به یاد هنرمند ری Tomasso که در 70

بهترین و شناخته شده برای خود بازیگران-کاغذ ارقام از نقاشی و مجسمه ری Tomasso بود که بر اساس در انگلوود کلرادو

توسط MORVARIDEASIA در 9 تیر 1399

بهترین و شناخته شده برای خود بازیگران-کاغذ ارقام از نقاشی و مجسمه ری Tomasso بود که بر اساس در انگلوود کلرادو شده است یک مربی و معلم به هنرمندان سراسر جهان برای بیش از چهل سال است. در روز پنج شنبه 25 ژوئن در حالی که او مشغول به کار بود در حیاط خارج از استودیو خود را ساخت او در آخرین تلاش — به یاد ماندنی دیوار امداد یکی از سه در حال حاضر در تولید آن شروع به باران. بنابراین همراه با همسر خود حفظ مشاور دایان Wray Tomasso آنها کشتی عظیم و سنگین قطعه تحت پوشش. با توجه به همسرش Tomasso شد و سپس نحو نامشخصی نفس. اگر چه او تا به حال سرطان او پاسخ خوبی به درمان است. دایان به او برگزار شد و او به نظر می رسد به بهبود می یابند و هنگامی که یک دوست کاهش یافته است با برخی از تجهیزات چاپ Tomasso رفت و برگشت به استودیو. حدود نیم ساعت بعد دایان رفت و به بررسی آنچه که آنها انجام می دهند و او در بر داشت شوهرش بدن در کف استودیو.

Tomasso متولد شد و در اوماها در سال 1949. او عمیقا علاقه مند به هنر به عنوان یک کودک تصمیم گیری در حالی که در میان کودکان کلاس در شهر مشهور Joslyn موزه هنر اختصاص بقیه عمر خود را برای ساختن هنر است. و این دقیقا کاری است که او انجام داد.

در سال 1971 Tomasso خود را به دست آورده آبفا در دانشگاه نبراسکا در اوماها (روباز انتخابی) و پس از آن در زمان فارغ التحصیل دوره های هنر وجود دارد و در دانشگاه ایالتی میشیگان و دانشگاه ایلینوی جنوبی. در سال 1974 او ایجاد اولین آثار هنری ساخته شده از بازیگران کاغذ در حالی که خود فرم اصلی بیان شد خط و لترپرس است که باید به همین ترتیب بوده است مادام العمر حرفه برای او.

چند سال بعد در سال 1977 او آمد غرب به تکمیل وزارت امور خارجه در گرافیک در دانشگاه کلرادو بولدر مطالعه با اواخر کلینتون Cline. او فارغ التحصیل شد و در سال 1979. از طریق این علمی تجربیات Tomasso دریافت کرده بود سطح بالایی از آموزش سرامیک و خط و تعلیم خود را چگونه به کاغذ.

زمانی که من مصاحبه او را چند سال پیش او mused در: "من فکر کردم چقدر سخت می تواند باشد اگر مردم انجام شده بود آن را به مدت دو هزار سال? و این بدیهی است که یک اشتباه را ندارد چرا که روش های سنتی در واقع بسیار سخت به استاد." Tomasso به من گفت در همان زمان که او تا به حال شده است در ابتدا منجر به كاغذ سازي توسكاي به دلیل ناخشنودی خود را با ناتوانی از قلم برای ایجاد هر چیزی غیر از کم عمق نقش برجسته.

Ray Tomasso’s “Dawn Broke to Find the Cloud Asleep," mixed media on handmade paper, 2011.گسترش

ری Tomasso را "سحر شکست برای پیدا کردن ابر خواب" ترکیب مواد روی کاغذ دست ساز, 2011.

Photo by Ron Pollard / حسن نیت ارائه میدهد از دایان Wray Tomasso

آن را در سال 1980 که او نقل مکان کرد به انگلوود و او بخشی از هنر دنور ، قبل از او در سمت چپ اوماها او تاسیس کرده بود آنچه که او به درون اقیانوس کنجکاوی استودیو یک آتلیه که آمد با او به کلرادو. او با استفاده از این عملیات برای ایجاد چاپ بازیگران تکه کاغذ و نان و کره: ورق کاغذ دست ساز که او به فروش می رسد به دیگر هنرمندان است. پس از آمدن به انگلوود او را اشغال کردند یک سری از استودیو قبل از rehabbing سابق luncheonette و ساخت مجموعه ای از ساختمان های کوچک در پشت آن در یک منطقه صنعتی در شمال غربی مرکز شهر انگلوود. او تاسیس جداگانه سازه به معنای برای تولید رسانه های مختلف, با, برای مثال, کثیف کارگاه کاغذ و یک پاک برای چاپ.

'70s و 80s شد آبخيز دهه کاغذ متوسط و Tomasso سوار این موج علاقه به بالای زمینه, سفر, جهان, یادگیری و آموزش. در میان بسیاری از اعتبار او یکی از بنیانگذاران و بعد مدیر انجمن بین المللی دست Papermakers و کاغذ هنرمندان که مقر آن در سوئیس است. از طریق تجربیات و مطالعات در طول عمر خود او تعلق یک دانش دائره المعارف کاغذ تکنیک ها و انجام شد در یک مجموعه ای گیج کننده از آنها.

“The Inland Sea” by Ray Tomasso, mixed media on handmade paper, 2015.گسترش

"این دریای داخلی" ری Tomasso, رسانه های مختلط در کاغذ دست ساز, 2015.

Photo by Ron Pollard / حسن نیت ارائه میدهد از دایان Wray Tomasso

روش او این بود برای ایجاد یک قالب با استفاده از اشیاء موجود از جمله مقوا, کتاب صفحات brail ورق فشرده, فلز, نئون لوله رولپلاک و هر چیز دیگری که او می تواند از فکر می کنم. این مواد جمع شده بودند به ترتیبات که او به عنوان "کلاژ" که او هم قرار دادن instinctually. هنگامی که خود را "کلاژ" کامل شد او را فشار مرطوب خمیر کاغذ به آنها تولید یک آینه تصویر از قالب که پس از آن نابود شود به منظور تکمیل بازیگران فرم مقاله است. او پس از آن خواهد آنها رنگ با رنگدانه های طبیعی مهر و موم شده در بنفش لعاب. او ترجیح داد به کار monumentally اغلب ترکیب پانل های متعدد به خود گاهی اوقات-عظیم قطعات.

در تمام طول Tomasso ایجاد شده خلاصه که در نگاه اول شبیه به نقاشی و در واقع آنها هستند اما رنگدانه او اعمال نشده است آزادانه کار می کرد و به جای پیروی از خطوط موجود نقش برجسته در زمینه بازیگران کاغذ. که بدان معنی است که اگر آنها به نظر می رسد expressionistic و خود به خود آنها واقع شده است با دقت برنامه ریزی شده و انجام شده است.

Ray Tomasso’s “Southern Edge of the Innermost Sea”, mixed media on handmade paper, 2015.گسترش

ری Tomasso را "جنوب لبه درونی دریا", ترکیب مواد روی کاغذ دست ساز, 2015.

Photo by Ron Pollard / حسن نیت ارائه میدهد از دایان Wray Tomasso

او یک نقاش ماهر که همسان شبیه سایه یا کنار متضاد تن ساخت قطعات پیچیده هستند سبک نگارش با اشاره به اکسپرسیونیسم انتزاعی, رنگ, زمینه انتزاع و ساخت. در علاوه بر این به دلیل بیشتر یا کمتر بازنمودی عناصر مورد استفاده در زمینه "کولاژ" قالب وجود دارد و حتی کمی دادا یا Arte Povera در دنیوی اشیاء قابل مشاهده در مجسمه سطوح زیر رنگ.

“South Sea Odyssey” by Ray Tomasso, mixed media on handmade paper, 2015.گسترش

"دریای جنوب, جنوب دریای اودیسه" ری Tomasso, رسانه های مختلط در کاغذ دست ساز, 2015.

عکس Wong Lik-wan / حسن نیت ارائه میدهد از دایان Wray Tomasso

حتی پس از او مبتلا به سرطان چند سال پیش Tomasso ادامه داد: برای تدریس و تولید کار گرفتن اقامت در هنگ کنگ از سال 2017 تا 2018. "این درست بود بعد از او تشخیص داده شد" به یاد همسرش دایان "و هنگامی که او ناامید شد خود دکتر از گذراندن یک ماه در هنگ کنگ ری گفت:" من می تواند فقط به عنوان به راحتی می میرند در هنگ کنگ به عنوان من می توانم در اینجا.'" در هنگ کنگ او نه تنها انجام شده کلاس اما مجهز به کلاس درس با عملکرد کاغذ-ساخت استودیو بود که مدرسه را به نگه دارید هنگامی که او را ترک.

Tomasso قطعات در صدها خصوصی و شرکت های بزرگ و مجموعه های عمومی از جمله کسانی که از او مادر آلما مس تخته سنگ و کرکلند موزه خوب و هنر های تزئینی.

در نهایت Tomasso درگذشت جایی که او دوست داشت به انجام آنچه او دوست داشت برای انجام در استودیو هنر ساخت.

او در پشت سمت چپ باور نکردنی ای از قطعات و امیدوارم مناسب نشان می دهد خواهد شد نصب شده در افتخار او. مجازی یادبود برای او در مراحل برنامه ریزی.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب