همیشه rocky چین-روابط ایالات متحده به نظر می رسد در یک نقطه عطف

پکن (AP) — چهار دهه پس از ایالات متحده آمریکا تاسیس روابط دیپلماتیک با چین کمونیست رابطه بین این دو در یک نقطه

توسط MORVARIDEASIA در 3 مرداد 1399

پکن (AP) — چهار دهه پس از ایالات متحده آمریکا تاسیس روابط دیپلماتیک با چین کمونیست رابطه بین این دو در یک نقطه عطف است.

تنش رسیده اند ارتفاعات جدید در چه همواره یک جاده سنگی به عنوان جاه طلبی های افزایش ابرقدرت به طور فزاینده برخورد با کسانی که از تاسیس یک. چین دستور بستن کنسولگری ایالات متحده در جنوب غربی شهر چنگدو در روز جمعه در سریع تلافی بسته شدن کنسولگری خود را در هوستون.

دو هفته پیش چین با وزیر خارجه وانگ یی با صدای بلند پرسید: اگر روابط می تواند در مسیر باقی بماند. روز پنجشنبه وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo تحویل پاسخ: زمان آن رسیده است که به تغییر مسیر است.

"پارادایم های قدیمی از کور تعامل با چین به سادگی نمی توانید آن را انجام," او گفت: در یک سخنرانی در کتابخانه ریاست جمهوری ریچارد نیکسون در جنوب کالیفرنیا. ""ما باید نه ادامه آن است. ما باید نه بازگشت به آن است."

آن بود که نیکسون را در سفر به چین در سال 1972 برای اولین بار توسط رئیس جمهور آمریکا پس از کمونیست ها قدرت را در دست گرفته و در سال 1949 که طرح میتوانست یک جنگ سرد پارادایم و هموار راه را برای عادی سازی روابط در سال 1979.

ایالات متحده تا به حال شده است یک متحد نزدیک و سپس-چینی رهبر چیانگ کای-شک در جنگ جهانی دوم و برای سه دهه به رسمیت شناخته شده تایوان به عنوان دولت چین پس از چیانگ فرار وجود دارد زمانی که او از دست نبرد برای کنترل از سرزمین اصلی به کمونیست ها در سال 1949.

روابط بین واشنگتن و دولت کمونیست در پکن شروع به گرم شدن در دهه 1970 به عنوان چین روابط با اتحاد جماهیر شوروی بدتر و رهبر مائو تسه تونگ به دنبال یک وزنه به آن قوی تر همسایه.

یک رهبر جدید دنگ شیائوپنگ در بازدید از ایالات متحده در سال 1979 پس از برقراری روابط دیپلماتیک با لبخند برای عکاسان به عنوان او تلاش کرد در کلاه کابوی خارج از هوستون. کنسولگری است که در بسته باز بعد همان سال است. آن بود که چین برای اولین بار در ایالات متحده است.

صرفنظر از تفاوتهای سیاسی دموکراتیک ایالات متحده و چین کمونیست ترویج اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی لینک است که به طور خلاصه به قطع یک دهه بعد توسط چین نظامی سرکوب در سال 1989 طرفدار دموکراسی تظاهرات در پکن میدان تیان آن من.

روابط به صورت تصاعدی رشد در سال بعد با سرمایه گذاری سنگین توسط ایالات متحده کسب و کار در چین و یک همراه با مازاد تراز تجاری چین که رسیده $350 میلیارد دلار در سال است.

به عنوان چین رشد کرده است به جهان و دومین اقتصاد پشت تنها در ایالات متحده آن است که به طور فزاینده ای به عنوان یک رقیب هر دو از لحاظ اقتصادی و نظامی و یک رقیب بالقوه برای غرب به رهبری دموکراتیک مدل است که تحت سلطه پس از جنگ جهانی دوم دوران.

انتخابات سال سیاست در ایالات متحده در حال دامن زدن به شعله های آتش به عنوان رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به نظر می رسد با استفاده از اصطکاک با چین به طبل حمایت در میان پایگاه خود را. در عین حال اینکه آیا یا نه او مجددا انتخاب در نوامبر اساسی تنش باقی خواهد ماند.

"ما به دنبال در یک تغییر ساختاری در ارتباط است که ادامه خواهد داد حتی اگر تهمت نمی توانید عبارت دوم" گفت: Steve Tsang مدیر موسسه چین در لندن مدرسه مطالعات شرقی و آفریقایی.

آمریکایی و چینی نبرد دائما در مانورهای رندانه برای موقعیت در دریای چین جنوبی حیاتی حمل و نقل خط در منطقه آسیا و اقیانوس آرام. ایالات متحده با تکیه بر متحدان خود برای رد چینی مخابراتی رهبر Huawei از شبکه های تلفن همراه بالا بردن شبح سایبر. حقوق بشر در ایالات متحده است که اعمال تحریم های چینی سیاست در هنگ کنگ تبت و سین کیانگ

سخت تر ایالات متحده به نمایش در چین در حال حاضر شده است "پخته شده به سیستم" Tsang گفت.

Pompeo سخنرانی بود و تنها آخرین در یک سری از تیز انتقادات با هدف در چین توسط دولت در سطح مقامات از جمله وزیر دفاع علامت Esper و دادستان کل لایحه Barr.

اگر چه مغلوب ساختن پیشی جستن بازی های قبلی تا آنچه که او به نام صمیمی با رهبر چین, ارتباط بین دو طرف کاهش یافته و به پایین ترین نرخ های جدید.

"نوع تعامل ما شده اند به دنبال آورده است نوع تغییر در چین که رئیس جمهور نیکسون امیدوار به القاء" Pompeo گفت. "حقیقت این است که سیاست های ما – و کسانی که از دیگر کشورهای آزاد – احیا چین را شکست اقتصاد تنها برای دیدن پکن نیش بین المللی دست است که تغذیه آن است."

چو یین یک استاد روابط بین الملل در دانشگاه روابط بین المللی در پکن گفت: آمریکایی ها که حمایت از نامزدی ناامید هستند که رشد اقتصادی چین و ظهور یک طبقه متوسط افزایش مشروعیت حزب حاکم کمونیست به جای برانگیخته دموکراتیک تغییر دهید.

مغلوب ساختن پیشی جستن داخلی استراتژی سیاسی است افزود: برخی از مواد منفجره عناصر به مشکلات ساختاری در ارتباط است.

"چین نمی خواهد Pompeo سخنرانی به طور جدی. این آخرین فریاد یک اردک لنگ" چو گفت. "چین می خواهد به گفت و گو با ایالات متحده سیاستمدار است که بیشتر متناسب با وضعیت عمده کشور است."

او کاهش یافته است به پیش بینی آینده گفت: "اجازه دهید ما بیمار بیشتر در این آشفته زمان است."

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.tinyurlis.gdclck.ruulvis.net