به کمبود آن متفاوت میباشد حتی ممکن است در بین یک مدل گیاهی واریته های متعدد عکس العمل مختلفی داشته باشند. به اندازه می باشد کلیدی ما تماس بگیرید تا در این راستا به شما مشاوره کود کشاورزی تخصصی داده و خاک و گیاهتان را از منابع تأثیرگذار آهن بی‌نیاز کنیم. مالچ مواد غذایی به جهت چمن هست که خاک را هم مرطوب نگه می دارد و از رویش علفهای هرز دوری می کند. بعد از آن از این که چمن پرورش خویش را متوقف کرد به طور معمول در پاییز یا اوایل زمستان مالچ عالی روی صفحه را در یک لایه 1/2 اینچ بمالید . دسته‌بندی نشده با دقت به حلالیت مضاعف این کود بوسیله ترکیب نمودن دارای آب نخست به شکل یکنواخت هموژنیزه نموده پس از هم زدن به طریقه آب پاشی در خاک قابل مصرف می باشد از همین شیوه آهن در دسترس ریشه گیاه قرار میگیرد. اگرچه بخش اعظم آهن موجود در پوسته زمین به شکل Fe+3است، البته فرم Fe+2از لحاظ فیزیولوژیکی به جهت گیاهان از کلیدی بالاتری برخوردار است. این فرم نسبتا محلول بوده ولی به‌راحتی به فرم Fe+3اکسید کود باغی شده و بعد رسوب می‌کند. Fe+3در pHهای خنثی و بالا (خاک‌های قلیایی) نامحلول می باشد و همین باعث می شود در چنین خاک‌هایی آهن در دسترس گیاه نباشد. همینطور در خاک‌های قلیایی و آهکی آهن براحتی حساس یونهای فسفات، کربونات‌ها، کلسیم، منیزیم و هیدروکسید ترکیب شده و از دسترس گیاه خارج می‌شود. در همین مدل خاک‌ها برای جبران کمبود آهن توصیه میشود از کودهای مناسب نظیر کلات آهن استفاده کنید.

از چه منابعی به جهت برطرف کردن فقدان همین عنصر در گیاه به کار گیری کنیم؟

استفاده از قرص آهن به جهت گیاهان آپارتمانی و ولی استفاده‌ی بنیادی و به جا از آن یک شیوه کم هزینه و مطمئن به جهت گیاهان شما است. امروزه کود های گوناگونی به جهت گونه های نیاز های گیاه ساخته شده اند که در آن ها کمی از عنصر آهن نیز وجود دارد. چون مواد مغذی و عنصرها مورد نیاز گیاه در خاک رس وجود ندارد. چنانچه می خواهید بدانید که گیاه شما در گیر نبود آهن شده است یا خیر، به جوان‌ترین برگ گیاه نگاهی بیاندازید.
  • این مسئله به طور برعکس هم راستگو می باشد یعنی گیاهانی که خاک آن ها PH کمتر از هفت دارد و به نوعی اسیدی میباشد نیز، ممکن است که قوی به جذب آهن نباشد.
  • کلات آهن EDTA عمدتا برای کود دهی محلول پاشی توصیه می شوند، زیرا به اندازه کافی پایدار نمیباشند تا بتوانند به مخزن کود طولانی تر شوند.
  • بیشتر کودهای پتاسیم محلول در آب میباشند و به راحتی از طرز سیستم آبیاری قطره ای مصرف می‌شوند.
  • همچنین عدم آب پاشی بیش از حد و کوددهی نا متعادل و بی منش می تواند از پیدایش نبود آهن پرهیز کند .
  • گوشت قرمز رنگ ، زرده تخم مرغ ، هویج ، میوه ، گندم تام و سبزیجات سبز بخش اعظم از میلی گرم آهن گزینه نیاز روزانه را در بزرگسالان تشکیل می دهند.
PH بالا و وجود فسفر فراوان در خاک می تواند از جذب مناسب و کافی آهن دوری نماید. اصولا توصیه می شود که میزان عنصرها موجود در خاک به شکل کلی تنظیم شوند. در همین شکل قلالیت خاک تا اندازه ای نگهداری می گردد و جذب آهن هم ارتقا پیدا خواهد کرد. بر پایه نتایج سالها تحقیق و آخرین پژوهشهای دانشمندان، در حال حاضر این دستور اثبات شده است مادامیکه آهن بصورت محلول در آب باشد می تواند به عنوان کود، تامین کننده آهن گزینه نیاز گیاهان بوده و گزینه مصرف گیاهان قرار گیرد.

با خرید کود کلات آهن ایرانی  یا  کود کلات آهن اسپانیایی شاهد برطرف شدن زردی برگ و فقدان آهن خاک خویش باشید!

که در نتیجه‌ی این لکه‌ها برگ‌ها خشک میگردند و رویش شاخه و برگ‌ها نیز نماید می‌شوند. زیرا در همین هنگام، جوانترین برگ و یا این که جوانه، بیشترین تغییر‌و تحول را نشان خواهد داد. که کمبود موادسازنده آهن و نیتروژن عمده از بقیه موادتشکیل دهنده می‌باشد و به نوعی رایج‌تر است. از مهم‌ترین موضوعاتی که در زمان خرید کردن کود میکرو معدنی گزینه توجه قرار می‌گیرد، ارزش خرید کردن کود میکرو مع... غلظت بالای بعضی موادتشکیل دهنده در خاک نظیر روی، منگنز و مولیبدن منجر ایجاد رقابت شده و جذب آهن را تحت تاثیر قرار می دهد. مهم درود و وقت بخیر بسیاری از گیاهان به جهت رویش به مواد مغذی نیاز دارند که مهم به کارگیری از این کوه ها می قدرت این مواد را تامین کرد. کود آهن از برگزیدگان کودها می باشد ولی ممکن می باشد برای برخی گیاهان مناسب نباشد.

كود آهن به جهت چه گياهانی مطلوب است

کلرید منیزیم به وسیلهٔ تبخیر محلول، بازیافت شده و فلز منیزیم به وسیلهٔ الکترولیز نمک مذاب بدست می‌آید. در دماهای بالا واکنش‌پذیری بالای منیزیم به صورت احتراق در دمای پایین‌تر از دمای ذوب خود را نشان می‌دهد. همین مورد قضیه نیز در کاربرد و تولید قطعات منیزیمی موانعی ایجاد کرده‌است. به تیتر مثال تا سال ۲۰۱۵ به کار گیری از قطعات منیزیمی باطن کابین هواپیماهای مسافربری ممنوع بوده‌است. وجود آهن برای گیاهان آپارتمانی اساسی اهمیت است بخصوص برای افرادی که این گیاهان در خانه خود حفظ می کنند، سرسبزی گیاهان دارای بالایی داراست و فقدان آهن سبب ساز از دست رفتن این سرسبزی و زردرنگ شدن گیاه می شود. اما به رخ یک قاعده کلی برای گياهان آپارتمانی 2/1 قاشق چای خوری كود آهن مايع نیاز هست به ازای يك ليتر آب. به جهت گلدان های کوچکتر کاهش و برای گلدان های بزرگتر به دفعات در ماه تکرار کنید. پس از این‌که نشانه ها نبود کود آهن در محصولات کشاورزی را تشخیص دادید نوبت به اطلاع از شیوه مصرف همین کود می رسد. به کارگیری از این کود اهمیت قواعد و اصولی می باشد که می بایست حتما به آن واقف باشید.

آهن چیست؟

زیرا استعمال از کودهای مایع به شما این قابلیت را خواهد دارد تا دوز مصرف را در اختیار گرفتن کرده و به طور معادل خاک را از مواد غذایی برای ریشه ی گیاه آپارتمانی اشباع نمایید. در نتیجه استفاده از همین کودها متاسفانه نمی اقتدار تشخیص داد که چه عناصری عمده در خاک آزاد شده و چه عناصری کمتر و مساله مهم تر آن است که عناصر به یک صورت در خاک گیاه پخش نشده و در اختیار ریشه ی گیاه قرار نمی گیرد. ریز مغذی ها به طور معمول در بسیاری از کودهای آلی و شیمیایی وجود دارند اما آنچه که اساسی است نسبت آن ها در کودها می باشد که در رخ به کار گیری خطری به جهت گیاه آپارتمانی شما نداشته باشد. کلیدی همین هم اکنون به عبارتی طور که اشاره شد گیاهان آپارتمانی نیاز چندانی به کود نداشته و اوج مصرف کود در آنان صرفا در فصل رشد می باشد. در سرانجام شاید بتوان گفت در درجه ی نخستین نور خورشید هست که غذای حساس گیاه بوده و سپس در مرتبه ی دوم، استعمال از بهترین کود به جهت گیاهان آپارتمانی است که تعیین کننده می باشد.

فواید به کارگیری از کود روی در پاییز

امروزه کلات هاي عناصر غذایی کم مصرف مانند آهن، روي، مس، منگنز، کبالت، آهن و کروم در تغذیه انسان، دام و طیور به کارگیری میشوند. همین فرم از مواد جذب بالاتري داشته و از نظر زیست فراهمی در مرحله بالاتري هستند. ادغام سولفات آهن کشاورزی استاندارد بوده و در ترکیب سولفات آهن کشاورزی از محصولاتی دارای درصد خلوص مشخص استفاده شده است. در همین مقاله قصد داریم نگاهی ظریف و تخصصی در همین زمینه داشته باشیم. نیتروژن آمونیوم سبب آزاد شدن پروتون توسط ریشه ها می شود ، به این ترتیب pH را کاهش می دهد و جذب آهن را تسهیل می کند. كمبودهای آهن و منيزيم تا حدودی شبيه به نیز میباشند زيرا هر دو اهمیت عدم توليد كلروفيل معلوم ميشوند. اما كمبود آهن، برخلاف كمبودمنيزيم، هميشه از برگهايی جوانتر آغاز ميشود. در اکثر اوقات گونهها، زردي در بين رگبرگهاست، و در برگهاي تازه تشكيل يافته طرح يك شبكه ظريف ديده می شود، رگبرگهاي سبز تيره روی زمينهای به رنگ سبز پر‌نور يا زردرنگ رنگ به طور مشخص به چشم ميخورند. این نکته را به خاطر داشته باشید که به کارگیری عمده از حد هر جور کودی از جمله کود آهن به جهت گیاه خسارت‌زا است و می‌تواند موجب مسمومیت و حتی مرگ گیاه شود. به عنوان نمونه گندم و برنجي كه آهن مورد نيازشان به میزان كافي در ارتفاع زمان رشد تامين شده باشد، بهترين منبع براي تامين آهن مورد نياز انسان ها مي باشد. ماموریت و رساله ی دکان اینترنتی گل و گیاه کشور ایران درخت ، تامین سرعت بالا کلیه گل و گیاه ، ملزومات باغبانی و جلب راضی بودن شما مشتریان گرامی میباشد. نهال‌های نو کشت شده و فضای سبز جدید نفس در اولی فصل رویش خود نباید کوددهی شوند تا وقتی که ریشه‌هایشان به پرورش به اندازه برسد و محکم شود. چون ریشه آن‌ها ضعیف هست و تحمل این حجم از مواد معدنی و مغذی را ندارد و احتمال خشکیدن درخت دوچندان مضاعف است. در سال اولیه رویش درخت (مثلاً درخت سیب) بهتر است تا زمانی که نهال، دستکم 15 سانتی‌متر به ارتفاع آن افزوده شود برای دادن کود دامی شکیبایی کنید. بعد از آن از مشاهده اولین علامتها رشد، بسته به نیاز خاک می‌توانید پاره ای کود به خاک دهید و این مقدار را پس از 4-8 هفته تکرار کنید. گزینش مقدار آیتم نیاز کود دامی باید توسط کارشناس کشاورزی انتخاب شود که می‌توانید در همین رابطه اصلی کارشناسان کمک کشاورز کلام کنید. ما به شما همین اطمینان را می دهیم که کلیه محصولات ما اهمیت بهترین و بالاترین میزان مرغوب بودن می باشد و شما می توانید اهمیت خیال آسوده و دارای اطمینان خاطر خرید کردن خود را بصورت بخش اعظم ای و یا خرده ای انجام دهید. استفاده از واریته‌هاي آهن کارا نیز یکی دیگر از اقداماتی می باشد که باغداران می‌توانند انجام دهند. به کار گیری از آب آبیاري با کیفیت مطلوب نیز از مهمترین اقدامات است. در همین راستا، کمتر بی‌کربنات آب آبیاري از روش اسیدي کردن آن امکانپذیر است.

علائم و خطرات کمبود آهن در گیاهان و راهکار های مناسب جهت بهبود آن

عمدتا طبیعت به آهن یه خرده نیاز دارا هستند که اساسی مصرف به اندازه نبود آهن بر طرف می شود. همچنین زمان استفاده از کودهای شیمیایی هم بایستی دقت بیشتری نسبت به کودهای طبیعی داشت. احتمالا آنگاه از اطلاع از خواص کود آهن برای گوجه فرنگی به این مورد قضیه فکر نمایید که برای باروری کود درختان و بهبود وضعیت کالا به میزان بیشتری از همین کود بهره مند شوید. در صورتی که درصورتیکه در مصرف کود آهن زیاده بر روی نمایید رگ برگ های فرعی در بوته گوجه فرنگی کم رنگ می شوند و کالا از بین می رود. چنانچه برگ های برنا گوجه فرنگی زرد رنگ شده اند به معنای فقدان آهن است.

مزایا و معایب به کار گیری از کود گوگرد در زمین های کشاورزی

یکی از عوارض دارای که گیاهان نمی توانند آهن کافی را از خاک اخذ کنند همین هست که pH خاک بالا است. چنانچه از آهک (کربنات کلسیم) بیش از حد در باغ خویش استفاده کنید، pH خاک بالا می تواند صورت دهد. این ممکن هست در صورتی شکل دهد که نتوانید مقدار مناسب را بر مبنا گونه خاک؛ pH فعلی خاک، pH مطلوب خاک و سستی خاک ترازو گیری و استعمال کنید.
آخرین مطالب