۱۲ چیزی که باعث انفجار مایکروویو می‌شود

در صورتی که ترانس های ولتاژ سوخته باشد و ایراد داشته باشد میتواند موجب قطع شدن ماکروفر بعد از چند ثانیه گردد.

توسط MORVARIDEASIA در 29 شهریور 1401
در صورتی که ترانس های ولتاژ سوخته باشد و ایراد داشته باشد میتواند موجب قطع شدن ماکروفر بعد از چند ثانیه گردد. گاهی اوقات پیش می‌آید صفحه لمسی ماکروفر سامسونگ کار نمی کند یا کلیدهای پنل کار نمی کند. دقت کنید دستگاه فقط یک دستور را اجرا کند و از فشار دادن چند دکمه با هم خودداری کنید. سیم دستگاه ماکروفر سامسونگرا از پریز برق جدا کنید و پس از چند دقیقه دوباره به برق وصل کنید. افراد حرفه ای و متخصص در حوزه تعمیر مایکروفر در اغلب مواقع ترجیح می دهند ابتدا قطعاتی مانند المنت و ترموستات را بررسی و در مرحله آخر برد را تعمیر کنند. علت خراب شدن مایکروفر در برخی از مواقع ممکن است به معنای کار نکردن لامپ درونی دستگاه باشد. وضعیت لامپ مایکروفر در صورت خرابی ممکن است خاموش، کم نور و یا چشمک زن باشد که روش های برطرف شدن هر یک متفاوت است. به عنوان مثال، اگر لامپ روشن نمیشود به معنای سوختن کامل آن است و باید تعویض شود. اگر لامپ کم نور باشد، باید تنظیمات دستگاه مجدد انجام شوند. پخت غذا در مایکروویو از طریق رخنه این امواج صورت می‌گیرد. آن ها وارد مولکول‌های غذا شده، آب داخل مواد خوراکی را به جنبش وا می‌دارند. این عمل سبب ایجاد گرما، افزایش سرعت پخت و آماده شدن غذا می‌شود. معمولا ماکروفرها برای کارهایی نظیر گرم کردن غذا یا یخ زدایی نور لامپ کمتر از حالت عادی است.

دیود مایکروویو بوش ایراد دارد.

موج های مایکروفر فقط زمانی آغاز می شوند که فعال شود، مانند زمانی که یک چراغ را روشن می کنید. اگر مایکروفر آسیب دیده باشد و یا درست مهر و موم نشده باشد، ممکن است خطر بیرون رفتن موج ها از مایکروفر وجود نداشته باشد. باید قبل از استفاده چک کنید که مایکروفر حتما ایمن باشد و جایی از آن آسیب دیدگی نداشته باشد. آسیب موج های مایکروفر بیشتر حرارتی است و اگر طولانی مدت در برابر آن قرار بگیرید، بافت های حساس مانند اطراف چشم ممکن است آسیب ببینند. مایکروفر غذاها را با موج های انرژی که با چشم غیرمسلح قابل مشاهده نیستند می پزد. انرژی مایکروفر در درجه اول ملکول های آب و ملکول هایی که در آرایش شبیه به آب هستند را تحت تاثیر قرار می دهد. دستگاه مایکروفر چند سالی است که جای خود را در آشپزخانه‌ها باز کرده است و به عنوان یکی از مهم‌ترین لوازم برقی خانگی در دسترس تمامی افراد خانه جهت یخ‌زدایی و گرم کردن مواد غذایی است. جهت تعمیر مایکروفر و تهیه ترانس می‌توانید با کارشناسان هرمس پارت در این زمینه مشورت نمائید. هرمس پارت بزرگترین فروشگاه آنلاین برای خرید قطعات لوازم خانگی در ایران است.
  • شاید فکر کنین که حرارت مجدد مایکروفر باعث خشک شدن یا بی‌کیفیت شدن نان مصرفی شما میشه.
  • لعاب داخل دستگاه آسیب دیده باشد مگنترون خراب شده باشد دیود سوخته باشد و موارد دیگری که نیاز به بررسی فنی دارد.
  • بنابراین در صورتی که این قطعه خراب شود، سبب آسیب به مایکروفر می‌شود.
  • خصوصا عدسی چشم به حرارت زیاد حساس است و مواجهه زیاد با اشعه های مایکروویو می تواند باعث کاتاراکت (آب مروارید) شود.
بنابراین با قطع شدن جریان برق، از گرم شدن بیش از حد ماکروویو جلوگیری می شود. وظیفه فیوز حرارتی این است که جلو گرم شدن بیش از حد مایکروویو تعمیر ماکروفر در اصفهان ای پی سرویس را بگیرد. اگر فیوز مشکل داشته باشد، باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید. زمانی که فیوز سرامیکی بسوزد، جریان برق دروم ماکروویو قطع می شود.

صفحه نمایش مایکروویو LG کار نمی‌کند

لامپ های مگنترون با تولید پرتوهای الکترومغناطیسی غذا را گرم می کنند. در این مقاله سعی کردیم درباره گرم نکردن ماکروفر کنوود اطلاعات کاملی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر با نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در تماس باشید.

استفاده از ظروف مناسب جهت گرم کردن نان

اینکه how to repair microwave oven not heating داغ نمیکند به این خاطر است که درب به درستی بسته نمی شود با این زبانه، برد و سنسور ها سالم هستند اما جریان برق به ترانس نمی رسد. گاهی اوقات با باز کردن درب می بینید زبانه های کاملا سالم هستند، تمامی قطعات روی برد نیز سالم است، میکروسوییچ ها نیز با درستی عمل اما ماکروفر روشن میشود ولی گرم نمیکند. ممکن است در زمان خرابی برد مشاهده کنید که با باز کردن دستگاه سینی به چرخش در می آید در صورتی که باید سینی زمانی که برنامه گرم کردن را استارت می کنید بچرخد.

ترفند برای خشک نشدن غذا در مایکروفر

پس از ثبت فرم در کمتر از 60 دقیقه(در ساعات کاری) با شما تماس خواهیم گرفت. اگر ساعت کاری تعمیرآنلاین به پایان رسیده باشد در ابتدای روز کاری بعد اپراتور با شما تماس خواهد گرفت. یکی از ایرادات متداول مایکروویو مربوط به جرقه زدن و ایجاد صداهای ناهنجار آن می‌باشد. این سوئیچ ها برای اطمینان از بسته بودن کامل درب طراحی شده اند و هنگام بسته شدن درب فعال می‌شوند.

خرابی قفل درب از علت های مشکل به کار نیفتادن ماکروفر

باز نشدن درب مایکروفر یکی از مشکلاتی است که در بسیاری از مواقع در این دستگاه به طرق مختلف خود را نشان می دهد. در این مقاله دلایل باز نشدن درب مایکروفر را برای شما شرح دادیم تا بتواند راهنمای شما برای برطرف نمودن مشکلات دستگاه باشد. اگر علت باز نشدن درب مایکروفر مربوط به شکستن اهرم باشد، باید درپوش دستگاه را بردارید تا بتوانید این قطعه را تعویض کنید.

قیمت خدمات را دریافت کنید.

زمانی که کلید های مخصوص خاموش یا ایست مایکروویو را فشار می‌دهید و خاموش نمی‌ شود ولی همین که درب را باز می‌کنید خاموش می‌شود، احتمالاً مشکلی دارد که مربوط به برد دیجیتالی است. و پس از تماس شما از نزدیک‌ترین مراکز به محل سکونت شما تعمیرکاران اراسال خواهند شد. ماکروفر از پرمصرف ترین و گران ترین لوازم آشپزخانه محسوب می شود و کمک زیادی در سرعت بخشیدن به فرایند پخت و پز غذا کرده است. تا بتواند در سریع ترین زمان، مشکل ماکروفر شما را مشخص نموده و هزینه تعمیرات ماکروفر را تعیین کند. با توجه به شرایطی که در زمینه تامین قطعات از برندهای خارجی وجود دارد به احتمال زیاد تامین قطعات با هزینه‌های بالا انجام می‌شود و در مواردی ممکن است قطعه تا مدتی وارد نشود و کار به تعویق بیفتد.

کدهای خطا و ارورهای ماشین ظرفشویی حایر (تمام مدلها)

خرابی لامپ مگنترون از رایج ترین دلایل به کار نیفتادن ماکروفر است. مرکز خدمات پس از فروش، سرویس و تعمیرات انواع لوازم خانگی در سراسر نقاط استان تهران و کرج می‌باشد. با کیفیت ترین خدمات را با نازل ترین هزینه از دکتر تعمیر بخواهید. از این رو احتمال این که قطعات آن دچار استهلاک شده و طول عمر آنها به سرعت به پایان برسد وجود دارد. این امر می تواند خرابی های مختلفی را در این محصول به وجود آورده و کیفیت کار دستگاه را با افت مواجه سازد. دستگاه مایکروفر با تولید فرکانس فوق العاده شدید ۲٫۵ میلیارد هرتس برای نفوذ به ساختار مواد غذایی و گرم تعمیر ماکروفر در اصفهان کردن ان /باعث تغییر در ساختار DNA مواد غذایی و سرطانزا شدن میشود . حتی الامکان از این دستگاه استفاده نکنید .جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید در زمینه فرکانسهای مایکروویو و مضرات ان مطالعه داشته باشید. وقتی نیازش داریم، غذاها و نوشیدنی‌ها را به سرعت گرم می‌کند و حتی اگر بلد باشید می‌توانید در آن غذا بپزید. زبانه درب پس از بسته شدن درب میکروسوییچ های ایمنی را فعال می کند و پس از فشردن دکمه شروع دستگاه به کار می افتد. وظیفه ی کلید درب اجازه ورود برق به داخل برد الکتریکی است. در این مرکز، تعمیر مایکروفر و سولاردام به صورت کاملا تخصصی و با 3 الی 12 ماه گارانتی صورت میگیرد. شما عزیزان می‌توانید برای ارتباط با کارشناسان تعمیر 24 از فرم ثبت سفارش آنلاین ما استفاده کنید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند. انواع یخچال فریزر های دوو به عنوان پر فروش ترین محصولات دوو در انتخاب سنتر با ضمانت نامه انتخاب الکترونیک به فروش می رسد.

خراب شدن خازن ماکروفر

اگر کمی دانش فنی داشته باشید، می توانید این کار را خودتان هم انجام دهید چون تعویض یک صفحه لمسی اصلا کار سختی نیست. یک تکنسین ماهر می تواند صفحه لمسی آسیب دیده را جدا کرده یا صفحه کنترل را در صورتی که مشکل داشته باشد بررسی کند. همچنین ممکن است به علت استفاده نادرست مثل محکم کوبیدن درب و غیره خراب شده باشند. برای عیب یابی مایکروفر در این شرایط لازم است چند قطعه را بررسی و تعمیرات لازم را برای آنها انجام دهید. اولین دلیل و رایج ترین مورد در این شرایط، خراب بودن میکروسوئیچ های درب مایکروفر می باشد که باز و بسته بودن درب را به اشتباه تشخیص می دهند. از آنجا که باز بودن درب مایکروفر باعث متوقف شدن عملکرد دستگاه می گردد، در نتیجه با خراب شدن این میکروسوئیچ ها مایکرویو به یکباره خاموش میشود. روشن نشدن مایکروفر ال جی ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد که در این میان وجود ایراد در بخش قفل درب و میکروسویچ‌ برخی از شایع‌ترین‌ها هستند. البته در برخی موارد نیز ثابت شده است که مشکل روشن نشدن ماکروفر به دلیل وجود اشکال در برد دستگاه است. یرای سرویس روغن کاری فن را فراموش نکنید ولی چنانچه ایراد اساسی یا شکستگی در فن مشاهده شد می بایست فن به طور کامل تعویض شود. برای تعیین اینکه آیا موتور فن موتور معیوب است، موتور فن را از مایکروویو برداشته و سعی کنید با استفاده از دست تیغه فن را بچرخانید. اگر مایکروویو شما صدای جیر جیر می دهد، صدا از قسمت مگنترون که موج های میکرو را تولید می کنند، می آید. وقتی که درب در یک موقعیت بسته قرار دارد، قدرت اجرایی مختلف را در مایکروویو فراهم می کند.
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن