عربستان سعودی: حج را ببینید در اکثر 'هزاران' به علت ویروس

دبی, امارات متحده عربی (AP) — رسمی عربستان گفت: سازمان حج و زیارت که معمولا تساوی به 2.5 میلیون مسلمان از سراس

توسط MORVARIDEASIA در 3 تیر 1399

دبی, امارات متحده عربی (AP) — رسمی عربستان گفت: سازمان حج و زیارت که معمولا تساوی به 2.5 میلیون مسلمان از سراسر جهان را تنها دیدن در اکثر چند هزار زائران در ماه آینده به علت نگرانی از گسترش این کوروناویروس.

پادشاهی حج وزیر محمد بنتن گفت: "کوچک و بسیار محدود" تعداد زیادی از مردم — حتی به عنوان کم که فقط 1000 نفر از داخل پادشاهی خواهد بود و مجاز به انجام حج برای اطمینان اجتماعی فاصله و کنترل جمعیت در میان جهانی شیوع ویروس.

"شماره انشالله ممکن است در هزار است. ما در روند بررسی پس از آن می تواند 1000 یا کمتر و یا کمی بیشتر" بنتن گفت: در مجازی کنفرانس مطبوعاتی.

در حالی که این تصمیم به شدت جلوگیری از این سال را به حج شد تا حد زیادی انتظار آن باقی مانده است بی سابقه در عربستان سعودی نزدیک به 90 سال سابقه و موثر میله تمام مسلمانان خارج از پادشاهی از سفر وجود دارد برای انجام حج.

دولت عربستان منتظر تا زمانی که فقط پنج هفته قبل از حج به اعلام تصمیم خود. زمان نشان می دهد حساسیت در اطراف عمده تصمیمات مربوط به حج است که بر مسلمانان در سراسر جهان است.

"این یک بازی بسیار حساس عملیات و ما در حال کار با کارشناسان وزارت بهداشت و درمان" بنتن گفت: تاکید بر اهمیت حفاظت از زندگی و سلامت زائران.

به عنوان بخشی از محدودیت عربستان گفته است که هیچ یک بیش از سن 65 خواهد بود و مجاز به انجام حج است و تمام زائران و کسانی که در خدمت زائران در این سال خواهد بود قرنطینه قبل و بعد از زیارت.

عربستان سعودی برای اولین بار اعلام کرد اواخر روز دوشنبه که تنها تعداد بسیار محدودی از زائران خواهد بود و مجاز به انجام حج در مکه از میان ساکنان از ملیت های مختلف در حال حاضر در داخل این پادشاهی است.

این یک ضربه به کسانی که ذخیره کرده اید پول برای سال استطاعت سفر حج است که نه تنها یک بار در طول عمر مورد نیاز برای همه مسلمانان بلکه یک فرصت برای پاک کردن گناهان گذشته و ارتباط با مسلمانان از تمام جنبه های زندگی.

"این آرزوی هر مسلمان برای انجام حج اما به دلیل COVID-19 آن ممکن نخواهد بود در این سال" رئیس دانشگاه اسلامی مرکز هند مولانا خالد رشید گفت.

رشید گفت: چین است که در نهایت به عهده دارد. "تا به حال چین گفت که جهان در مورد COVID از قبل جهان را در واکنش متفاوت," او گفت:, و اضافه کرد که هیئتی از هند باید مجاز به رفتن و انجام حج.

"این مراسم سالانه و سنت نباید شکسته شود," او گفت:.

حج به طور معمول به تساوی 2 میلیون نفر از سراسر جهان با بقیه که از داخل عربستان سعودی است. این یک تجربه عمیق با وفادار ایستاده باید به شانه در نماز اغلب گریه خود را کف دست کشیده به سمت آسمان برای پنج روز شدید عبادت در اطراف مکه است.

هر کشور به خود اختصاص داده است خاص سهمیه حج ویزا با توجه به جمعیت آن از مسلمانان اندونزی با داشتن بزرگترین نزدیک به 221,000. در کشورهایی مثل مصر و پاکستان و هند تامین امنیت یک اسلات می تواند نیاز به هزینه های سنگین یک اتصال به یک محلی رسمی و یا به سادگی سال از صبر و شکیبایی است.

پاکستان که معمولا می فرستد حدود 180000 زائران گفت: مقامات عربستان شده بود و در لمس به آنها اطلاع در مورد تصمیم به محدود کردن این سال را به حج. به جای پاکستان دیپلمات ها در حال حاضر در عربستان سعودی به نمایندگی این کشور در این سال به حج آغاز می شود که در پایان ماه ژوئیه.

رئيس جمهور از انجمن از حج اپراتورهای تور در بنگلادش شهادت حسین Taslim با ستایش از تصمیم به اصل برگزاری حج فقط با شماره های نمادین از زائران.

"این یک ارزش نمادین" او گفت:. در اطراف 137,000 بنگلادشی به طور معمول سفر به مکه هر سال برای حج.

"ما در حال رفتن به از دست دادن کسب و کار به ارزش میلیون ها دلار اما ما هیچ چیزی برای انجام. این وضعیت نه در دست ما" Taslim اضافه شده است.

عربستان سعودی در مرزهای بسته شده اند به خارجی ها از اواخر فوریه در تلاش برای کاهش سرعت گسترش ویروس. دولت معلق کوچکتر در طول سال عمره مفرده در اوایل سال جاری تحمیل نزدیک به سه ماه است در 24 ساعت منع رفت و آمد در مکه توقیف مساجد در طول ماه رمضان و محدود کسب و کار.

هنوز پادشاهی دارای یکی از بالاترین نرخ ابتلا به عفونت در خاورمیانه با بیش از 161,000 موارد تایید شده تا کنون از جمله 1,307 مرگ و میر.

این ویروس باعث خفيف علائم در اکثر افراد که بهبود در عرض چند هفته. اما آن را بسیار مسری است و می تواند باعث بیماری شدید یا مرگ به خصوص در بیماران مسن و یا کسانی که با مشکلات اساسی.

عربستان سعودی گفت: تصمیم برای جلوگیری از حج بود که با هدف حفظ سلامت عمومی جهان به دلیل خطرات مرتبط با اجتماعات بزرگ. آن را در دفاع از تصمیم خود بر اساس مذهبی نیز گفت که آموزه های اسلام نیاز به حفاظت از زندگی انسان است.

در افغانستان بازنشسته ارتش سرهنگ محمود Seddiqi گفت: مسلمانان که نمی تواند به عربستان سعودی در این سال باید اهدای پول آنها را صرف در حج برای کمک به کسانی که سخت ترین ضربه گیر و تاثیر اقتصادی آن.

"آن خدا خواهد" او گفت:. "این بهتر خواهد بود برای کمک به همسایگان خود و مردم نیاز دارند."

پادشاهی مواجه شده است و کوچکتر شیوع مانند MERS virus و گرفته بود احتیاطی با جلوگیری از زائران از کشورهای آفریقایی درگیر با ویروس ابولا در سال های اخیر است.

شده اند وجود دارد اختلالات عمده در طول حج در سال های گذشته از جمله مرگبار رم و یک جرثقیل, سقوط در سال 2015 که به کشته شدن بیش از 2500 نفر رسید. در سال 1987 عربستان نیروهای امنیتی کشته و بیش از 400 نفر در آمریکا در برخورد برانگیخته توسط زوار ایرانی در اعتراض به حج.

دراماتیک ترین بسته شدن مسجد اعظم مکه در زمان مکان در سال 1979 زمانی که افراط گرایان مذهبی با هجوم اسلام جنش سایت که در خانه های مکعب شکل کعبه که مسلمانان دعا به سمت و گردش در زیارت. هزاران نفر از نمازگزاران شد به دام افتاده در داخل و صدها نفر کشته شدند در محاصره به طول انجامید که دو هفته است.

___

آسوشیتد پرس نویسندگان منیر احمد در اسلام آباد; Biswajeet بانرجی در لکنو هند; Tameem اخگر در افغانستان و Julhas علم در داکا, بنگلادش, کمک به این گزارش.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن